Kim jest ...

Kamil Grosicki

Polski piłkarz, reprezentant kraju. 33 lat(a)


Czytaj dalej Kup książkę

Życiorys Kamila Grosickiego

Kamil Grosicki – urodzony 8 czerwca 1988 roku w Szczecinie, polski piłkarz.

Kamil Grosicki w dzieciństwie pasjonował się tańcem towarzyskim. Odnosił na tym polu liczne sukcesy, wygrywając wiele zawodów rangi krajowej. Jego największą miłością pozostawała jednak piłka nożna.

Swoją sportową karierę rozpoczął w Pogoni Szczecin, gdzie grał do maja 2004 roku, początkowo w juniorach, przechodząc później do składu seniorskiego. Był to niezwykle burzliwy okres w jego życiu. Początek profesjonalnej kariery piłkarskiej zbiegł się u Grosickiego z problemami osobistymi, w postaci uzależnienia od hazardu.

Problemy przybrały na tyle duży rozmiar, że pod koniec 2007 roku, piłkarz poddał się terapii odwykowej. Po zakończeniu leczenia, Grosicki trafił do szwajcarskiego FC Sionu. Piłkarzowi trudno było się odnaleźć w nowej rzeczywistości, początkowo przejawiał znaczne problemy z dyscypliną, przysparzając sobie tym samym nowych problemów natury zawodowej i osobistej.

Równowagę odzyskał dopiero w grudniu 2008 roku, kiedy w ramach wypożyczenia, trafił do Jagiellonii Białystok. Podczas wiosennej rundy, Grosicki dobitnie udowodnił swoją sportową wartość. Z białostockim klubem występował do 10 stycznia 2011 roku, kiedy to przeszedł do tureckiego Sivassporu. Obecnie piłkarz występuje we francuskim Stade Rennais FC.

Karierę reprezentacyjną Grosicki rozpoczął w lutym 2008 roku w meczu Polska-Finlandia, kiedy w 80 minucie zmienił Marka Zieńczuka. W reprezentacji kraju Kamil Grosicki występował 27 razy, nierzadko z dużymi sukcesami.

Ciekawostki o Kamilu Grosickim

  • Borykał się z uzależnieniem od hazardu. ~gość
  • W młodości interesował się tańcem towarzyskim. ~gość
  • Interesujące ciekawostki o Kamilu Grosickim znaleźć można w książce "Grosicki. Chłopak, który zmierzył się z życiem" (wyd. Burda książki).

Książki o Kamilu Grosickim

Grosicki. Chłopak, który zmierzył się z życiem

Yvette Zółtowska-Darska

0
(0)

20.19


Zamawiając w księgarni tantis.pl za przesyłkę zapłacisz tylko 7,99zł, a przy zamówieniu powyżej 249zł przesyłka będzie darmowa.

Co wiemy o Kamilu Grosickim:

Biografia 3 książki 2 ciekawostki wiek wzrost znak zodiaku

Pełne nazwisko

Kamil Paweł Grosicki

Wiek

34

Obywatelstwo

Polska

Miejsce urodzenia
Kamila Grosickiego

Szczecin, Polska

Szczecin, Polska

Znak Zodiaku
Kamila Grosickiego

♊ Bliźnięta

Pseudonimy
Kamila Grosickiego

Grosik

Opel

Wzrost
Kamila Grosickiego

180 cm

Powiązane biografie

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Źródło grafik

Fot. Sławek (Grosicki Kamil) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.