Opis książki

Książka "Le Corbusier. Architekt jutra" opowiada o życiu Le Corbusiera, jej autorem jest Anthony Flint (wydawnictwo WAB).

„Życie, inspiracje, kompleksy i kobiety papieża modernizmu. Anthony Fint unaocznia czytelnikowi rozwój myśli Corbusiera poprzez kolejne realizacje jego projektów: poczynając od pierwszego, wygrawerowanego w wieku 14 lat zegarka, poprzez pracę dla braci Perretów, kontrowersyjny, rewolucyjny projekt przebudowy centrum Paryża – Plan Voisin –  aż po ucieleśnienie idei „maszyny do mieszkania” – L’Unite d’Habitation, Jednostkę Mieszkaniową w Marsylii. Autor nie ucieka przy tym od kontrowersji wokół osoby architekta, dotyczących zarówno koncepcji społecznych i architektonicznych, jak i ciągot  do faszyzmu i pozycji w rządzie Vichy w czasie wojny. Tak powstał wnikliwy portret psychologiczny geniusza, który nie skończył żadnej szkoły architektonicznej, a mimo to odcisnął swoje piętno na całej architekturze i urbanistyce XX wieku.”

[ więcej ]

Recenzje (0)

Oceń książkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szczegóły książki

Tematyka:

Autor:

Wydawnictwo: WAB

ISBN: 9788328026957

Podobne książki

Najciekawsze książki tego miesiąca

Książka "Le Corbusier. Architekt jutra" opowiada o życiu Le Corbusiera.
Najlepsza cena dla tej książki w wersji papierowej to 25.00 zł. Najtańszy e-book znajdziesz w cenie 27.09 zł. Najlepsza oferta dla wersji audiobookowej to 29.90 zł.
Autorem "Le Corbusier. Architekt jutra" jest Anthony Flint.
Książka została wydana przez wydawnictwo WAB.