okładka książki Holland. Biografia od nowa
0
(0)

Holland. Biografia od nowa Polecamy

Karolina Pasternak

Temat: Agnieszka Holland Reżyserzy

Recenzje 0

39.00


Zamawiając w księgarni Gandalf.com.pl za przesyłkę zapłacisz tylko 6,99zł, a dla zamówień na kwotę powyżej 199zł przesyłka jest darmowa.

Opis książki

Książka "Holland. Biografia od nowa" opowiada losy Agnieszki Holland, jej autorem jest Karolina Pasternak (wydawnictwo Znak).

Pierwsza biografia Agnieszki Holland Żadna polska reżyserka nie odniosła w kinie tak wielkiego sukcesu jak ona. Jest ikoną i – jak czasem mówią o niej młodsi – matką chrzestną całego pokolenia filmowców. W tej książce po raz pierwszy odsłania prawdę o swoim życiu. Jak się pracowało i tworzyło w męskim świecie kina? Jak wyglądało jej dzieciństwo po tragicznej śmierci ojca? Dlaczego spośród wielu utalentowanych polskich filmowców właśnie ona zrobiła karierę na Zachodzie? Jak odnalazła się w Paryżu jako samotna matka uchodźczyni? Jak trafiła do Hollywood pod skrzydła takich sław jak Coppola? Karolina Pasternak, dziennikarka filmowa, dzięki niezwykłej relacji z bohaterką tej książki mogła stworzyć pełną nieznanych i zaskakujących faktów biografię reżyserki. Karolina Pasternak – wieloletnia dziennikarka „Newsweeka”, wykładowczyni, redaktorka naczelna. Jej materiały były publikowane w najważniejszych pismach w kraju. Przeprowadzała wywiady z czołówką światowego kina, m.in. z Quentinem Tarantino i Stevenem Spielbergiem.

[ więcej ]

Recenzje (0)

Oceń książkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szczegóły książki

Tematyka:

Autor:

Wydawnictwo: Znak

ISBN: 9788324063925

Liczba stron: 460

Podobne książki

Najciekawsze książki tego miesiąca

Książka "Holland. Biografia od nowa" opowiada losy Agnieszki Holland.

Najlepsza cena dla tej książki w wersji papierowej to 39.00 zł.

Autorem "Holland. Biografia od nowa" jest Karolina Pasternak.

Książka została wydana przez wydawnictwo Znak.