Opis książki

Książka "Każda historia miłosna jest historią o duchach. Życie Davida Fostera Wallace’a" opowiada losy Davida Fostera Wallace'a (wydawnictwo WAB).

Odkąd zmarł przedwcześnie śmiercią samobójczą w 2008 roku, w wieku zaledwie czterdziestu sześciu lat, David Foster Wallace stał się kimś więcej niż przedstawicielem swojego literackiego pokolenia – został symbolem szczerości i uczciwości w nieautentycznych czasach, postacią, której sława i wpływ rozprzestrzeniają się z każdym kolejnym dniem. W tej biografii, od której trudno się oderwać, D.T. Max odtwarza pełną udręki, lecz często triumfalną batalię Wallace’a o sukces literacki, naznaczoną zmaganiami z depresją i uzależnieniem – walkę, której arcydzielnym wynikiem jest powieść Niewyczerpany żart. Pisana we współpracy z rodziną i przyjaciółmi Wallace’a, biografia tego niezwykłego autora została napisana na podstawie setek stron niepublikowanych listów, rękopisów i dzienników pisarza i ukazuje w rewelacyjny, poruszający i hipnotyzujący sposób unikatowy związek życia Wallace’a z jego twórczością.

[ więcej ]

Recenzje (0)

Oceń książkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szczegóły książki

Tematyka:

Wydawnictwo: WAB

ISBN: 978-83-280-9791-9

Liczba stron: 464

Podobne książki

Najciekawsze książki tego miesiąca

Książka "Każda historia miłosna jest historią o duchach. Życie Davida Fostera Wallace’a" opowiada losy Davida Fostera Wallace'a.
Najlepsza cena dla tej książki w wersji papierowej to 57.34 zł. Najtańszy e-book znajdziesz w cenie 41.24 zł.
Książka została wydana przez wydawnictwo WAB.