0
(0)

Przymknięte oko Opaczności Memuarów części wszystkie

Jeremi Przybora

Temat: Jeremi Przybora Aktorzy

Recenzje 0

40.00


Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa.

Opis książki

"Przymknięte oko Opaczności Memuarów części wszystkie" to książka o Jeremim Przyborze, jej autorem jest Jeremi Przybora (wydawnictwo Znak).

„Mój życiorys mógłby się komuś wydać jednym pasmem dobroczynnych interwencji Opatrzności. Lecz chociaż przyznaję, że – pominąwszy to i owo – moje życie było w sumie szybkie, łatwe i przyjemne, nie sądzę bym, jak na przykład pewna moja ciotka, był ulubieńcem Nieba. (…) Nigdy nie tłumaczyłem sobie w ten sposób żadnego pomyślnego faktu w moim życiu. Nie pozwalały mi na to wrodzona skromność oraz obserwacja losów bliźnich. Nie wynikało z niej bowiem, by nawet tych dużo bardziej ode mnie wartościowych spotykało szczególnie życzliwe zainteresowanie Czynników Nadprzyrodzonych. Przeciwnie – jeżeli już spotyka, to raczej nieżyczliwe. A więc nie Opatrzności, a Opaczności. (…) I cokolwiek spotkało mnie pomyślnego, zawdzięczam to – moim zdaniem – oku tej drugiej. To znaczy temu konkretnie, że na ogół przymykało się na mnie, nie zwracając na moją osobę szczególnej uwagi.
ze Wstępu”

[ więcej ]

Recenzje (0)

Oceń książkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szczegóły książki

Tematyka:

Autor:

Wydawnictwo: Znak

ISBN: 978-83-240-4348-4

Podobne książki

Najciekawsze książki tego miesiąca

"Przymknięte oko Opaczności Memuarów części wszystkie" to książka o Jeremim Przyborze.

Najlepsza cena dla tej książki w wersji papierowej to 40.00 zł.

Autorem "Przymknięte oko Opaczności Memuarów części wszystkie" jest Jeremi Przybora.

Książka została wydana przez wydawnictwo Znak.