Opis książki

"Zło dobrem zwyciężył" to książka, która opowiada o Jerzym Popiełuszce, jej autorem jest Grzegorz Górny, Janusz Rosikoń i Włodzimierz Rędzioch (wydawnictwo Rosikon Press).

„Książka o bł. ks. Jerzym Popiełuszce to specyficzna forma biografii polskiego męczennika. Składa się z trzech przeplatających się ze sobą części: życiorysu kapłana na tle ówczesnej epoki (autorstwa Grzegorza Górnego), wywiadów ze znawcami i świadkami jego życia (przeprowadzonych przez Włodzimierza Rędziocha) oraz materiału ikonograficznego, obejmującego zarówno fotografie archiwalne, jak i zdjęcia współczesne (Janusza Rosikonia).

Z książki wyłania się obraz zwykłego, prostego księdza, który w miarę stawianych przed nim zadań dorastał do wyzwań, które przed nim stawały. Potrafił niczym magnes przyciągać do ludzi z różnych środowisk: starych i młodych, intelektualistów i robotników. Kościół św. Stanisława Kostki w Warszawie, w którym posługiwał jako wikary, stał się oazą wolności w czasach stanu wojennego. Choć nie zajmował się działalnością polityczną, a jedynie głosił Ewangelię, stał się głównym wrogiem reżimu generała Jaruzelskiego. W efekcie został zamordowany przez Służbę Bezpieczeństwa. Jego męczeńska śmierć przynosi jednak do dziś duchowe owoce, o czym opowiada właśnie książka z tekstem Grzegorza Górnego, wywiadami Włodzimierza Rędziocha oraz zdjęciami Janusza Rosikonia.”

[ więcej ]

Recenzje (0)

Oceń książkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szczegóły książki

Tematyka: /

Autor: / /

Wydawnictwo: Rosikon Press

ISBN: 978-83-62981-61-8

Podobne książki

Najciekawsze książki tego miesiąca

"Zło dobrem zwyciężył" to książka, która opowiada o Jerzym Popiełuszce.
Najlepsza cena dla tej książki w wersji papierowej to 29.54 zł.
Autorem "Zło dobrem zwyciężył" jest Grzegorz Górny, Janusz Rosikoń i Włodzimierz Rędzioch.
Książka została wydana przez wydawnictwo Rosikon Press.