Opis książki

"Tu byłem Tony Halik" to historia Elżbiety Dzikowskiej, jej autorem jest Mirosław Wlekły (wydawnictwo Agora).

„Był najczęściej zestrzelanym pilotem II Wojny Światowej, francuskim partyzantem, autorem pierwszego wywiadu z Fidelem Castro, laureatem Pulitzera, prywatnym pilotem Juana Perona i odkrywcą zaginionej stolicy Majów. Albo nie był żadnym z nich. Z całą pewnością wybierał się jednak na Księżyc.
Fascynująca i przewrotna biografia Tony'ego Halika jest dowodem na to, że czasem prawdziwe życie jest bardziej nieprawdopodobne niż najlepsza powieść. Większość z nas pamięta go z telewizji, kiedy w programie „Pieprz i wanilia”, tworząc razem z Elżbietą Dzikowską charakterystyczny tandem, opowiadał o swoich egzotycznych podróżach. Ale tak na prawdę zanim urodzony w Toruniu Mieczysław Sędzimir został Tonym Halikiem przeżył kilka różnych życiorysów. Który z nich jest prawdziwy? Odpowiedź – w trakcie podróży po Francji, Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Argentynie i Polsce – znalazł jeden z najlepszych polskich reporterów młodej generacji, autor głośnej książki „All Inclusive” Mirosław Wlekły.
Książka, która zachwyciła laureata Nike Marka Bieńczyka.”

[ więcej ]

Recenzje (0)

Oceń książkę

Dzięki za ocenę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szczegóły książki

Tematyka:

Autor:

Wydawnictwo: Agora

ISBN: 978-83-268-2467-8

Podobne książki

Najciekawsze książki tego miesiąca

"Tu byłem Tony Halik" to historia Elżbiety Dzikowskiej.

Najlepsza cena dla tej książki w wersji papierowej to 30.80 zł. Najtańszy e-book znajdziesz w cenie 19.90 zł. Najlepsza oferta dla wersji audiobookowej to 16.90 zł.

Autorem "Tu byłem Tony Halik" jest Mirosław Wlekły.

Książka została wydana przez wydawnictwo Agora.