Opis książki

"Maksymilian M. Kolbe. Biografia świętego męczennika. wyd. 2022" to książka, która opowiada o Maksymilianie Kolbe, jej autorem jest Terlikowski Tomasz (wydawnictwo Esprit).

Maksymilian M. Kolbe – „Szaleniec Niepokalanej” Mówiono o nim, że posiada niezwykły umysł, jest genialnym organizatorem i wielkim wizjonerem. Nie ma wątpliwości, że był także kapłanem, który głęboko przyjął do serca ewangeliczną prawdę o tym, iż nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie oddaje za przyjaciół swoich. Ale pojawiały się też opinie o jego antysemityzmie, twardym charakterze i bezkompromisowości. KIM TAK NAPRAWDĘ BYŁ JEDEN Z NAJWIĘKSZYCH POLSKICH ŚWIĘTYCH?
Katolicki publicysta i filozof Tomasz P. Terlikowski przez wiele lat tropił wszystkie wątki życia i działalności ojca Maksymiliana Kolbego. Zafascynowany dokonaniami zakonnika zbierał zapiski, dokumenty kościelne, fotografie, nagrania i relacje świadków. Dzięki temu dotarł do wielu nieznanych faktów z życia świętego, które zaskakują i w zupełnie nowym świetle przedstawiają jego fenomen.
Autor bada fascynujące życie kapłana, jego duchowość, powołanie, zaangażowanie społeczne oraz wizjonerskie podejście do nowych technologii. Przede wszystkim jednak staje twarzą w twarz z oskarżeniem ojca Kolbego o antysemityzm.
Ta książka jest nie tylko fascynującą opowieścią o zakonniku tworzącym pierwsze kościelne imperium medialne, ale przede wszystkim jest próbą zrozumienia człowieka, którego życie jest niezwykłym świadectwem wierności najważniejszemu z przykazań – przykazaniu miłości Boga i bliźniego.

[ więcej ]

Recenzje (0)

Oceń książkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szczegóły książki

Tematyka: /

Autor:

Wydawnictwo: Esprit

ISBN: 9788367291422

Liczba stron: 672

Podobne książki

Najciekawsze książki tego miesiąca

"Maksymilian M. Kolbe. Biografia świętego męczennika. wyd. 2022" to książka, która opowiada o Maksymilianie Kolbe.
Najlepsza cena dla tej książki w wersji papierowej to 38.50 zł.
Autorem "Maksymilian M. Kolbe. Biografia świętego męczennika. wyd. 2022" jest Terlikowski Tomasz.
Książka została wydana przez wydawnictwo Esprit.