Kim jest ...

Kaja Godek

Polska aktywistka antyaborcyjna. 39 lat(a)


Czytaj dalej

Życiorys Kai Godek

Kaja Urszula Godek jest polską aktywistką antyaborcyjną, o poglądach konserwatywnych. Urodziła się 2 maja 1982 roku w Warszawie. Prywatnie jest żoną Jana Godka oraz matką dwójki dzieci – w tym jednego z zespołem Downa, co bywa podkreślane podczas komentowania aktywności Godek.

W 2008 roku, dwudziestoczteroletnia, ciężarna Kaja Godek została poinformowana przez lekarzy, że dziecko które urodzi, będzie miało zespół Downa. Zgodnie z polskim prawem dano jej możliwość decyzji, czy chce ciążę donosić, czy też przerwać. Zdecydowała się urodzić dziecko i dalsze swoje działania poświęcić walce z legalną aborcją.

W 2008 roku dołączyła do Fundacji Pro Mariusza Dzierżyńskiego.

Podczas swojej drugiej ciąży, w 2012 roku została działaczką antyaborcyjną. Jej debiut medialny przypada na rok 2012, kiedy to wystąpiła w programie Tomasza Lisa w TVP2. Dyskusja dotyczyła aborcji, a Kaja Godek reprezentowała poglądy Fundacji Pro Mariusza Dzierżawskiego.

W 2013 i 2015 roku pełniła rolę pełnomocniczki Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Aborcji”. W 2015 była inicjatorką projektu „Zatrzymaj aborcję”, pod którym zebrała 830 tysięcy podpisów. Sejm odrzucił projekt zakładający przerywanie ciąży w sytuacjach gdy jest ona wynikiem czynu zabronionego, zagraża zdrowiu lub życiu kobiety, lub płód jest ciężko lub nieodwracalnie uszkodzony. Kaja Godek na tym nie poprzestała, w 2016 roku komitet „Stop Aborcji” na ręce marszałka Sejmu złożył projekt podpisany przez pół miliona obywateli. Projekt ten w założeniu miał całkowicie zakazywać aborcji, oraz karę więzienia zarówno dla lekarza dokonującego zabiegu jak i dla kobiety przerywającej ciążę. Projekt nie przeszedł.

W okresie 2015-2019 Kaja Godek była członkinią rady nadzorczej Warszawskich Zakładów Mechanicznych. Podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego w okręgu wyborczym numer 5, będąc przedstawicielką Fundacji Życie i Rodzina, otwierała listę Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy. Niedługo później, 9 sierpnia, Godek zrezygnowała z działalności w partii, tłumacząc swoją decyzję tym, że partia marginalizowała jej środowisko.

W maju 2018 roku w Polsat News Godek nazwała homoseksualizm zboczeniem, w październiku 2018 została pozwana przez aktywistów LGBT za zniesławienie.

Ciekawostki o Kai Godek

  • Z zawodu jest anglistką. ~gość

Co wiemy o Kai Godek:

Biografia 1 ciekawostka 1 cytat wiek znak zodiaku

Pełne nazwisko

Kaja Urszula Godek

Wiek

40

Obywatelstwo

Polska

Cytaty
Kai Godek

#1

Teraz geje mówią, że chcą adoptować dzieci. Dlaczego chcą adoptować dzieci? Bo chcą je molestować i gwałcić, takie są fakty.

Kaja Godek, nadesłane przez gość

Miejsce urodzenia
Kai Godek

Warszawa, Polska

Warszawa, Polska

Wykształcenie
Kai Godek

Uniwersytet Warszawski

Znak Zodiaku
Kai Godek

♉ Byk

Wydarzenia z życia Kai Godek

Kaja Godek przychodzi na świat w miejscowości Warszawa, Polska.

Debiut medialny w programie Tomasza Lisa.

Powiązane biografie

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Holland. Biografia od nowa

Bestseller 39.00 zł

Pierwsza biografia Agnieszki Holland Żadna polska reżyserka nie odniosła w kinie tak wielkiego sukcesu jak ona. Jest [...]

Zobacz
Oddział Zamknięty. Napiętnowani marzeniami

Bestseller 26.33 zł

Wyruszyliśmy do salonu i zobaczyliśmy dzikie tłumy, zastanawiając się, co się stało. Okazało się, że to wszyst [...]

Zobacz
Czas Komedy

Bestseller 26.09 zł

Dwaj wybitni ludzie jazzu: fotografik Marek A. Karewicz oraz publicysta Dionizy Piątkowski przygotowali książkę-albu [...]

Zobacz
Prawdziwa historia Królowej Życia

Bestseller 23.10 zł

Królową byłam zawsze. Od wielu lat wiem, jak smakuje sława. W Kotlinie Kłodzkiej znali mnie wszyscy. Nie ma się cz [...]

Zobacz
Mordercy

Bestseller 9.53 zł

Za kratami z najniebezpieczniejszymi przestępcami Profesor David Wilson spędził swoje życie zawodowe na pracy z najn [...]

Zobacz
Solo. Moje samotne wspinaczki

Bestseller 28.20 zł

”Nawet gdy jestem sam, nie czuję się samotny. Wiem, że ktoś na mnie czeka w bazie, w domu. Dwudniową samotność [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Źródło grafik

Fundacja Życie i Rodzina, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.