Kim jest ...

Jerzy Bagrowicz

Polski duchowny katolicki. 83 lat(a)


Czytaj dalej Kup książkę

Życiorys Jerzego Bagrowicza

Profesor, doktor habilitowany Jerzy Bagrowicz urodził się 19 czerwca 1938 r. w Gogolinie.

Lata 1956 – 1962 spędził na studiach w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku. Antoni Pawłowski udzielił mu święceń kapłańskich dnia 24 czerwca 1962. Po tym rozpoczął dwuletnią pracę jako wikariusz w Sieradzu, a następnie roczną w Stawiszynie.

W latach 1965 – 1970 studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Tam uzyskał stopień naukowy doktora. We włocławskim seminarium duchowym był wykładowcą pedagogiki religii i katechetyki. Miało to miejsce w latach 1969 – 1972. Studiował również na Instytucie Katolickim w Paryżu (1972-1973).

Niedługo po tym rozpoczął pracę w diecezji włocławskiej. Przez 20 lat sprawował funkcję duszpasterza niewidomych. Od 1978 r. do 1997 r. był redaktorem naczelnym dwumiesięcznika naukowego „Ateneum Kapłańskie”. W międzyczasie w roku 1993 uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk teologicznych.

W 1994 r. został zatrudniony jako profesor nadzwyczajny na Wydziale Teologii Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie, a w 1996 r. pracował na tym samym stanowisku tylko na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Lata 1996-2003 zleciały mu na sprawowaniu funkcji kierownika Zakładu Edukacji Chrześcijańskiej w Instytucie Pedagogiki UMK. Gdy powstał Wydział Teologiczny UMK to został jego pierwszym dziekanem (2001-2005). Profesorem nauk humanistycznych mianowano go w 2001. Obecnie jest rzeczoznawcą do spraw oceny programów nauczania religii i podręczników katechetycznych.

Działa w imieniu Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski.

Książki o Jerzym Bagrowiczu

Tym których spotykałem

Jerzy Bagrowicz

0
(0)

37.40


Zamawiając w księgarni Bonito.pl za przesyłkę zapłacisz tylko 7,99zł. W kilkunastu polskich miastach możliwy jest też bezpłatny odbiór osobisty.

Co wiemy o Jerzym Bagrowiczu:

Biografia 1 książka wiek znak zodiaku

Jerzy Bagrowicz

Wiek

83

Obywatelstwo

Polska

Miejsce urodzenia
Jerzego Bagrowicza

Gogolina, Polska

Gogolina, Polska

Znak Zodiaku
Jerzego Bagrowicza

♊ Bliźnięta

Wydarzenia z życia Jerzego Bagrowicza

Jerzy Bagrowicz przychodzi na świat w miejscowości Gogolina, Polska.

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Aktor musi grać, by żyć

Bestseller 32.41 zł

Niemal wszyscy znają go z serialu „Ranczo”, gdzie brawurowo zagrał Czerepacha, bezwzględnego doradcę wójta. Nie [...]

Zobacz
Angela Merkel. Cesarzowa Europy

Bestseller 17.99 zł

Powrót bestsellerowej biografii Angeli Merkel. W nowym wydaniu Cesarzowej Europy Arkadiusz Stempin pomaga wyobrazić so [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Źródło grafik

fot. Kolanin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.