Jacek Sasin

Kim jest Jacek Sasin?

Polski polityk. 51 lat(a)

Pełne nazwisko: Jacek Robert Sasin
Data urodzenia: (czwartek)
Znak Zodiaku: ♏ Skorpion
Miejsce urodzenia: Warszawa, Polska 🗺️
Obywatelstwo: Polska
Wykształcenie: Uniwersytet Warszawski
Wiek: 51
Znasz więcej faktów z życia Jacka Sasina? Dodaj komentarz.


Ciekawostki - tego możesz nie wiedzieć

  • W internecie funkcjonuje jednostka 1 sasin = 70 000 000, symbolizująca kwotę przeznaczoną przez Jacka Sasina na wybory prezydenckie, które się nie odbyły. ~gośćŻyciorys Jacka Sasina

Jacek Robert Sasin to urodzony 6 listopada 1969 polski polityk i samorządowiec. Na świat przyszedł w Warszawie i tam otrzymał edukację oraz rozwijał karierę zawodową. Ukończył XX Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego. Dalszą naukę kontynuował na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego i uzyskał tytuł magistra w roku 1998. Studia podyplomowe z zarządzania administracją publiczną ukończył w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego w Warszawie. Od 1995 działał w organizacji non-profit „Polsko-Niemieckie Pojednanie”. Później pracował w Urzędzie do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Jego dzieje zawodowe zawierają także działalność w Urzędzie miasta Warszawy, gdzie był zatrudniony jako kierownik urzędu stanu cywilnego oraz zastępca burmistrza dzielnicy Śródmieście.

Znaczny rozwój kariery politycznej Jacka Sasina miał miejsce w 2006 roku, kiedy objął urząd wicewojewody mazowieckiego. Dwa lata później uzyskał stanowisko wojewody w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. W 2007 startował w wyborach parlamentarnych jako członek Prawa i Sprawiedliwości, ale nie uzyskał mandatu. Tego samego roku zakończył działalność jako wojewoda i objął funkcję doradcy Lecha Kaczyńskiego – ówczesnego prezydenta RP. Od 2009 służył jako zastępca szefa Kancelarii Prezydenta, jednak rok później zrezygnował z tego stanowiska. Również w 2010 roku został radnym sejmiku województwa mazowieckiego oraz burmistrzem warszawskiej Pragi-Północ.

W 2011 uzyskał mandat poselski, startując w wyborach parlamentarnych z ramienia Prawa i Sprawiedliwości (w 2015 roku miała miejsce reelekcja). W 2014 starał się o urząd prezydenta Warszawy, jednak zwycięzcą okazała się Hanna Gronkiewicz-Waltz. W 2019 roku zajął funkcję wiceprezesa Rady Ministrów w rządzie Mateusza Morawieckiego. W tym samym roku uzyskał kolejną reelekcję jako poseł startując z okręgu chełmińskiego. Również w 2019 roku został ministrem aktywów.

Jacek Sasin wystąpił w filmie dokumentalnym „Mgła”, który dotyczył katastrofy smoleńskiej.Cytaty Jacka Sasina

Chciałbym, żeby rząd miał takie możliwości, by wkraczać w takich sytuacjach, gdy źle się dzieje. Jednak w Polsce wójt, burmistrz ma takie umocowanie prawne, że nawet jeżeli działa na szkodę swojej gminy podejmując niecelowe decyzje, to jedynym sposobem usunięcia go ze stanowiska obecnie jest kartka wyborcza.

Nadesłane przez: gość

Ja nie wiem co ja uważam. Ewoluowałem. To jest duży problem. Bardzo się ucieszę, jeśli Antoni Macierewicz powie, że to nie był zamach.

Nadesłane przez: gość

Konstytucja to nie Biblia.

Nadesłane przez: gość

Wegetarianizm i rowery to symbol nowinek kulturowych, które promuje Unia Europejska.

Nadesłane przez: gość


Wasze pytania dotyczące Jacka Sasina

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Jacku Sasinie

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Jacka Sasina

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Jacek Sasin przychodzi na świat w miejscowości Warszawa, Polska.

Przydatne linkiMiejsca Jacka Sasina

Miejsce urodzenia:Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Jacka Sasina? Edytuj tę stronę.

Grafika: By MAP - https://web.archive.org/web/20200307220759/https://www.gov.pl/web/aktywa-panstwowe/jacek-sasin, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=87798770

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upublicznionyFAQ


Kim jest Jacek Sasin?

Polski polityk.

Kiedy urodził się Jacek Sasin?

Jacek Sasin urodził się 06/11/1969.

Gdzie urodził się Jacek Sasin?

Jacek Sasin urodził się w miejscowości Warszawa, Polska.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności