Kim jest ...

Magda Gessler

Polska restauratorka i osobowość telewizyjna. 68 lat(a)


Czytaj dalej Kup książkę

Życiorys Magdy Gessler

Magda Daria Gessler z domu Ikonowicz urodziła się w Komorowie 10 lipca 1953 roku. Jest restauratorką, malarką, pisarką, felietonistką oraz osobowości a telewizyjną. Jest także właścicielką lub współwłaścicielką kilkunastu świetnie prosperujących restauracji.

Jej ojcem jest Mirosław Ikonowicz, a matką Olga Łucek. Ojciec miał włoskie korzenie i był korespondentem PAP, natomiast matka było pochodzenia rosyjskiego i zajmowała się gastronomią.

Magda Gessler ma również brata – Piotra Ikonowicza, który jest politykiem lewicy, dziennikarzem oraz prawnikiem. Dzieciństwo spędziła w Sofii oraz na Kubie, ponieważ praca zawodowa jej ojca tego wymagała.

Ukończyła XXII LO w Warszawie. Z rodziną mieszkała także w Hawanie oraz w Madrycie. Właśnie w Madrycie ukończyła malarstwo w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych św. Ferdynanda. Biegle włada kilkoma językami. Jest to hiszpański, niemiecki, włoski, angielski, portugalski no i oczywiście polski.

Wydała trzy książki kucharskie: „Kuchnia moja pasja” (czerwiec 2005r.), „Kocham gotować – Magdy Gessler przepis na życie” (październik 2007r.) i „Kuchenne Rewolucje. Przepisy Magdy Gessler” (listopad 2012r.). Od 2012 r. pisze również felietony kulinarne dla tygodnika „Wprost” oraz tygodnika „Newsweek”. Dodatkowo prowadzi także serwis internetowy SmakiZycia.pl.

Od 2010r. posiada swój własny program telewizyjny Kuchenne Rewolucje, z którego jest chyba najbardziej znana w Polsce. Pomaga w nim właścicielom restauracji zdobyć większą ilość klientów.

Od 2017r. do 2019r. prowadziła program Sexy kuchnia Mady Gessler. W programie MasterChef jest uznaną jurorką. Była gospodynią przez dwa sezony programu Odkrycia Magdy Gessler.

Za promocje polskich produktów została wyróżniona w 2010r. Posiada też inne osiągnięcia takie jak własna kolekcja serwet i obrusów, własny projekt gry planszowej. Występowała gościnnie w kilku polskich serialach oraz dubbingowała w filmie animowanym.

W życiu prywatnym w latach 80. XX w. wyszła za mąż za Volkharta Müllera, który zmarł w 1987 r. Mieli syna Tadeusza. Po śmierci ukochanego, Magda wróciła do Polski i ponownie wyszła za mąż za Piotra Gesslera. Mają razem córkę Laurę. Niestety związek nie przetrwał i restauratorka ponownie się związała, tym razem z lekarzem Waldemarem Kozerawskim.

Ciekawostki o Magdzie Gessler

  • Ukończyła malarstwo na Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych św. Ferdynanda w Madrycie. ~gość
  • Biegle mówi w językach: hiszpańskim, niemieckim, włoskim, porozumiewa się też w języku angielskim i portugalskim. ~gość
  • Cierpi na paraliż nerwu trójdzielnego twarzy. ~gość
  • Jest wyznania prawosławnego. ~gość
  • Interesujące ciekawostki o Magdzie Gessler znaleźć można w książce "Magda" (wyd. 5Why Promotion).

Książki o Magdzie Gessler

Co wiemy o Magdzie Gessler:

Biografia 1 książka 4 ciekawostki 3 cytaty wiek wzrost rodzina znak zodiaku

Magda Gessler

Pełne nazwisko

Magdalena Daria Gessler

Wiek

69

Rodzina
Magdy Gessler

Ojciec: Mirosław Ikonowicz

Obywatelstwo

Polska

Cytaty
Magdy Gessler

#1

Słowa „nie ma” nie ma w polskim słowniku, odkąd zmienił się system.

Magda Gessler, nadesłane przez gość

#2

Tak wysmażony kozi ser dostaje takiego czadu, że masz wrażenie, że wąchasz kozę od tyłu.

Magda Gessler, nadesłane przez gość

#3

Popularność robi na mnie ogromne wrażenie. Jestem zdziwiona i trochę się boję. Unikam bezosobowych bankietów, trochę zamykam się w domu.

Magda Gessler, nadesłane przez gość

Miejsce urodzenia
Magdy Gessler

Warszawa, Polska

Warszawa, Polska

Wykształcenie
Magdy Gessler

Real Academia de Bellas Artes de San Fernando

Znak Zodiaku
Magdy Gessler

♋ Rak

Wzrost
Magdy Gessler

167 cm

Powiązane biografie

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Bracia Kliczko. Z kozackiego rodu

Bestseller 27.82 zł

Biografia bezkonkurencyjnych ukraińskich pięściarzy, którzy dali się poznać jako zręczni biznesmeni i filantropi, angażu [...]

Zobacz
Na Kremlu wiecznie zima. Rosja za drugich rządów Putina

Bestseller 39.03 zł

Putin rządzi Rosją już ponad 21 lat. Nic nie zapowiada, by to się miało szybko zmienić Potężne wojsko, wszechobecna prop [...]

Zobacz
Nawalny. Nemezis Putina? Przyszłość Rosji?

Bestseller 33.53 zł

Pierwsza biografia najsłynniejszego rosyjskiego opozycjonisty i osobistego wroga Putina Kim jest Aleksiej Nawalny? Po pr [...]

Zobacz
Nowy car wyd. 2022

Bestseller 34.21 zł

Były szef moskiewskiego biura „New York Timesa”, Steven Lee Myers, śledził Putina na długo przed ostatnimi wydarzeniami [...]

Zobacz
Zniknięty ksiądz. Moja historia

Bestseller 26.17 zł

Marcin Adamiec jest zwykłym księdzem z żarliwym powołaniem. Wytrzyma sześć lat. Po pełnym nadziei i ekscytacji okresie s [...]

Zobacz
Zełenski. Biografia

Bestseller 22.52 zł

Wołodymyr Zełenski. Jego nazwisko od kilku tygodni jest na ustach całego świata. Ile wiemy o charyzmatycznym przywódcy k [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Źródło grafik

fot. Serecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.