0
(0)

Fidel Castro. Prawdziwa historia

Norberto Fuentes

Temat: Fidel Castro Przywódcy

Recenzje 0

brak w księgarniach

Opis książki

Książka "Fidel Castro. Prawdziwa historia" opowiada losy Fidela Castro, jej autorem jest Norberto Fuentes (wydawnictwo G+J).

„Poznaj historię Fidela Castro, na którą składają się nie tylko fakty, ale przede wszystkim motywacje i cele kubańskiego przywódcy.

Norberto Fuentes przedstawia w jaskrawym świetle najintymniejsze szczegóły z życia dyktatora. Autor stworzył fascynujący portret tej niezwykle enigmatycznej i bardzo kontrowersyjnej postaci historii współczesnej oraz drobiazgowy, oparty na dokumentach, opis rewolucji kubańskiej i jej dziedzictwa.

Biografia mądra, barwna, napisana z ikrą. Castro opowiada o wszystkim, począwszy od morderstwa pierwszego rywala politycznego i kampanii przeciwko Batiście, poprzez kryzys w Zatoce Świń, kryzys karaibski aż po dzień dzisiejszy. Choć opowieść jest nafaszerowana plotkami i dygresjami, pozostaje dosadna, przeważnie linearna i przez cały czas bardzo wciągająca.
Publishers Weekly

Fuentes pokazuje obsesje i wybujałe ego kubańskiego przywódcy. Jego manie i filozoficzne zapędy są przykrywką dla obojętności i wyszukanych manipulacji.
Washington Post”

Recenzje (0)

Oceń książkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szczegóły książki

Tematyka:

Autor:

Wydawnictwo: G+J

ISBN: 978-83-7778-268-2

Podobne książki

Najciekawsze książki tego miesiąca

Książka "Fidel Castro. Prawdziwa historia" opowiada losy Fidela Castro.
Autorem "Fidel Castro. Prawdziwa historia" jest Norberto Fuentes.
Książka została wydana przez wydawnictwo G+J.