Opis książki

"Różewicz rekonstrukcja" to książka przybliżająca historię Tadeusza Różewicza, jej autorem jest Grochowska Magdalena (wydawnictwo Dowody na Istnienie).

Na pytanie: „Kim jesteś?”, Tadeusz Różewicz odpowiedział przed laty: „Kto mnie uważnie czyta, ten wie”.

Z jego utworami w ręku Magdalena Grochowska podąża za nim przez krajobrazy, wśród których wzrastał, przez idee, które go kształtowały, i przez historię, która przełamała jego los. W pierwszym tomie reporterskiej biografii poety autorka wnika w dzieje rodziny. Rekonstruuje okoliczności, w jakich żydowska dziewczynka – matka Różewicza – opuściła swe gniazdo, a później wymknęła się Zagładzie. Odtwarza dramat żołnierza AK, którego presja polityczna uczyniła dezerterem. I dramat człowieka poparzonego wojną, który zrewolucjonizował polską poezję, choć „po Auschwitz” miała zamilknąć. Grochowska opowiada czule o jego powrocie do życia w latach krakowskich i gliwickich, o Różewiczu mężu, ojcu, synu. Ukazuje uwikłanie w socrealizm i uwolnienie, narodziny Różewicza dramatopisarza.

Magdalena Grochowska nie odpowiada wprost na pytanie o to, jakim był człowiekiem, ale odsłania jego nieznane dotąd twarze.

[ więcej ]

Recenzje (0)

Oceń książkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szczegóły książki

Tematyka:

Autor:

Wydawnictwo: Dowody na Istnienie

ISBN: 9788366778337

Liczba stron: 536

Podobne książki

Najciekawsze książki tego miesiąca

"Różewicz rekonstrukcja" to książka przybliżająca historię Tadeusza Różewicza.
Najlepsza cena dla tej książki w wersji papierowej to 32.28 zł. Najtańszy e-book znajdziesz w cenie 6.99 zł.
Autorem "Różewicz rekonstrukcja" jest Grochowska Magdalena.
Książka została wydana przez wydawnictwo Dowody na Istnienie.