Kim jest ...

Joanna Jędrzejczyk

Polska zawodniczka sztuk walki. 34 lat(a)


Czytaj dalej Kup książkę

Życiorys Joanny Jędrzejczyk

Joanna Jędrzejczyk to polska zawodniczka, która zajmuje się takimi dyscyplinami jak boks, Muay Thai, kick-boxing oraz MMA.

Miłość do Muay Thai i początki kariery

Swoje pierwsze kroki w sporcie skierowała ku Muay Thai, gdzie przez 10 lat zdobyła 70 zwycięstw. Pasję połączyła z fitnessem, co przełożyło się na liczne sukcesy zarówno w kraju, jak i w Europie. To właśnie Muay Thai wyniósł sportsmenkę na szczyt, który przyniósł jej mnóstwo prestiżowych nagród, tytułów i wyróżnień. Z czasem zapragnęła jednak czegoś więcej.

KRK.TV, CC BY 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/3.0>, via Wikimedia Commons

Przygoda z MMA i pasmo sukcesów

W roku 2012 zadebiutowała w zawodach mieszanych sztuk walki MMA. Wygrała wówczas jednomyślnie z Sylwią Juskiewicz. To dodało jej skrzydeł i kilka miesięcy później znowu wyszła do rywalizacji, pokonując Lily Kozak. Kolejna walka przyniosła jej zwycięstwo z rosyjską zawodniczką Julią Berezikovą. Kolejne miesiące i lata to zwycięstwa i sukcesy. W roku 2015 wygrała walkę przez TKO w drugiej rundzie z Carlą Esparza, co przyniosło jej tytuł UFC. Kiedy po raz szósty broniła tytułu, odmienił się los zawodniczki. Była to jej pierwsza przegrana w zawodowej karierze MMA.

Obecnie Joanna Jędrzejczyk nieco mniej udziela się zawodowo w sporcie i skupia się na życiu codziennym. Jak sama stwierdziła, w niedalekiej przyszłości planuje macierzyństwo i małżeństwo.

Ciekawostki o Joannie Jędrzejczyk

  • Przed walką zwykła odmawiać różaniec; jest zagorzałą katoliczką. ~gość
  • Interesujące ciekawostki o Joannie Jędrzejczyk znaleźć można w książce "Czarno na białym" (wyd. Burda książki).

Sławni bokserzy

Książki o Joannie Jędrzejczyk

Czarno na białym

Joanna Jędrzejczyk

0
(0)

19.22


Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa.

Co wiemy o Joannie Jędrzejczyk:

Biografia 2 książki 1 ciekawostka 2 cytaty wiek wzrost znak zodiaku

Joanna Jędrzejczyk

Wiek

35

Obywatelstwo

Polska

Cytaty
Joanny Jędrzejczyk

#1

Masa ludzi była ze mną, gdy osiągnęłam sukces, ale też bardzo dużo osób przez to straciłam. Więcej niż po przegranej, ci ludzie nagle się rozpłynęli.

Joanna Jędrzejczyk, nadesłane przez gość

#2

Stałam się osobą rozpoznawalną. Zawsze powtarzałam, że będę kimś, że nie będę ani Grażyną, ani Januszem, nikomu nie ubliżając. Powtarzałam, że nie będę pracować od 8 do 16. Ludzie nazywali mnie szaloną, freakiem, ale to jest fajne, że robię coś innego. To, co kocham. Żyję swoim życiem i nie interesuje mnie to, czy to się komuś podoba czy nie.

Joanna Jędrzejczyk, nadesłane przez gość

Miejsce urodzenia
Joanny Jędrzejczyk

Olsztyn, Polska

Olsztyn, Polska

Wykształcenie
Joanny Jędrzejczyk

Olsztyńska Szkoła Wyższa

Znak Zodiaku
Joanny Jędrzejczyk

♌ Lew

Wzrost
Joanny Jędrzejczyk

168 cm

Powiązane biografie

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Bracia Kliczko. Z kozackiego rodu

Bestseller 27.82 zł

Biografia bezkonkurencyjnych ukraińskich pięściarzy, którzy dali się poznać jako zręczni biznesmeni i filantropi, angażu [...]

Zobacz
Na Kremlu wiecznie zima. Rosja za drugich rządów Putina

Bestseller 39.03 zł

Putin rządzi Rosją już ponad 21 lat. Nic nie zapowiada, by to się miało szybko zmienić Potężne wojsko, wszechobecna prop [...]

Zobacz
Nawalny. Nemezis Putina? Przyszłość Rosji?

Bestseller 33.23 zł

Pierwsza biografia najsłynniejszego rosyjskiego opozycjonisty i osobistego wroga Putina Kim jest Aleksiej Nawalny? Po pr [...]

Zobacz
Nowy car wyd. 2022

Bestseller 34.21 zł

Były szef moskiewskiego biura „New York Timesa”, Steven Lee Myers, śledził Putina na długo przed ostatnimi wydarzeniami [...]

Zobacz
Zniknięty ksiądz. Moja historia

Bestseller 26.17 zł

Marcin Adamiec jest zwykłym księdzem z żarliwym powołaniem. Wytrzyma sześć lat. Po pełnym nadziei i ekscytacji okresie s [...]

Zobacz
Zełenski. Biografia

Bestseller 22.52 zł

Wołodymyr Zełenski. Jego nazwisko od kilku tygodni jest na ustach całego świata. Ile wiemy o charyzmatycznym przywódcy k [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Źródło grafik

fot. KRK.TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.