0
(0)

Polacy u narodzin Stanów Zjednoczonych

Longin Pastusiak

Temat: Tadeusz Kościuszko Wojskowi

Recenzje 0

Opis książki

Książka "Polacy u narodzin Stanów Zjednoczonych" opowiada o życiu Tadeusza Kościuszki, jej autorem jest Longin Pastusiak (wydawnictwo Elipsa Dom Wydawniczy).

„Praca ta jest zbiorem szkiców o polsko-amerykańskich związkach w zaraniu Stanów Zjednoczonych. Polacy byli świadkami narodzin Stanów Zjednoczonych i przyczynili się do uzyskania wolności przez kolonie angielskie w Ameryce. Wielu Polaków zapłaciło za sprawę niepodległości Stanów Zjednoczonych najwyższą cenę – cenę życia.
Autor pisze o wczesnym osadnictwie polskim w Ameryce Północnej, począwszy od przyjazdu pierwszych Polaków do Jamestown w stanie Wirginia w 1608 roku, o udziale Polaków w amerykańskiej wojnie o niepodległość, wreszcie o stanowisku Polski i Stanów Zjednoczonych wobec ważniejszych wydarzeń, jakie miały miejsce w tych krajach w ostatnim ćwierćwieczu XVIII wieku. W końcowej części książki autor przedstawia tajną misję dyplomatyczną Tadeusza Kościuszki oraz relacje Kajetana Węgierskiego oraz Juliana Ursyna Niemcewicza z ich podróży po Stanach Zjednoczonych i spotkań z ówczesnymi osobistościami amerykańskimi.”

Recenzje (0)

Oceń książkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szczegóły książki

Tematyka:

Autor:

Wydawnictwo: Elipsa Dom Wydawniczy

ISBN: 978-83-8017-125-1

Podobne książki

Najciekawsze książki tego miesiąca

Książka "Polacy u narodzin Stanów Zjednoczonych" opowiada o życiu Tadeusza Kościuszki.
Autorem "Polacy u narodzin Stanów Zjednoczonych" jest Longin Pastusiak.
Książka została wydana przez wydawnictwo Elipsa Dom Wydawniczy.