Lew Rywin

Kim jest Lew Rywin?

Polski producent i aktor filmowy. 74 lat(a)

Data urodzenia:
Znak Zodiaku: ♏ Skorpion
Wiek: 74

Porównujemy ceny książek w ponad 20 księgarniach:Ciekawostki - tego możesz nie wiedzieć

  • Wyprodukował m. in. "Pianistę" i "Uprowadzenie Agaty". ~gość

Życiorys Lwa Rywina

Lew Rywin – urodzony 10 listopada 1945 r. w miejscowości Niżnyj Alkiejew na Syberii aktor filmowy i producent. Lew Rywin wychował się w żydowskiej rodzinie, a dzieciństwo spędził na Syberii. Rywinowie przybyli do Polski, kiedy Lew miał 14 lat. Po zdaniu matury wyjechał do USA. Tam uczył się Tiden High School N.Y. Do Polski powrócił w 1979 r. i rozpoczął studia językowe na Uniwersytecie Warszawskim. Rywin rozpoczął pracę tłumacza amerykańskich dziennikarzy relacjonujących pielgrzymkę papieża Jana Pawła II w Polsce w agencji Interpress, związanej z wojskowym wywiadem. Następnie, w latach 1984-1989 zarządzał wytwórnią producencką, Poltel. W tym samym czasie Rywin zaczął także pracę w TVP. Zwolniono go jednak, ponieważ dążył do sprywatyzowania Programu II TVP. W 1991 Lew Rywin założył własną firmę produkcyjną, Heritage Films. Wyprodukował filmy: „Uprowadzenie Agaty”, „Bandyta”, „Prawo ojca”, „Pianista”, „Pornografia”. Rywin stał się bohaterem tzw. „afery Rywina”. Zaproponował Wandzie Rapaczyńskiej oraz Adamowi Michnikowi włączenie do ustawy o radiofonii i telewizji punktu umożliwiającego „Agorze” kupienie „Polsatu” w zamian za stanowisko prezesa dla siebie oraz 17,5 mln dolarów dla SLD. Michnik nagrał Rywina, wskutek czego Lew Rywin został skazany na 2 lata więzienia i 100 tys. złotych grzywny.
Cytaty Lwa Rywina

Brak przesłanych cytatów.


Wasze pytania dotyczące Lwa Rywina (FAQ)

Brak przesłanych pytań.


Wasze wspomnienia o Lwie Rywinie

Brak przesłanych wspomnień.Wydarzenia z życia Lwa Rywina

  • Lew Rywin przychodzi na światZobacz także:


Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.

Dodaj treść

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

Jeśli chcesz, zaznacz jakiego rodzaju jest to komentarz. Ułatwi nam to moderację.

FAQ


Kim jest Lew Rywin?

Polski producent i aktor filmowy.

Kiedy urodził się Lew Rywin?

Lew Rywin urodził się 10/11/1945.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności