Opis książki

Książka "Konwicki cudzoziemiec tranzytowy" opowiada losy Tadeusza Konwickiego, jej autorem jest Lidia Sadkowska-Mokkas (wydawnictwo Bellona).

„Konwicki. Cudzoziemiec tranzytowy to pierwsza próba biograficznego spojrzenia na życie oraz twórczość pisarza,wnikliwy i czuły zapis kondycji niezwykłego człowieka, twórcy, którego biografia najpełniej odzwierciedla najbardziej dramatyczne doświadczenia Polski i Polaków. Portret wybitnego literata, reżysera, scenarzysty rekonstruowany na podstawie rozmów, audycji radiowych, dokumentów, wspomnień, ale przede wszystkim wyłaniający się z jego książek, scenariuszy i filmów.
Już za życia stał się legendą. Był czas, kiedy każda jego kolejna książka stawała się literackim wydarzeniem, wywoływała burzliwą dyskusję. Gdy po raz pierwszy, tym razem w oficjalnym obiegu, ukazała się Mała apokalipsa,bestseller czasów PRL, powieść w jednym z warszawskich punktów sprzedawano bezpośrednio z ciężarówki. I tylko jednego dnia na stołecznych ulicach sprzedaż osiągnęła rekordowy pułap –5 tysięcy egzemplarzy, sukces, o jakim może tylko pomarzyć każdy współczesny autor.”

[ więcej ]

Recenzje (0)

Oceń książkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szczegóły książki

Tematyka:

Autor:

Wydawnictwo: Bellona

ISBN: 978-83-11-15059-1

Podobne książki

Najciekawsze książki tego miesiąca

Książka "Konwicki cudzoziemiec tranzytowy" opowiada losy Tadeusza Konwickiego.
Najlepsza cena dla tej książki w wersji papierowej to 26.76 zł. Najtańszy e-book znajdziesz w cenie 6.99 zł.
Autorem "Konwicki cudzoziemiec tranzytowy" jest Lidia Sadkowska-Mokkas.
Książka została wydana przez wydawnictwo Bellona.