Kim jest ...

Jan Błachowicz

Polski zawodnik mieszanych sztuk walki. 39 lat(a)


Czytaj dalej

Życiorys Jana Błachowicza

Jan Błachowicz to utytułowany zawodnik mieszanych sztuk walki, powszechnie znanych jako MMA. Świetny grappler oraz wojownik boksu tajskiego. Swój debiut w sporcie miał w 2007 roku. Po wygranych eliminacjach we Wrocławiu podpisał kontrakt i stał się czołowym zawodnikiem Polskiej federacji KSW. Rok później ponownie wygrał turniej, tym razem KSW 9, pokonując na nim Antoniego Chmielewskiego. W 2009 roku postanowił wyjechać z kraju i kontynuować swoja przygodę w Stanach Zjednoczonych. Tam trenując pod okiem Tomasza Drwala doznał kontuzji, która zakończył się operacją więzadeł krzyżowych. Na ring wrócił rok później, występując w KSW 13 w Katowickim spodku poddał Wojciecha Orłowskiego. Następna gala, KSW 14 również należała do Błachowicza. Pokonał wtedy Daniela Tabere. Na początku 2014r Jan podpisał kontrakt z największą międzynarodową organizacją UFC, z przytupem meldując się w organizacji pokonując w pierwszej rundzie Szweda. Następne walki już nie były takie kolorowe. Jan Błachowicz powrócił w 2020 roku zdobywając wymarzony pas UFC. Jan Błachowicz ma na koncie 9 wygranych przez poddanie oraz 7 przez nokaut i jest najlepiej walczącym mężczyzną wagi półciężkiej na świecie.

Co wiemy o Janie Błachowiczu:

Biografia wiek wzrost znak zodiaku

Pełne nazwisko

Jan Maciej Błachowicz

Wiek

39

Znak Zodiaku
Jana Błachowicza

♓ Ryby

Wzrost
Jana Błachowicza

187 cm

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Hawking, Hawking

Bestseller 40.94 zł

Kim naprawdę był Stephen Hawking, człowiek, którego prochy spoczywają dziś w Opactwie Westminsterskim, pomiędzy grobowca [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Przydatne linki

    Źródło grafik

    Betsson Polska, CC BY 3.0 , via Wikimedia Commons

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.