Kamala Harris

Kim jest Kamala Harris?

Amerykańska polityczka, pierwsza kobieta wice-prezydent w historii USA. 56 lat(a)

Pełne nazwisko: Kamala Devi Harris
Data urodzenia: (wtorek)
Znak Zodiaku: ♎ Waga
Wzrost: 157 cm
Obywatelstwo: USA
Wykształcenie: Howard University / Westmount High School
Wiek: 56
Znasz więcej faktów z życia Kamali Harris? Dodaj komentarz.

Książki o Kamali Harris

0
(0)

Autor:
Harris Kamala
Wydawnictwo:
Vintage
The Truths We Hold
Discover Vice President-elect Kamala Harris\'s New York Times bestselling book about the core truths that unite us and the shared values that will see us into the future. \'A life story that genuinely e (...)

Zamawiając w księgarni TaniaKsiazka.pl zapłacisz tylko 7,99zł za przesyłkę, możesz też odebrać ją bezpłatnie w kilku punktach w Polsce. Płatność za książki można wygodnie rozłożyć na raty, a powyżej 199zł przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.
Życiorys Kamali Harris

Kamala Harris urodziła się w Oakland 20 października 1964 roku w imigranckiej rodzinie. Matka Kamala była lekarką, a ojciec ekonomistą. Posiada młodsze rodzeństwo. Jej siostra była jednocześnie szefową jej kampanii prezydenckiej.

W dzieciństwie rodzice rozwiedli się, a prawo do jej opieki powierzono matce, z ojcem spotykała się w weekendy. Jako nastolatka wraz z matką przeniosła się do Montrealu gdzie współtworzyła trupę taneczną. Po ukończeniu liceum studiowała na Uniwersytecie Howarda gdzie uzyskała dyplom z politologii i ekonomii. Podczas studiów angażowała się w życie uniwersyteckie i polityczne. W roku 1989 ukończyła Prawo na Uniwersytecie Kalifornijskim, rok później otrzymała licencję prawnika i specjalizowała się w sprawach dotyczących napastowania seksualnego dzieci. Od roku 2004 była pierwszą afroamerykanką pełniącą urząd prokuratora okręgowego San Francisco. W latach 2011 do 2017 jako pierwsza kobieta, afroamerykanka oraz Amerykanka pochodzenia azjatyckiego objęła urząd prokuratora generalnego stanu Kalifornia. Karierę polityczną rozpoczęła w 2016 roku z ramienia partii demokratycznej, została wybrana do Senatu USA. W skutek wyborów prezydenckich zrezygnowała z mandatu senatorskiego co umożliwiło jej objęcie stanowiska wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. Kamala Harris jest pierwszą Afroamerykanką i pierwszą kobietą która została zaprzysiężona na stanowisko wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych.Cytaty Kamali Harris

Brak przesłanych cytatów. Dodaj w komentarzu

Wasze pytania dotyczące Kamali Harris

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Kamali Harris

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Kamali Harris

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Kamala Harris przychodzi na świat

Przydatne linkiBiografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Kamali Harris? Edytuj tę stronę.

Grafika: fot. United States Senate

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upublicznionyFAQ


Kim jest Kamala Harris?

Amerykańska polityczka, pierwsza kobieta wice-prezydent w historii USA.

Ile wzrostu ma Kamala Harris?

Kamala Harris ma 157 cm wzrostu.

Kiedy urodziła się Kamala Harris?

Kamala Harris urodziła się 20/10/1964.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności