Margot Robbie

Kim jest Margot Robbie?

Australijska aktorka. 31 lat(a)

Pełne nazwisko: Margot Elise Robbie
Data urodzenia: (poniedziałek)
Znak Zodiaku: ♋ Rak
Miejsce urodzenia: Dalby Queensland, Australia 🗺️
Wzrost: 168 cm
Obywatelstwo: Australia
Wykształcenie: Somerset College
Wiek: 31
Znasz więcej faktów z życia Margot Robbie? Dodaj komentarz.


Ciekawostki - tego możesz nie wiedzieć

  • Jako nastolatka imała się różnych zajęć: pracowała m.in. w aptece, magazynie cateringu, a nawet w restauracji Subway. ~gośćŻyciorys Margot Robbie

Margot Robbie urodziła się 2 lipca 1990 roku w Dalby, w Australii. Do 16 roku życia mieszkała na farmie wraz z trójką rodzeństwa i samotnie wychowującą ich matką. Mając 17 lat przeprowadziła się do Melbourne, by spróbować swoich sił w aktorstwie. Początkowo grała epizodyczne role w serialach i filmach niskobudżetowych. Dopiero rola w sitcomie “Sąsiedzi” (2008–2011) przyniosła jej popularność. Przełom w jej karierze nastąpił w roku 2013. Rozpoznawalność na całym świecie przyniosły jej role w brytyjskiej komedii romantycznej “Czas na miłość” oraz w filmie Martina Scorsese “Wilk z Wall Street”. Szeroko komentowany był zwłaszcza ten drugi film, ze względu na odważne sceny erotyczne z udziałem aktorki.

Margot Robbie w 2013
https://www.flickr.com/photos/drlovell, CC BY-SA 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0>, via Wikimedia Commons

Kolejne lata to m.in. film “Focus” z Willem Smithem i “Tarzan. Legenda”, gdzie zagrała ukochaną Tarzana – Jane Clayton. Jednak największą popularność przyniosła jej rola Harley Quinn, dziewczyny Jokera. Po raz pierwszy wcieliła się w tę postać w 2016 roku, w filmie z uniwersum DC – “Legion samobójców”. Mimo kiepskiej oceny filmu przez krytyków, rola Robbie przyjęta została entuzjastycznie. Aktorka powtórzyła swój sukces powracając do roli Harley Quinn w filmie “Ptaki nocy” (2020).

2016, podczas San Diego Comic Con
Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America, CC BY-SA 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0>, via Wikimedia Commons

Kolejne filmy, które przyniosły Margot Robbie uznanie zarówno w oczach krytyków, jak i widowni, to: “Jestem najlepsza. Ja, Tonya” (nominacja do Oscara, Złotego Globu i BAFTA), w którym zagrała amerykańską mistrzynię łyżwiarstwa figurowego, “Maria, królowa Szkotów” (rola królowej Elżbiety I i kolejna nominacja do BAFTA), “Gorący temat”, oparty na faktach film o molestowaniu pracownic stacji telewizyjnej Fox News (druga nominacja do Oscara, Złotego Globu i BAFTA) i słynny film Tarantino z 2020 roku – “Pewnego razu… w Hollywood”. Aktorka zagrała tam Sharon Tate, zamordowaną przez gang Mansona żonę Romana Polańskiego.

W 2016 roku jej mężem został producent filmowy, Tom Ackerley. W 2017 roku amerykański magazyn “Time” umieścił ją na liście 100 najbardziej wpływowych osób na świecie, a w 2019 dołączyła do grona najlepiej zarabiających aktorek.

Prezenty dla fana Margot Robbie
Cytaty Margot Robbie

Jako dziewczynka zawsze lubiłam udzielać się w szkolnym teatrzyku, ale nie traktowałam tego zajęcia w kategoriach sposobu na życie.

Nadesłane przez: gość

Nie jestem rozrzutna. W naszej rodzinie, odkąd pamiętam, musieliśmy liczyć się z każdym groszem. Może dlatego dzisiaj mam jakiś absurdalny lęk przed szastaniem pieniędzmi.

Nadesłane przez: gość


Wasze pytania dotyczące Margot Robbie

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Margot Robbie

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Margot Robbie

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Margot Robbie przychodzi na świat w miejscowości Dalby Queensland, Australia.
  • Debiut w dwóch dużych produkcjach filmowych.

  • Ślub z Tomem Ackerleyem.


Przydatne linkiMiejsca Margot Robbie

Miejsce urodzenia:Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Margot Robbie? Edytuj tę stronę.

Grafika: Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America, CC BY-SA 2.0 , via Wikimedia Commons

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upublicznionyFAQ


Kim jest Margot Robbie?

Australijska aktorka.

Ile wzrostu ma Margot Robbie?

Margot Robbie ma 168 cm wzrostu.

Kiedy urodził się Margot Robbie?

Margot Robbie urodził się 02/07/1990.

Gdzie urodził się Margot Robbie?

Margot Robbie urodził się w miejscowości Dalby Queensland, Australia.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności