Opis książki

Książka "Tadeusz Rolke Moja namiętność" opowiada o życiu Tadeusza Rolke, jej autorem jest Małgorzata Purzyńska (wydawnictwo Agora).

„Świadek epoki? Za mało powiedziane: Tadeusz Rolke to świadek kilku epok, w dodatku wyjątkowy, bo wszystkie utrwalił na swych fotografiach, a pierwszy aparat kupił w szkole od kolegi w 1944 roku jako piętnastolatek.
Pasjonująca lektura tej autobiografii, opowiedzianej Małgorzacie Purzyńskiej z bezpretensjonalnością i szczerością, chwilami po prostu zatyka czytelnika i dowodzi, że nie zastąpi jej żaden album ze zdjęciami. Każde zdjęcie ma przecież swoją historię nie mówiąc o tych, które nie zostały zrobione! W dodatku Tadeusz Rolke obdarzony jest fenomenalną pamięcią, a lekkość narracji nie pozwala uwierzyć w wyznanie: nie jestem literatem, żeby opisywać świat słowami. Wielowątkowa, pełna anegdot opowieść o pracy i życiu towarzyskim, przede wszystkim w Peerelu, do którego – mimo wielu pięknych wspomnień – mistrz nie ma sentymentu, podkreślając jego absurd i nieprzewidywalność.”

[ więcej ]

Recenzje (0)

Oceń książkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szczegóły książki

Tematyka:

Autor:

Wydawnictwo: Agora

ISBN: 978-83-268-2457-9

Podobne książki

Książka "Tadeusz Rolke Moja namiętność" opowiada o życiu Tadeusza Rolke.
Najlepsza cena dla tej książki w wersji papierowej to 37.87 zł. Najtańszy e-book znajdziesz w cenie 34.28 zł.
Autorem "Tadeusz Rolke Moja namiętność" jest Małgorzata Purzyńska.
Książka została wydana przez wydawnictwo Agora.