okładka książki William S. Burroughs i kult Rock'n'Rolla
0
(0)

William S. Burroughs i kult Rock’n’Rolla

Rae Casey

Temat: William S. Burroughs Pisarze obcojęzyczni

Recenzje 0

Opis książki

"William S. Burroughs i kult Rock’n’Rolla" to książka o Williamie S. Burroughsie, jej autorem jest Rae Casey (wydawnictwo vis-a-vis Etiuda).

Kurt Cobain, Bob Dylan, Patti Smith, David Bowie, The Beatles, The Rolling Stones, U2 a nawet Sting – wszyscy ci muzycy na którymś etapie swojej kariery zetknęli się osobiście z Williamem S. Burroughsem i przyznawali się do inspiracji zarówno jego książkami, jak i ekscentrycznym stylem życia. Autor tropi te wpływy, opowiadając jednocześnie nieoczywistą biografię Burroughsa, w której główne role odgrywa uzależenienie od narkotyków, najprawdopodobniej przypadkowe zabójstwo żony, podróże, literatura i okultyzm. Casey Rae, medioznawca, krytyk i producent muzyczny, nie kryje swojej własnej fascynacji legendarnym pisarzem, i w przekonujący sposób prowadzi czytelnika przez alternatywną wersję ewolucji muzyki popularnej, od psychodelii, folku i początków rock’n’rolla, poprzez punk i heavy metal, aż do współczesnej muzyki elektronicznej, ściśle związanej z ideami Burroughsa. Opisane tutaj zdarzenia dowodzą tezy, że wpływ Burroughsa na współczesną muzykę popularną jest wciąż jeszcze niedoceniony. Jak pisze recenzent „Guardiana” ta książka to
Fascynująca opowieść, szczegółowo oddająca niezwykłość życia Burroughsa, jego dziwaczne obsesje (głównie zamiłowanie do broni palnej i okultyzmu) a także jego herkulesowy apetyt na narkotyki. A 'San Francisco Book Review” dodaje:
Prawdziwy rollercoaster, towarzyszący ci w drodze do punktów kulminacyjnych a później pozwalający cieszyć się istną jazdą bez trzymanki.

[ więcej ]

Recenzje (0)

Oceń książkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szczegóły książki

Tematyka:

Autor:

Wydawnictwo: vis-a-vis Etiuda

ISBN: 9788379983537

Liczba stron: 384

Podobne książki

Najciekawsze książki tego miesiąca

"William S. Burroughs i kult Rock’n’Rolla" to książka o Williamie S. Burroughsie.
Najlepsza cena dla tej książki w wersji papierowej to 10.40 zł. Najtańszy e-book znajdziesz w cenie 6.99 zł. Najlepsza oferta dla wersji audiobookowej to 6.99 zł.
Autorem "William S. Burroughs i kult Rock’n’Rolla" jest Rae Casey.
Książka została wydana przez wydawnictwo vis-a-vis Etiuda.