Kim jest ...

Krzysztof Bosak

Polski polityk prawicowy. 39 lat(a)


Czytaj dalej

Życiorys Krzysztofa Bosaka

Krzysztof Bosak urodził się 13 czerwca 1982 roku w Zielonej Górze. W szkole zajmował się sportem oraz działał w ZHP. Studiował m.in architekturę, ekonomię, filozofię, a także odbywał kurs dziennikarski, jednak żadnych ze studiów nie ukończył.

Działalność polityczna

W 2000 roku Krzysztof Bosak wstąpił do Młodzieży Wszechpolskiej – młodzieżowej organizacji o charakterze nacjonalistycznym, której w 2005 roku został prezesem. W 2001 wstąpił do partii Liga Polskich Rodzin, z której ramienia rok później kandydował do sejmiku lubuskiego, jednak bez powodzenia.

W 2005 roku udało mu się zdobyć mandat poselski do Sejmu V kadencji. W 2008 roku opuścił partię oraz podjął decyzję o wycofaniu się z polityki. W tym czasie stał się redaktorem naczelnym portalu internetowego Prawy.pl oraz założył Fundację Europa Media, której został prezesem.

Pod koniec 2012 roku wstąpił do Ruchu Narodowego. W 2014 roku kandydował do Parlamentu Europejskiego, na stanowisko radnego Warszawy, a także do Senatu, jednak bezskutecznie.

Został wiceprezesem partii powołanej pod nazwą Ruch Narodowy. W 2019 roku dołączył do koalicji Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy, został także jednym z liderów federacyjnej partii pod nazwą Konfederacja Wolność i Niepodległość, z której ramienia otrzymał mandat poselski Sejmu IX kadencji. Z ramienia tej partii startował również w wyborach prezydenckich, jednak nie wszedł do drugiej tury.

Życie prywatne i ciekawostki

W 2020 roku Boska wziął ślub z Kariną Walinowicz. W 2007 roku wziął udział w VI edycji programu rozrywkowego „Taniec z gwiazdami”.

Ciekawostki o Krzysztofie Bosaku

  • Trenował akrobatykę sportową. ~gość
  • Był asystentem kreacjonisty eurodeputowanego Macieja Giertycha, ojca Romana Giertycha. ~gość
  • Wystąpił w VI edycji Tańca z gwiazdami. ~gość

Kandydaci w wyborach prezydenckich 2020

Co wiemy o Krzysztofie Bosaku:

Biografia 3 ciekawostki 1 cytat wiek wzrost znak zodiaku

Krzysztof Bosak

Pełne nazwisko

Krzysztof Bosak

Wiek

40

Obywatelstwo

Polska

Cytaty
Krzysztofa Bosaka

#1

Polska przywróci Europie normalność. Stąd wyjdzie impuls do oczyszczenia Europy. Będziemy wałem przeciw nawale dewiacji.

Krzysztof Bosak, nadesłane przez gość

Miejsce urodzenia
Krzysztofa Bosaka

Zielona Góra, Polska

Zielona Góra, Polska

Znak Zodiaku
Krzysztofa Bosaka

♊ Bliźnięta

Wzrost
Krzysztofa Bosaka

174 cm

Powiązane biografie

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Bracia Kliczko. Z kozackiego rodu

Bestseller 27.82 zł

Biografia bezkonkurencyjnych ukraińskich pięściarzy, którzy dali się poznać jako zręczni biznesmeni i filantropi, angażu [...]

Zobacz
Na Kremlu wiecznie zima. Rosja za drugich rządów Putina

Bestseller 39.03 zł

Putin rządzi Rosją już ponad 21 lat. Nic nie zapowiada, by to się miało szybko zmienić Potężne wojsko, wszechobecna prop [...]

Zobacz
Nawalny. Nemezis Putina? Przyszłość Rosji?

Bestseller 33.53 zł

Pierwsza biografia najsłynniejszego rosyjskiego opozycjonisty i osobistego wroga Putina Kim jest Aleksiej Nawalny? Po pr [...]

Zobacz
Nowy car wyd. 2022

Bestseller 33.64 zł

Były szef moskiewskiego biura „New York Timesa”, Steven Lee Myers, śledził Putina na długo przed ostatnimi wydarzeniami [...]

Zobacz
Zniknięty ksiądz. Moja historia

Bestseller 26.17 zł

Marcin Adamiec jest zwykłym księdzem z żarliwym powołaniem. Wytrzyma sześć lat. Po pełnym nadziei i ekscytacji okresie s [...]

Zobacz
Zełenski. Biografia

Bestseller 22.52 zł

Wołodymyr Zełenski. Jego nazwisko od kilku tygodni jest na ustach całego świata. Ile wiemy o charyzmatycznym przywódcy k [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Źródło grafik

fot. Adrian Grycuk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.