Kim jest ...

Margot Robbie

Australijska aktorka. 32 lat(a)


Czytaj dalej

Życiorys Margot Robbie

Margot Robbie urodziła się 2 lipca 1990 roku w Dalby, w Australii. Do 16 roku życia mieszkała na farmie wraz z trójką rodzeństwa i samotnie wychowującą ich matką. Mając 17 lat przeprowadziła się do Melbourne, by spróbować swoich sił w aktorstwie. Początkowo grała epizodyczne role w serialach i filmach niskobudżetowych. Dopiero rola w sitcomie “Sąsiedzi” (2008–2011) przyniosła jej popularność. Przełom w jej karierze nastąpił w roku 2013. Rozpoznawalność na całym świecie przyniosły jej role w brytyjskiej komedii romantycznej “Czas na miłość” oraz w filmie Martina Scorsese “Wilk z Wall Street”. Szeroko komentowany był zwłaszcza ten drugi film, ze względu na odważne sceny erotyczne z udziałem aktorki.

Margot Robbie w 2013
https://www.flickr.com/photos/drlovell, CC BY-SA 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0>, via Wikimedia Commons

Kolejne lata to m.in. film “Focus” z Willem Smithem i “Tarzan. Legenda”, gdzie zagrała ukochaną Tarzana – Jane Clayton. Jednak największą popularność przyniosła jej rola Harley Quinn, dziewczyny Jokera. Po raz pierwszy wcieliła się w tę postać w 2016 roku, w filmie z uniwersum DC – “Legion samobójców”. Mimo kiepskiej oceny filmu przez krytyków, rola Robbie przyjęta została entuzjastycznie. Aktorka powtórzyła swój sukces powracając do roli Harley Quinn w filmie “Ptaki nocy” (2020).

2016, podczas San Diego Comic Con
Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America, CC BY-SA 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0>, via Wikimedia Commons

Kolejne filmy, które przyniosły Margot Robbie uznanie zarówno w oczach krytyków, jak i widowni, to: “Jestem najlepsza. Ja, Tonya” (nominacja do Oscara, Złotego Globu i BAFTA), w którym zagrała amerykańską mistrzynię łyżwiarstwa figurowego, “Maria, królowa Szkotów” (rola królowej Elżbiety I i kolejna nominacja do BAFTA), “Gorący temat”, oparty na faktach film o molestowaniu pracownic stacji telewizyjnej Fox News (druga nominacja do Oscara, Złotego Globu i BAFTA) i słynny film Tarantino z 2020 roku – “Pewnego razu… w Hollywood”. Aktorka zagrała tam Sharon Tate, zamordowaną przez gang Mansona żonę Romana Polańskiego.

W 2016 roku jej mężem został producent filmowy, Tom Ackerley. W 2017 roku amerykański magazyn “Time” umieścił ją na liście 100 najbardziej wpływowych osób na świecie, a w 2019 dołączyła do grona najlepiej zarabiających aktorek.

Ciekawostki o Margot Robbie

  • Jako nastolatka imała się różnych zajęć: pracowała m.in. w aptece, magazynie cateringu, a nawet w restauracji Subway. ~gość

Co wiemy o Margot Robbie:

Biografia 1 ciekawostka 2 cytaty wiek wzrost znak zodiaku

Pełne nazwisko

Margot Elise Robbie

Wiek

32

Obywatelstwo

Australia

Cytaty
Margot Robbie

#1

Jako dziewczynka zawsze lubiłam udzielać się w szkolnym teatrzyku, ale nie traktowałam tego zajęcia w kategoriach sposobu na życie.

Margot Robbie, nadesłane przez gość

#2

Nie jestem rozrzutna. W naszej rodzinie, odkąd pamiętam, musieliśmy liczyć się z każdym groszem. Może dlatego dzisiaj mam jakiś absurdalny lęk przed szastaniem pieniędzmi.

Margot Robbie, nadesłane przez gość

Miejsce urodzenia
Margot Robbie

Dalby Queensland, Australia

Dalby Queensland, Australia

Wykształcenie
Margot Robbie

Somerset College

Znak Zodiaku
Margot Robbie

♋ Rak

Powiązane biografie

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Hawking, Hawking

Bestseller 40.94 zł

Kim naprawdę był Stephen Hawking, człowiek, którego prochy spoczywają dziś w Opactwie Westminsterskim, pomiędzy grobowca [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Przydatne linki

    Źródło grafik

    Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America, CC BY-SA 2.0 , via Wikimedia Commons

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.