Kim jest ...

Joseph Gordon-Levitt

41 lat(a)


Czytaj dalej

Joseph Gordon-Levitt - życiorys

Joseph Gordon-Levitt urodził się 17 lutego 1981 roku w Los Angeles. Urodził się w rodzinie żydowskiej w Los Angeles. Jest amerykańskim aktorem filmowym oraz telewizyjnym.

Karierę rozpoczął w wieku siedmiu lat w grając w westernie Obcy na mojej ziemi. Grał również w dwóch odcinkach serialu Więzi rodzinne. Pierwszą filmową rolą Josepha Gordona-Levitta była komedia Beethoven. Film ten pojawił się na ekranach kin w 1992 roku. Z kolei za rolę Anioły na boisku, w której wcielił się w rolę Rogera Bommana zdobył nominację do znanej nagrody Saturna.

W roku 1999 Joseph Gordon-Levitt został uwzględniony w zestawieniu Dwudziestu jeden najbardziej obiecujących gwiazd poniżej dwudziestu jeden lat.

Do roku 2004 aktor studiował historię, literaturę i poezję francuską. Studiów jednak nie ukończył i wrócił do aktorstwa.

Kolejnym osiągnięciem aktora jest również wyreżyserowanie melodramatu Don Jon w 2013 roku. wystąpił tam również w głównej roli.

Od 2014 roku jest mężem Tashy McCauley z którą ma syna od roku 2015.

Co wiemy o Joseph Gordon-Levitt:

Biografia wiek rodzina znak zodiaku

Joseph Gordon-Levitt

Wiek

41

Rodzina

Małżonek: Vicenta Hinostroza

Obywatelstwo

USA

Wykształcenie

Columbia University / Columbia University School of Engineering / Van Nuys High School

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Hawking, Hawking

Bestseller 40.94 zł

Kim naprawdę był Stephen Hawking, człowiek, którego prochy spoczywają dziś w Opactwie Westminsterskim, pomiędzy grobowca [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Przydatne linki

    Źródło grafik

    fot. Gage Skidmore

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.