Opis książki

"Leonardo da Vinci Historia pewnego instrumentu" to książka, która opowiada o Leonardo da Vincim, jej autorem jest Magdalena Zubrzycka i Sławomir Zubrzycki (wydawnictwo Astra).

Czy jest możliwe, aby jakikolwiek pomysł Leonarda da Vinci został ­przemilczany i nie znalazł kontynuacji w historii? Przykład violi organista ­potwierdza, że jeszcze nie wszystko, co jest związane z Leonardem zostało ­odkryte, docenione i należycie zrozumiane. Toskański geniusz wspaniałomyślnie pozostawił nam możliwość ciągłego odkrywania jego licznych tajemnic.

Zapraszamy do odkrycia książki Sławomira i Magdaleny Zubrzyckich, którzy przybliżają postać Leonarda da Vinci jako wynalazcy violi organista. Zubrzycki na podstawie prac Leonarda, Hansa Heydena, oglądając dawne rysunki, instrumenty stojące w muzeach sam zrekonstruował po 500 latach ten ciekawy, niecodzienny instrument. O pomyśle renesansowym, o tworzeniu, o trudnościach, i wreszcie o wskrzeszeniu violi organista – o tym jest ta książka.

Dodatkowym walorem jest płyta DVD zawierająca film wyprodukowany przez autora poświęcony damom Leonarda… Tę książkę trzeba przeczytać, film obejrzeć i zachwycić się postacią renesansowego twórcy Leonarda i krakowskiego twórcy, muzyka, pianisty i konstruktora violi organista. Niech brzmi muzyka!

[ więcej ]

Recenzje (0)

Oceń książkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szczegóły książki

Tematyka: /

Autor: /

Wydawnictwo: Astra

ISBN: 9788365686480

Liczba stron: 312

Podobne książki

Najciekawsze książki tego miesiąca

"Leonardo da Vinci Historia pewnego instrumentu" to książka, która opowiada o Leonardo da Vincim.
Najlepsza cena dla tej książki w wersji papierowej to 48.79 zł.
Autorem "Leonardo da Vinci Historia pewnego instrumentu" jest Magdalena Zubrzycka i Sławomir Zubrzycki.
Książka została wydana przez wydawnictwo Astra.