Marek Belka

Kim jest Marek Belka?

Polski polityk, minister finansów, premier RP. 69 lat(a)

Pełne nazwisko: Marek Marian Belka
Data urodzenia: (środa)
Znak Zodiaku: ♑ Koziorożec
Miejsce urodzenia: Łódź, Polska 🗺️
Wiek: 69
Znasz więcej faktów z życia Marka Belki? Dodaj komentarz.

Książki o Marku Belce

0
(0)

Autor:
Marek Belka
Wydawnictwo:
Studio Emka
Selfie
Kto zdecyduje się wziąć do ręki tę książkę, nie popełni błędu. Przeciwnie – będzie wielce z tej decyzji rad, skończywszy jej czytanie. Motywem przewodnim Selfie jest biografia Marka Belk (...)

Zamawiając w księgarni Bonito.pl za przesyłkę zapłacisz tylko 7,99zł. W kilkunastu polskich miastach możliwy jest też bezpłatny odbiór osobisty. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.


0
(0)

Autor:
Marek Belka
Wydawnictwo:
Studio Emka
Marek Belka Selfie
\"Motywem przewodnim „Selfie” jest biografia Marka Belki; bogata, niekonwencjonalna, a równocześnie konsekwentna, osnuta wokół dwóch pasji profesora – nauki i polityki. W kolejnych rozdziałach książki mamy relację jej bohatera niesłychanie osobistą i nadzwyczaj skromną. Autor nie portretuje tylko siebie, ale też wiele osób, które spotkał na swojej rodzinnej, naukowej i politycznej drodze. Jak sam wyznaje,…

Zamawiając w księgarni Bonito.pl za przesyłkę zapłacisz tylko 7,99zł. W kilkunastu polskich miastach możliwy jest też bezpłatny odbiór osobisty. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.


Ciekawostki - tego możesz nie wiedzieć

  • W okresie PRL był działaczem Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej i PZPR. ~gość
  • Interesujące ciekawostki o Marku Belce znaleźć można w książce "Selfie" (wyd. Studio Emka).


Życiorys Marka Belki

Marek Belka – urodził się 9 stycznie 1952 roku w Łodzi. Profesor ekonomi, były premier, były minister finansów, urzędnik w instytucjach finansowych, wykładowca akademicki . Absolwent Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. W 1978 roku uzyskał stopień doktora, a w 1994 został profesorem nauk ekonomicznych. Związany z ugrupowaniami lewicowymi – Sojuszem Lewicy Demokratycznej, demokratami.pl, Partią Demokratyczną. Polityczną przygodę rozpoczął w roku 1990, zostając doradcą w Ministerstwie Finansów. W roku 1997 został powołany na wicepremiera i ministra finansów w rządzie Cimoszewicza. Po przegranych przez SLD wyborach parlamentarnych ustąpił z urzędu. W 2001 roku ponownie powołany na stanowisko  wicepremiera i ministra finansów, tym razem w rządzie Leszka Millera, opuścił owe stanowisko  w lipcu 2002 roku. W maju 2004 roku został powołany przez ówczesnego prezydenta Polski Aleksandra Kwaśniewskiego na stanowisko premiera, oraz przewodniczącego Komitetu Integracji Europejskiej. W roku 2005 Marek Belka wraz ze swoim gabinetem podał się do dymisji, lecz prezydent Kwaśniewski tej dymisji nie przyjął. Od września 2005 roku Marek Belka został mianowany ministrem sportu. Pod koniec grudnia 2005 roku został   on powołany na stanowisko sekretarza wykonawczego  UNECE. W 2008 roku został dyrektorem Departamentu  Europejskiego Międzynarodowego Funduszu Walutowego. 27 maja 2010 Bronisław Komorowski, tymczasowo wykonujący obowiązki Prezydenta RP, zapowiedział zgłoszenie go jako kandydata na urząd Prezesa NBP.Cytaty Marka Belki

Brak przesłanych cytatów. Dodaj w komentarzu

Wasze pytania dotyczące Marka Belki

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Marku Belce

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Marka Belki

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Marek Belka przychodzi na świat w miejscowości Łódź, Polska.

Przydatne linkiMiejsca Marka Belki

Miejsce urodzenia:Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Marka Belki? Edytuj tę stronę.

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upublicznionyFAQ


Kim jest Marek Belka?

Polski polityk, minister finansów, premier RP.

Kiedy urodził się Marek Belka?

Marek Belka urodził się 09/01/1952.

Gdzie urodził się Marek Belka?

Marek Belka urodził się w miejscowości Łódź, Polska.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności