0
(0)

Jerzy Popiełuszko kapłan milości

Paweł Milcarek

Temat: Jerzy Popiełuszko Duchowni

Recenzje 0

brak w księgarniach

Opis książki

"Jerzy Popiełuszko kapłan milości" to książka opowiadająca o Jerzym Popiełuszce, jej autorem jest Paweł Milcarek (wydawnictwo Demart).

„Od zamordowania Księdza Jerzego minęło już 30 lat. Okoliczności mordu nadal nie zostały wyjaśnione do końca. Główni sprawcy nie zostali osądzeni, bezpośredni wykonawc zbrodni dość szybko wyszli z więzień. Ale … Ksiądz Jerzy odniósł wielkie zwycięstwo! Pozostał z nami, pozostał w naszych sercach, pozostały Jego słowa, Jego nauka, Jego Dzieło. Ksiądz Jerzy został wyniesiony na ołtarze. Właśnie rozpoczął się Jego proces kanonizacyny. Celem tej książki jest pokazanie drogi, która do tego doprowadziła.

Nie jest to kolejna biografia, ale próba ukazania atmosfery i dziedzictwa, z których kształtowała się osobowość charyzmatycznego kapłana: domu i rodziny, wpływu autorytetów Prymasa Tysiąclecia i świętego Jana Pawła II. To zarys dokonań duszpasterskich sprzed oraz z okresu stanu wojennego. To obraz zaangażowania duchownego odpowiadającego na potrzeby tamtych czasów poprzez duszpasterstwo pielęgniarek akademickie, świata pracy, wsparcie dla wszystkich, którzy marzyli o wolnej Ojczyźnie… Msze za Ojczyznę to wielki, ale jeden z wielu znaków rozpoznawczych kapłaństwa Jerzego Popiełuszki.”

Recenzje (0)

Oceń książkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szczegóły książki

Tematyka:

Autor:

Wydawnictwo: Demart

ISBN: 978-83-7427-873-7

Podobne książki

Najciekawsze książki tego miesiąca

"Jerzy Popiełuszko kapłan milości" to książka opowiadająca o Jerzym Popiełuszce.
Autorem "Jerzy Popiełuszko kapłan milości" jest Paweł Milcarek.
Książka została wydana przez wydawnictwo Demart.