Kaja Godek

Kim jest Kaja Godek?

Polska aktywistka antyaborcyjna. 39 lat(a)

Pełne nazwisko: Kaja Urszula Godek
Data urodzenia: (niedziela)
Znak Zodiaku: ♉ Byk
Miejsce urodzenia: Warszawa, Polska 🗺️
Obywatelstwo: Polska
Wykształcenie: Uniwersytet Warszawski
Wiek: 39
Znasz więcej faktów z życia Kai Godek? Dodaj komentarz.


Ciekawostki - tego możesz nie wiedzieć

  • Z zawodu jest anglistką. ~gośćŻyciorys Kai Godek

Kaja Urszula Godek jest polską aktywistką antyaborcyjną, o poglądach konserwatywnych. Urodziła się 2 maja 1982 roku w Warszawie. Prywatnie jest żoną Jana Godka oraz matką dwójki dzieci – w tym jednego z zespołem Downa, co bywa podkreślane podczas komentowania aktywności Godek.

W 2008 roku, dwudziestoczteroletnia, ciężarna Kaja Godek została poinformowana przez lekarzy, że dziecko które urodzi, będzie miało zespół Downa. Zgodnie z polskim prawem dano jej możliwość decyzji, czy chce ciążę donosić, czy też przerwać. Zdecydowała się urodzić dziecko i dalsze swoje działania poświęcić walce z legalną aborcją.

W 2008 roku dołączyła do Fundacji Pro Mariusza Dzierżyńskiego.

Podczas swojej drugiej ciąży, w 2012 roku została działaczką antyaborcyjną. Jej debiut medialny przypada na rok 2012, kiedy to wystąpiła w programie Tomasza Lisa w TVP2. Dyskusja dotyczyła aborcji, a Kaja Godek reprezentowała poglądy Fundacji Pro Mariusza Dzierżawskiego.

W 2013 i 2015 roku pełniła rolę pełnomocniczki Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Aborcji”. W 2015 była inicjatorką projektu „Zatrzymaj aborcję”, pod którym zebrała 830 tysięcy podpisów. Sejm odrzucił projekt zakładający przerywanie ciąży w sytuacjach gdy jest ona wynikiem czynu zabronionego, zagraża zdrowiu lub życiu kobiety, lub płód jest ciężko lub nieodwracalnie uszkodzony. Kaja Godek na tym nie poprzestała, w 2016 roku komitet „Stop Aborcji” na ręce marszałka Sejmu złożył projekt podpisany przez pół miliona obywateli. Projekt ten w założeniu miał całkowicie zakazywać aborcji, oraz karę więzienia zarówno dla lekarza dokonującego zabiegu jak i dla kobiety przerywającej ciążę. Projekt nie przeszedł.

W okresie 2015-2019 Kaja Godek była członkinią rady nadzorczej Warszawskich Zakładów Mechanicznych. Podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego w okręgu wyborczym numer 5, będąc przedstawicielką Fundacji Życie i Rodzina, otwierała listę Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy. Niedługo później, 9 sierpnia, Godek zrezygnowała z działalności w partii, tłumacząc swoją decyzję tym, że partia marginalizowała jej środowisko.

W maju 2018 roku w Polsat News Godek nazwała homoseksualizm zboczeniem, w październiku 2018 została pozwana przez aktywistów LGBT za zniesławienie.Cytaty Kai Godek

Teraz geje mówią, że chcą adoptować dzieci. Dlaczego chcą adoptować dzieci? Bo chcą je molestować i gwałcić, takie są fakty.

Nadesłane przez: gość


Wasze pytania dotyczące Kai Godek

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Kai Godek

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Kai Godek

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Kaja Godek przychodzi na świat w miejscowości Warszawa, Polska.
  • Debiut medialny w programie Tomasza Lisa.


Przydatne linkiMiejsca Kai Godek

Miejsce urodzenia:Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Kai Godek? Edytuj tę stronę.

Grafika: Fundacja Życie i Rodzina, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Zobacz komentarze

  • Kaja zagraża Polsce

    Anuluj odpowiedź

    Skomentuj

    Adres e-mail nie zostanie upubliczniony

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upublicznionyFAQ


Kim jest Kaja Godek?

Polska aktywistka antyaborcyjna.

Kiedy urodziła się Kaja Godek?

Kaja Godek urodziła się 02/05/1982.

Gdzie urodziła się Kaja Godek?

Kaja Godek urodziła się w miejscowości Warszawa, Polska.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności