Opis książki

Książka "Prywatne wojny Hitlera, Churchilla, Stalina i Roosevelta" opowiada losy Adolfa Hitlera, Józefa Stalina, Franklina Delano Roosevelta i Winstona Churchilla, jej autorem jest Berthon Simon i Potts Joanna (wydawnictwo Amber).

Jak osobiste relacje i decyzje wodzów wpływały na wybuch, przebieg i skutki światowego konfliktu zbrojnego

„Porywająca, odkrywcza, wnikliwa. Czyta się jak thriller, ale to starannie udokumentowana praca naukowa. Znakomita!”
„Tribune”

W czasie II wojny światowej Hitler, Churchill, Roosevelt i Stalin toczyli pomiędzy sobą psychologiczną wojnę. A ich osobiste decyzje zaważyły na przebiegu konfliktu.

To Hitler postanowił napaść na Polskę i rozpętać wojnę. To Stalin zawarł pakt z Hitlerem, uznając, że nie grozi mu atak ze strony Niemiec i tym samym fatalnie osłabił potencjał obronny Związku Radzieckiego. Gdyby Churchill nie został brytyjskim premierem, być może latem 1940 roku Wielka Brytania podjęłaby rokowania z Niemcami. Gdyby nie Roosevelt, Stany Zjednoczone prawdopodobnie nie uznałyby Niemiec za swojego głównego wroga…

Ta książka ujawnia ich prywatne batalie – osobiste pojedynki, w których zwyciężali nieraz dzięki oszustwu, pochlebstwu, podstępowi. W stylu najlepszego filmowego thrillera dzień po dniu, godzina po godzinie rozwija równoległą dynamiczną akcję, przeskakując od Kancelarii Rzeszy i Wilczego Szańca na Kreml, od Białego Domu na Downing Street. Na podstawie oficjalnych dokumentów, korespondencji prywatnej, osobistych relacji i niepublikowanych dzienników widzimy siłę i ludzkie słabości czterech tytanów konfliktu, sportretowanych w nowatorski i fascynujący sposób.

SIMON BERTHON – wybitny brytyjski znawca II wojny światowej, producent, reżyser i scenarzysta telewizyjnych filmów dokumentalnych poświęconych największym konfliktom XX wieku.
JOANNA POTTS – brytyjska badaczka historii II wojny światowej i stalinowskiej Rosji.

[ więcej ]

Recenzje (0)

Oceń książkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szczegóły książki

Tematyka: / /

Autor: /

Wydawnictwo: Amber

ISBN: 9788324176618

Liczba stron: 402

Podobne książki

Najciekawsze książki tego miesiąca

Książka "Prywatne wojny Hitlera, Churchilla, Stalina i Roosevelta" opowiada losy Adolfa Hitlera, Józefa Stalina, Franklina Delano Roosevelta i Winstona Churchilla.
Najlepsza cena dla tej książki w wersji papierowej to 22.83 zł. Najtańszy e-book znajdziesz w cenie 6.99 zł.
Autorem "Prywatne wojny Hitlera, Churchilla, Stalina i Roosevelta" jest Berthon Simon i Potts Joanna.
Książka została wydana przez wydawnictwo Amber.