4
(1)

Miłość i władza. Rosjanie kochają Putina

Karolina Blecharczyk

Temat: Władimir Putin Politycy Przywódcy

Recenzje 0

brak w księgarniach

Maska Władimira Putina

Maska Władimira Putina

Opis książki

Książka "Miłość i władza. Rosjanie kochają Putina" opowiada o Władimirze Putinie, jej autorem jest Karolina Blecharczyk (wydawnictwo Libron).

„Książka przedstawia te kręgi społeczne, które jednoznacznie opowiadają się nie tyle za polityką Władimira Putina, ile za nim samym – widzą w nim bowiem niezastąpionego lidera, bohatera narodowego, czasem nawet Zbawiciela. Sam Putin jawi się tu jako swoista idea, mityczna postać, daleki car, który pokazuje się ludowi, aby dać świadectwo swojego człowieczeństwa, a czasem boskości. Od najmłodszych do najstarszych, od najbiedniejszych do najbogatszych, od artystów do motocyklistów – czytelnik poznaje nie tylko zwolenników prezydenta Rosji, ale także rosyjskie prawosławne tradycje przemieszane z pogaństwem, najnowsze modowe trendy z Petersburga, najciekawsze filmy na portalu YouTube, najdziwniejsze wiersze rodem z czasów sowieckich, najbardziej chwytliwe piosenki; dowiaduje się także, o czym marzą rosyjskie dzieci.
Fragment wstępu

Karolina Blecharczyk (ur. 1986), rosjoznawca, doktorantka na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Specjalizuje się w problematyce przywództwa politycznego i totalitaryzmu w Rosji; prowadzi badania w zakresie kultury radzieckiej i postradzieckiej.”

Recenzje (0)

Oceń książkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szczegóły książki

Tematyka: /

Autor:

Wydawnictwo: Libron

ISBN: 978-83-65148-92-6

Podobne książki

Najciekawsze książki tego miesiąca

Książka "Miłość i władza. Rosjanie kochają Putina" opowiada o Władimirze Putinie.
Autorem "Miłość i władza. Rosjanie kochają Putina" jest Karolina Blecharczyk.
Książka została wydana przez wydawnictwo Libron.
Nasi czytelnicy ocenili książkę 1 razy, ze średnią oceną wynoszącą 4 na 5.