16.09


Zamawiając w księgarni tantis.pl za przesyłkę zapłacisz tylko 7,99zł, a przy zamówieniu powyżej 249zł przesyłka będzie darmowa.

Opis książki

Książka "Portret Słowackiego" opowiada losy Juliusza Słowackiego, jej autorem jest Paweł Hertz (wydawnictwo Biblioteka Narodowa).

„Wznowienie klasycznej biografii Juliusza Słowackiego, przygotowane na podstawie edycji z 1976 roku. „W życiu Słowackiego – pisze Paweł Hertz – rzeczywistość rozstrzygnie o powstaniu owej błogosławionej rysy, przydającej człowieczy wyraz idealnej twarzy poety, przywracającej walor myśli konwencjonalnej piękności jego słów. I choć ta rzeczywistość, ukryta często wśród dekoracji epoki, nie zawsze bywała dostrzegana, dziś ona właśnie, przetopiona w poezję, stanowi dla nas o urodzie jego dzieła. […] Sztuka jest wierną towarzyszką życia ludzkiego, idzie z nim razem trudną, zakurzoną drogą. Nie jest więc słuszne, by dzieło odrywać od twórcy, by w kolejach jego życia nie szukać pilnie owej rzeczywistości nagiej, bez której poezja jest tylko rezygnacją”.”

[ więcej ]

Recenzje (0)

Oceń książkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szczegóły książki

Tematyka:

Autor:

Wydawnictwo: Biblioteka Narodowa

ISBN: 9788370097936

Podobne książki

Najciekawsze książki tego miesiąca

Książka "Portret Słowackiego" opowiada losy Juliusza Słowackiego.
Najlepsza cena dla tej książki w wersji papierowej to 16.09 zł.
Autorem "Portret Słowackiego" jest Paweł Hertz.
Książka została wydana przez wydawnictwo Biblioteka Narodowa.