Kayah

Kim jest Kayah?

Polska piosenkarka i autorka tekstów. 53 lat(a)

Pełne nazwisko: Katarzyna Szczot
Data urodzenia: (niedziela)
Znak Zodiaku: ♏ Skorpion
Miejsce urodzenia: Warszawa, Polska 🗺️
Wzrost: 175 cm
Wiek: 53
Znasz więcej faktów z życia Kayah? Dodaj komentarz.

Życiorys Kayah

Katarzyna Magda Rooijens (Kayah) urodziła się w 1967 roku w Warszawie. Jest polską wokalistką, producentką muzyczną i autorką tekstów. Założyła wytwórnię płytową Kayax.

Muzyka

Kayah zaczęła podbijać rynek muzyczny w 1984 roku po nawiązaniu współpracy z Kostkiem Joriadisem, później także z zespołami Zgoda i Rastar. Utwór „Córeczko” zaprezentowany w 1988 roku dał piosenkarce rozgłos w kraju. Zaczęła wydawać płyty, które szybko zyskały uznanie wśród fanów. W 1999 wraz z Goranem Bregoviciem wydała album studyjny „Kayah i Bregović”, łączący pop z folklorem bałkańskim. Kolejne albumy rozsławiły wokalistkę, która szybko rozwinęła skrzydła, zaczęła zdobywać nagrody muzyczne i bywać na wielu festiwalach.

W 2011 roku piosenkarka wróciła na listy przebojów dzięki piosence „Za późno”.

Mało kto wie, że w 2013 roku Kayah została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przez B. Komorowskiego za zasługi dla kultury i osiągnięcia w pracy twórczej.

Życie prywatne

Dzieciństwo Kayah spędziła z dziadkami – w wieku 11 lat jej ojciec wyjechał za granicę. W 1998 roku piosenkarka poślubiła Rinke Rooyensa, z którym ma syna Rocha. Para rozwiodła się w 2010 roku.

Kayah była w czteroletnim związku z Sebastianem Karpiel-Bułecką (2005-2009), później spotykała się z muzykiem Pako Sarr. Wokalistka była związana ze szkołą kabały i jest wegetarianką. Choruje także na chorobę Hashimoto.

Kayah udzielała się również w sferze politycznej. W 2007 roku związała się z Partią Kobiet, a w 2016 współpracowała z Komitetem Obrony Demokracji.

fot. Ja FrytaCytaty Kayah

Kino jest wynalazkiem dla samotnych ludzi, którzy pragną uciec od swojej smutnej rzeczywistości. Natomiast dla mnie to strata czasu. Nie lubię patrzeć, jak inni za pieniądze udają, że żyją. Siedząc w kinie albo przed telewizorem, mam wrażenie, że ucieka mi moje własne życie, które może być przecież ciekawsze niż to widziane na ekranie.

Nadesłane przez: gość


Wasze pytania dotyczące Kayah

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Kayah

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Kayah

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Kayah przychodzi na świat w miejscowości Warszawa, Polska.

Przydatne linkiMiejsca Kayah

Miejsce urodzenia:


Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Kayah? Edytuj tę stronę.

Grafika: fot. Ja Fryta

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upublicznionyFAQ


Kim jest Kayah?

Polska piosenkarka i autorka tekstów.

Ile wzrostu ma Kayah?

Kayah ma 175 cm wzrostu.

Kiedy urodził się Kayah?

Kayah urodził się 05/11/1967.

Gdzie urodził się Kayah?

Kayah urodził się w miejscowości Warszawa, Polska.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności