Michael J. Fox

Kim jest Michael J. Fox?

Kanadyjsko-amerykański aktor. 60 lat(a)

Pełne nazwisko: Michael Andrew Fox
Data urodzenia: (piątek)
Znak Zodiaku: ♊ Bliźnięta
Miejsce urodzenia: Edmonton, Alberta, Kanada 🗺️
Obywatelstwo: Kanada / USA
Wykształcenie: Burnaby Central Secondary School
Wiek: 60
Znasz więcej faktów z życia Michaela J. Foxa? Dodaj komentarz.Książki o Michaelu J. Foxie po angielsku 🌎

0
(0)

Autor:
Michael J. Fox
Kup Teraz
darmowa dostawa!
No Time Like the Future
A moving account of resilience, hope, fear and mortality, and how these things resonate in our lives, by actor and advocate Michael J. Fox.

W Bookdepository darmowa przesyłka na cały świat
Niezależnie od kwoty i ilości zamówionych książek. Bookdepository to jedna z największych księgarni internetowych na świecie. Zamów już teraz.


0
(0)

Autor:
Michael J. Fox
Kup Teraz
darmowa dostawa!
Always Looking Up
\'At the turn from our bedroom into the hallway, there is an old full-length mirror in a wooden frame ... but I already know the answer: \"It just gets better from here.\"\' Struck with Parkinson\'s - a debilitating, degenerative disease - at the height of his fame, Michael J.

W Bookdepository darmowa przesyłka na cały świat
Niezależnie od kwoty i ilości zamówionych książek. Bookdepository to jedna z największych księgarni internetowych na świecie. Zamów już teraz.

Życiorys Michaela J. Foxa

Michael J. Fox to kanadyjski aktor oraz producent filmowy.

Urodził się 9 czerwca 1961 roku w Edmonton. Jego pełne imię to Michael Andrew Fox. Od 1973 roku aktywnie pojawia się w branży filmowej. Głównie znany jest z roli Marty’ego McFly’a, którego zagrał we wszystkich trzech częściach „Powrotu do przyszłości”. Często wcielał się w role nastolatków, nawet, wtedy gdy swoje młodzieńcze lata miał już dawno za sobą. Było to spowodowane jego „chłopięcą urodą” oraz niskim wzrostem.

Pierwszym filmem, w którym wystąpił Fox był „Leo and Me”. Wcielił się on w nim w rolę Jamie’a. Aktor ponadto zagrał w takich filmach jak: „Niezwykła podróż”, „Mikey i ja”, „Sknerus”, Brooklyn Boogie”, „Marsjanie atakują”, Atlandyta. Zaginiony ląd”, „Ale jazda!”, „Hoży doktorzy”, „Orły z Bostonu”, a także „Żona idealna”.

Fox ma za sobą również role dubbingowe. Użyczył on bowiem swojego głosu Stuartowi Malutkiemu w filmach „Stuart Malutki”, „Stuart Malutki 2” oraz „Stuart Malutki 3: Trochę natury”. Michael J. Fox był także producentem filmu „Zimnokrwisty”, scenarzystą w filmie „Hench at Home”, a także wyreżyserował dwie produkcje: film „The Trap” oraz niektóre odcinki serialu „Opowieści z krypty”.

Fox w 2000 roku zmuszony był zrezygnować z roli w serialu „Spin City”. Powodem jego decyzji była choroba Parkinsona, w której leczenie aktor postanowił się mocno zaangażować. Poza tym Fox napisał również kilka książek, w których nie zabrakło także wzmianek o owej chorobie.

W 2003 roku ukazała się jego autobiografia „Lucky Man”, w której fani mogli poczytać na temat walki aktora z chorobą. 6 lat później na półki sklepowe trafiła kolejna jego książka – „Always Looking Up: The Adventures of an Incurable Optimist”. Fox napisał także scenariusz do pilotażowego odcinka serialu „Hench at Home”. W czasie pomiędzy kręceniem kolejnych części „Powrotu do przyszłości' aktor ożenił się z aktorką Tracy Pollan, znaną z takich filmów jak: „Pechowy trop” oraz „Obcy wśród nas”. Razem mają czwórkę dzieci: trzy córki – Schuyler Frances, Aquinnah Kathleen i Esme Annabelle, a także syna Sama Michaela.

Prezent dla fana Michaela J. Foxa
Cytaty Michaela J. Foxa

Brak przesłanych cytatów. Dodaj w komentarzu

Wasze pytania dotyczące Michaela J. Foxa

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Michaelu J. Foxie

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Michaela J. Foxa

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Michael J. Fox przychodzi na świat w miejscowości Edmonton, Alberta, Kanada.

Przydatne linkiMiejsca Michaela J. Foxa

Miejsce urodzenia:


Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Michaela J. Foxa? Edytuj tę stronę.

Grafika: fot. Paul Hudson (original)Supernino (derivative work)

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upublicznionyFAQ


Kim jest Michael J. Fox?

Kanadyjsko-amerykański aktor.

Kiedy urodził się Michael J. Fox?

Michael J. Fox urodził się 09/06/1961.

Gdzie urodził się Michael J. Fox?

Michael J. Fox urodził się w miejscowości Edmonton, Alberta, Kanada.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności