Kim jest ...

Maja Komorowska

Polsk aktorka. 84 lat(a)


Czytaj dalej Kup książkę

Życiorys Mai Komorowskiej

Maria Komorowska to urodzona w 1937 roku polska aktorka teatralna i filmowa. Od lat 60. XX wieku była związana z Teatrem „Groteska” w Krakowie, opolskim Teatrem 13 Rzędów oraz wrocławskim Teatrem Laboratoriów. W tych dwóch ostatnich współpracowała z Jerzym Grotowskim, jednym z największych polskich reżyserów teatralnych.

Występowała również na deskach pozostałych wrocławskich teatrów – Teatru Współczesnego i Polskiego. W późniejszych latach przeniosła się do Warszawy, gdzie pracowała z Krystianem Lupą, wybitnym dramaturgiem. Największą popularność przyniosły jej role w spektaklach pod tytułem „Mimo wszystko”, „Wymazywanie”, „Wizyta starszej pani”.

Jej pierwszym poważnym występem filmowym był reżyserowany przez Tadeusza Konwickiego „Jak daleko stąd, jak blisko”, w następnych latach wystąpiła również u Andrzeja Wajdy („Wesele”, „Panny z Wilka”), a w 1988 roku w „Dekalogu” Krzysztofa Kieślowskiego.

W swojej karierze zagrała jako aktorka w ponad 40 filmach. Od 1982 roku jest związana ze środowiskiem akademickim, wykładając na warszawskiej Akademii Teatralnej. Jest zaangażowana w działalność charytatywną, a za swoje osiągnięcia została odznaczona najwyższymi odznaczeniami państwowymi, takimi jak Złoty Krzyż Zasługi i Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Aktorzy Teatru Współczesnego w Warszawie

Książki o Mai Komorowskiej

Co wiemy o Mai Komorowskiej:

Biografia 1 książka wiek znak zodiaku

Maja Komorowska

Pełne nazwisko

Maria Janina Komorowska-Tyszkiewicz

Wiek

85

Miejsce urodzenia
Mai Komorowskiej

Warszawa, Polska

Warszawa, Polska

Znak Zodiaku
Mai Komorowskiej

♑ Koziorożec

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Hawking, Hawking

Bestseller 40.94 zł

Kim naprawdę był Stephen Hawking, człowiek, którego prochy spoczywają dziś w Opactwie Westminsterskim, pomiędzy grobowca [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Przydatne linki

    Źródło grafik

    fot. Sławek

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.