Kim jest ...

Melora Hardin

Amerykańska aktorka i reżyserka. 54 lat(a)


Czytaj dalej

Życiorys Melory Hardin

Melora Hardin to amerykańska aktorka i piosenkarka, urodzona 29 czerwca 1967 roku w Houston w stanie Teksas, która przyszła na świat jako córka menedżerki Diane i aktora Jerry’ego Hardinów. Ukończyła Sarah Lawrence College w Nowym Jorku. W 1997 roku została żoną aktora Gildarta Jacksona, z którym ma dwie córki: Rory i Piper.

Jej kariera aktorska rozpoczęła się w 1976 roku, gdy miała 11 lat. Zagrała wówczas główną rolę w serialu Thunder. Od tej pory zagrała w ponad 70 filmach i programach telewizyjnych, w tym: Quincy, M.E (jako Amanda, 1979), Domek na prerii (jako Belienda Stevens, 1981), Dirty Dancing (w wersji serialowej jako Baby, 1988), Lambada (jako Sandy, 1990) oraz w Przyjaciołach (jako Cindy, 1995). Jedną z jej najważniejszych ról, z których jest najlepiej znana, jest rola Jan Levinson w The Office, gdzie grała w latach 2005-2013. W swojej karierze Hardin wystąpiła także na Brodway’u w roli Roxie Hart w musicalu Chicago w 2008 roku. Zagrała również jedną z głównych ról w serialu Outlaw w 2010 roku.

W tym samym roku odśpiewała amerykański hymn narodowy z okazji rozpoczęcia się profesjonalnych rozgrywek w hokeju na lodzie przez drużynę Anaheim Ducks z Kalifornii. Trzy lata później zrobiła to samo dla drużyny Phoenix Coyotes.

Melora Hardin wystąpiła w 2021 roku w 30 edycji amerykańskiego Tańca z Gwiazdami, dochodząc do półfinałów i ukończyła ten program z szóstym miejscem wraz ze swoim partnerem tanecznym Artemem Chigvintsevem.

Aktorzy z The Office (Biuro)

Co wiemy o Melorze Hardin:

Biografia wiek znak zodiaku

Melora Hardin

Wiek

55

Obywatelstwo

USA

Miejsce urodzenia
Melory Hardin

Houston, Teksas, Stany Zjednoczone

Houston, Teksas, Stany Zjednoczone

Wykształcenie
Melory Hardin

Sarah Lawrence College

Znak Zodiaku
Melory Hardin

♋ Rak

Powiązane biografie

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Źródło grafik

fot. lukeford.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.