Kim jest ...

Kamala Harris

Amerykańska polityczka, pierwsza kobieta wice-prezydent w historii USA. 57 lat(a)


Czytaj dalej Kup książkę

Życiorys Kamali Harris

Kamala Harris urodziła się w Oakland 20 października 1964 roku w imigranckiej rodzinie. Matka Kamala była lekarką, a ojciec ekonomistą. Posiada młodsze rodzeństwo. Jej siostra była jednocześnie szefową jej kampanii prezydenckiej.

W dzieciństwie rodzice rozwiedli się, a prawo do jej opieki powierzono matce, z ojcem spotykała się w weekendy. Jako nastolatka wraz z matką przeniosła się do Montrealu gdzie współtworzyła trupę taneczną. Po ukończeniu liceum studiowała na Uniwersytecie Howarda gdzie uzyskała dyplom z politologii i ekonomii. Podczas studiów angażowała się w życie uniwersyteckie i polityczne. W roku 1989 ukończyła Prawo na Uniwersytecie Kalifornijskim, rok później otrzymała licencję prawnika i specjalizowała się w sprawach dotyczących napastowania seksualnego dzieci. Od roku 2004 była pierwszą afroamerykanką pełniącą urząd prokuratora okręgowego San Francisco. W latach 2011 do 2017 jako pierwsza kobieta, afroamerykanka oraz Amerykanka pochodzenia azjatyckiego objęła urząd prokuratora generalnego stanu Kalifornia. Karierę polityczną rozpoczęła w 2016 roku z ramienia partii demokratycznej, została wybrana do Senatu USA. W skutek wyborów prezydenckich zrezygnowała z mandatu senatorskiego co umożliwiło jej objęcie stanowiska wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. Kamala Harris jest pierwszą Afroamerykanką i pierwszą kobietą która została zaprzysiężona na stanowisko wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych.

Książki o Kamali Harris

Co wiemy o Kamali Harris:

Biografia 1 książka wiek wzrost znak zodiaku

Kamala Harris

Pełne nazwisko

Kamala Devi Harris

Wiek

58

Wykształcenie
Kamali Harris

Howard University / Westmount High School

Znak Zodiaku
Kamali Harris

♎ Waga

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Hawking, Hawking

Bestseller 40.94 zł

Kim naprawdę był Stephen Hawking, człowiek, którego prochy spoczywają dziś w Opactwie Westminsterskim, pomiędzy grobowca [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Źródło grafik

fot. United States Senate

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.