Michael J. Fox

Kim jest Michael J. Fox?

Kanadyjsko-amerykański aktor. 59 lat(a)
Pełne nazwisko: Michael Andrew Fox
Data urodzenia: (piątek)
Znak Zodiaku: ♊ Bliźnięta
Miejsce urodzenia: Edmonton, Alberta, Kanada 🗺️
Obywatelstwo: Kanada / USA
Wykształcenie: Burnaby Central Secondary School
Wiek: 59
Znasz więcej faktów z życia Michaela J. Foxa? Dodaj komentarz.


Życiorys Michaela J. Foxa

Michael J. Fox to kanadyjski aktor oraz producent filmowy.

Urodził się 9 czerwca 1961 roku w Edmonton. Jego pełne imię to Michael Andrew Fox. Od 1973 roku aktywnie pojawia się w branży filmowej. Głównie znany jest z roli Marty’ego McFly’a, którego zagrał we wszystkich trzech częściach „Powrotu do przyszłości”. Często wcielał się w role nastolatków, nawet, wtedy gdy swoje młodzieńcze lata miał już dawno za sobą. Było to spowodowane jego „chłopięcą urodą” oraz niskim wzrostem.

Pierwszym filmem, w którym wystąpił Fox był „Leo and Me”. Wcielił się on w nim w rolę Jamie’a. Aktor ponadto zagrał w takich filmach jak: „Niezwykła podróż”, „Mikey i ja”, „Sknerus”, Brooklyn Boogie”, „Marsjanie atakują”, Atlandyta. Zaginiony ląd”, „Ale jazda!”, „Hoży doktorzy”, „Orły z Bostonu”, a także „Żona idealna”.

Fox ma za sobą również role dubbingowe. Użyczył on bowiem swojego głosu Stuartowi Malutkiemu w filmach „Stuart Malutki”, „Stuart Malutki 2” oraz „Stuart Malutki 3: Trochę natury”. Michael J. Fox był także producentem filmu „Zimnokrwisty”, scenarzystą w filmie „Hench at Home”, a także wyreżyserował dwie produkcje: film „The Trap” oraz niektóre odcinki serialu „Opowieści z krypty”.

Fox w 2000 roku zmuszony był zrezygnować z roli w serialu „Spin City”. Powodem jego decyzji była choroba Parkinsona, w której leczenie aktor postanowił się mocno zaangażować. Poza tym Fox napisał również kilka książek, w których nie zabrakło także wzmianek o owej chorobie.

W 2003 roku ukazała się jego autobiografia „Lucky Man”, w której fani mogli poczytać na temat walki aktora z chorobą. 6 lat później na półki sklepowe trafiła kolejna jego książka – „Always Looking Up: The Adventures of an Incurable Optimist”. Fox napisał także scenariusz do pilotażowego odcinka serialu „Hench at Home”. W czasie pomiędzy kręceniem kolejnych części „Powrotu do przyszłości' aktor ożenił się z aktorką Tracy Pollan, znaną z takich filmów jak: „Pechowy trop” oraz „Obcy wśród nas”. Razem mają czwórkę dzieci: trzy córki – Schuyler Frances, Aquinnah Kathleen i Esme Annabelle, a także syna Sama Michaela.

Prezenty dla fana Michaela J. Foxa

Książki o Michaelu J. Foxie po angielsku 🌎

0
(0)

Autor:
Michael J. Fox
Kup Teraz
darmowa dostawa!
No Time Like the Future
A moving account of resilience, hope, fear and mortality, and how these things resonate in our lives, by actor and advocate Michael J. Fox.

W Bookdepository darmowa przesyłka na cały świat
Niezależnie od kwoty i ilości zamówionych książek. Bookdepository to jedna z największych księgarni internetowych na świecie. Zamów już teraz.


0
(0)

Autor:
Michael J. Fox
Kup Teraz
darmowa dostawa!
Always Looking Up
\'At the turn from our bedroom into the hallway, there is an old full-length mirror in a wooden frame ... but I already know the answer: \"It just gets better from here.\"\' Struck with Parkinson\'s - a debilitating, degenerative disease - at the height of his fame, Michael J.

W Bookdepository darmowa przesyłka na cały świat
Niezależnie od kwoty i ilości zamówionych książek. Bookdepository to jedna z największych księgarni internetowych na świecie. Zamów już teraz.


Cytaty Michaela J. Foxa

Brak przesłanych cytatów. Dodaj w komentarzu

Wasze pytania dotyczące Michaela J. Foxa

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Michaelu J. Foxie

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Michaela J. Foxa

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Michael J. Fox przychodzi na świat w miejscowości Edmonton, Alberta, Kanada.

Przydatne linkiMiejsca Michaela J. Foxa

Miejsce urodzenia:


Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upubliczniony

Książki biograficzne:

FAQ


Kim jest Michael J. Fox?

Kanadyjsko-amerykański aktor.

Kiedy urodził się Michael J. Fox?

Michael J. Fox urodził się 09/06/1961.

Gdzie urodził się Michael J. Fox?

Michael J. Fox urodził się w miejscowości Edmonton, Alberta, Kanada.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności