Maska Władimira Putina

Maska Władimira Putina

Opis książki

"Nowy car wyd. 2022" to książka, która opowiada o Władimirze Putinie, jej autorem jest Steven Lee Myers (wydawnictwo Post FACTUM).

Były szef moskiewskiego biura „New York Timesa”, Steven Lee Myers, śledził Putina na długo przed ostatnimi wydarzeniami na Ukrainie. Dziennikarz stworzył najpełniejszą i najbardziej zajmującą relację z jego dojścia do władzy. Napisana z wielkim rozmachem opowieść o rosyjskiej potędze i prestiżu przedstawia chłodnego i wyrachowanego przywódcę z ogromną ambicją i kilkoma skrupułami. Gdy świat negocjuje z rosyjskim najeźdźcą, większego znaczenia nabiera próba zrozumienia Putina i motywów jego działania. Władimir Putin objął urząd w 2000 roku jako reformator, obniżając podatki i rozszerzając prawa własności, zaprowadzając porządek i zapewniając dobrobyt milionom ludzi, których jedynym doświadczeniem demokracji we wczesnych latach po upadku Związku Radzieckiego były niestabilność, ubóstwo i przestępczość. Jednocześnie jednak zapoczątkował nowy autorytaryzm – nieustępliwy w brutalnym tłumieniu opozycji oraz stanowczy politycznie i militarnie w regionach takich jak Krym i Bliski Wschód. Nowy car to znakomicie udokumentowana i zbadana biografia jednego z najważniejszych i najbardziej destabilizujących światowych przywódców w najnowszej historii. Steven Lee Myers od 2002 roku przez ponad siedem lat z przerwą mieszkał w Rosji, gdzie był korespondentem zagranicznym podczas rządów Władimira Putina i bezpośrednim świadkiem wielu zdarzeń opisanych w tej książce, takich jak wojna w Czeczenii, przygotowania do olimpiady w Soczi, pomarańczowa rewolucja na Ukrainie czy aneksja Krymu. Wcześniej pracował w Nowym Jorku i Waszyngtonie, a u schyłku drugiej wojny w Zatoce Perskiej przebywał w Bagdadzie.

[ więcej ]

Recenzje (0)

Oceń książkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szczegóły książki

Autor:

Wydawnictwo: Post FACTUM

ISBN: 9788366661929

Liczba stron: 704

Podobne książki

Najciekawsze książki tego miesiąca

"Nowy car wyd. 2022" to książka, która opowiada o Władimirze Putinie.
Najlepsza cena dla tej książki w wersji papierowej to 33.34 zł. Najtańszy e-book znajdziesz w cenie 6.99 zł. Najlepsza oferta dla wersji audiobookowej to 29.02 zł.
Autorem "Nowy car wyd. 2022" jest Steven Lee Myers.
Książka została wydana przez wydawnictwo Post FACTUM.
Nasi czytelnicy ocenili książkę 1 razy, ze średnią oceną wynoszącą 1 na 5.