Jill Biden

Kim jest Jill Biden?

Pierwsza Dama USA, amerykańska pedagożka. 70 lat(a)

Pełne nazwisko: Jill Tracy Biden
Data urodzenia: (niedziela)
Znak Zodiaku: ♊ Bliźnięta
Miejsce urodzenia: Hammonton, New Jersey, Stany Zjednoczone 🗺️
Wzrost: 168 cm
Obywatelstwo: USA
Wykształcenie: University of Delaware / Villanova University / West Chester University of Pennsylvania
Wiek: 70
Znasz więcej faktów z życia Jill Biden? Dodaj komentarz.Książki o Jill Biden po angielsku 🌎

0
(0)

Autor:
Jill Biden
Kup Teraz
darmowa dostawa!
Where the Light Enters
An intimate look at the traditions, resilience, and love that built the Biden family, and the delicate balancing act of the woman at its centre.

W Bookdepository darmowa przesyłka na cały świat
Niezależnie od kwoty i ilości zamówionych książek. Bookdepository to jedna z największych księgarni internetowych na świecie. Zamów już teraz.


Ciekawostki - tego możesz nie wiedzieć

  • Mimo pełnienia funkcji Pierwszej Damy, zdecydowała kontynuować pracę nauczycielki. ~gośćŻyciorys Jill Biden

Jill Biden to pierwsza dama Stanów Zjednoczonych, (2021-obecnie), żona Joe Bidena, 46. prezydenta USA. Urodziła się 3 czerwca 1951 roku w Hammonton w stanie New Jersey. Dorastała w Willow Grove na obrzeżach Pennsylvanii. W 1969 roku po ukończeniu szkoły średniej rozpoczęła studia marketingu mody, jednak po jednym semestrze zrezygnowała z zajęć. W 1970 roku wyszła za Billa Stevensona. Para rozwiodła się w 1975 roku po kilkumiesięcznym okresie separacji. Jeszcze jako mężatka Jill rozpoczęła studia na Uniwersytecie Delaware, na którym w 1975 roku zdobyła tytuł licencjata.

Po ukończeniu studiów rozpoczęła pracę jako nauczycielka języka angielskiego. W tym samym roku poznała swojego przyszłego męża, Joe Bidena, na randce w ciemno, którą zaplanował jej brat. Para pobrała się 17 czerwca 1977 roku. W tym okresie Biden był senatorem USA. Z poprzedniego małżeństwa miał dwójkę chłopców, a jego poprzednia żona zginęła w wypadku samochodowym razem z kilkumiesięczną córką.

W 1981 roku Jill obroniła tytuł magistra na West Chester University , a w czerwcu na świat przyszła pierwsza córka Bidenów, Ashley. W tym czasie Jill pracowała najpierw jako nauczycielka angielskiego w St. Mark’s High School w Wilmington, a następnie dawała lekcje historii w szpitalu psychiatrycznym dla uczniów za zaburzeniami emocjonalnymi. Po narodzinach dziecka Jill na jakiś czas przerwała karierę zawodową, aby poświęcić się życiu rodzinnemu.

W 1987 roku obroniła drugi tytuł magistra na Villanova University w Pennsylvanii. Pracowała nieprzerwanie, podejmując się etatów w różnych szkołach, jednocześnie wspierając Bidena w jego pierwszej kampanii prezydenckiej w 1988 roku. W latach 1993-2008 Jill pracowała na etacie jako wykładowca w Delaware Technical Community College, gdzie w 2007 roku uzyskała tytuł doktora. Także w 2003 roku założyła organizację non-profit o nazwie Biden Breast Health Initiative.

W 2009 roku Joe został wiceprezydentem, co uczyniło z Jill drugą damę USA. W tym samym roku podjęła się pracy jako doktor na Northern Virginia Community College. Została pierwszą żoną prezydenta USA w historii, która podjęła się odpłatnej pracy. Poza nauczaniem Jill podejmuje się wielu inicjatyw. W 2012 roku wydała książkę dla dzieci Don’t Forget, God Bless Our Troops, w której opisuje doświadczenia dziecka, którego ojciec został wysłany na front. W 2019 roku ukazała się jej autobiografia, w której opisuje swoje miejsce i rolę w budowaniu rodziny Bidenów.

Jill wielokrotnie podkreślała, że uzyskanie tytułu doktora było to jedna z rzeczy w jej życiu, z których była naprawdę dumna. Podobno podczas pierwszej randki w ciemno pierwsze, co powiedziała do swojego przyszłego męża, to: „Skąd wziąłeś mój numer?”.Cytaty Jill Biden

Brak przesłanych cytatów. Dodaj w komentarzu

Wasze pytania dotyczące Jill Biden

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Jill Biden

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Jill Biden

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Jill Biden przychodzi na świat w miejscowości Hammonton, New Jersey, Stany Zjednoczone.
  • Zaprzysiężenie Joe Bidena na prezydenta USA.


Przydatne linkiMiejsca Jill Biden

Miejsce urodzenia:Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Jill Biden? Edytuj tę stronę.

Grafika: fot. Ralph Alswang

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upublicznionyFAQ


Kim jest Jill Biden?

Pierwsza Dama USA, amerykańska pedagożka.

Ile wzrostu ma Jill Biden?

Jill Biden ma 168 cm wzrostu.

Kiedy urodził się Jill Biden?

Jill Biden urodził się 03/06/1951.

Gdzie urodził się Jill Biden?

Jill Biden urodził się w miejscowości Hammonton, New Jersey, Stany Zjednoczone.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności