Kim jest ...

Magdalena Gorzkowska

Polska lekkoatletka, himalaistka i alpinistka. 29 lat(a)


Czytaj dalej

Życiorys Magdaleny Gorzkowskiej

Magdalena Gorzkowska – polska lekkoatletka, której głównym zainteresowaniem zawodowym jest sprint. Urodziła się 30 kwietnia 1992 w Bytomiu. Reprezentowała Polskę w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 2012 roku.

Sukcesami sportowymi debiutowała na mistrzostwach Europy Juniorów, podczas których zdobyła srebrny medal. Rok 2012 przyniósł jej oprócz udziału w Igrzyskach Olimpijskich, 20. miejsce, na który uplasowała się podczas biegu na 100 metrów w ramach mistrzostw Europy w grupie seniorów.

W 2013 roku Gorzkowska zdobyła drugie miejsce w ramach krajowych halowych zawodów w Spale, podczas których zaliczyła udany start na długość 400 m. Zwycięstwo przyniósł jej ten sam rok, gdyż wzięła udział w młodzieżowych mistrzostwach Europy w Tampere.

W marcu 2016 w ramach halowych mistrzostw świata w Portland zdobyła srebrny medal, startując jako członkini czteroosobowego składu sztafety.

Po rezygnacji z udziału w zmaganiach lekkoatletycznych jej pasją są wspinaczki górskie – z sukcesami zajęła się alpinistyką i himalaistką. Zdobyła szczyty takie jak Mount Blanc, Aconcagua, Kilimandżaro i zasłynęła także jako najmłodsza w historii Polka, która stanęła na szczycie Mount Everest (17 maja 2018, w wieku 26 lat i 17 dni). Rok później, tj. 18 maja 2019 jako pierwsza z Polek zdobyła Makalu i co istotne – dokonała tego bez wspomagania butli z tlenem. Na szczyt Manaslu dotarła 27 wrześnie 2019 roku.

Co wiemy o Magdalenie Gorzkowskiej:

Biografia wiek wzrost znak zodiaku

Wiek

29

Obywatelstwo

Polska

Data urodzenia
Magdaleny Gorzkowskiej

30/04/1992

(czwartek)

Miejsce urodzenia
Magdaleny Gorzkowskiej

Bytom, Polska

Bytom, Polska

Znak Zodiaku
Magdaleny Gorzkowskiej

♉ Byk

Wzrost
Magdaleny Gorzkowskiej

174 cm

Wydarzenia z życia Magdaleny Gorzkowskiej

Magdalena Gorzkowska przychodzi na świat w miejscowości Bytom, Polska.

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Aktor musi grać, by żyć

Bestseller 32.41 zł

Niemal wszyscy znają go z serialu „Ranczo”, gdzie brawurowo zagrał Czerepacha, bezwzględnego doradcę wójta. Nie [...]

Zobacz
Angela Merkel. Cesarzowa Europy

Bestseller 17.99 zł

Powrót bestsellerowej biografii Angeli Merkel. W nowym wydaniu Cesarzowej Europy Arkadiusz Stempin pomaga wyobrazić so [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.