Kim jest ...

Hanna Gucwińska

Polska zootechnik. 90 lat(a)


Czytaj dalej Kup książkę

Życiorys Hanny Gucwińskiej

Hanna Stefania Gucwińska z domu Jurczak, urodziła się 25.04.1932 roku w Warszawie. Znana jest z popularnych programów telewizyjnych o zwierzętach, które prowadziła wraz z mężem – Antonim Gucwińskim. Od 1971r. przez 30 lat można było oglądać kolejne odcinki „Z kamerą wśród zwierzą” oraz „Znajomi z zoo”. Napisała wiele książek o faunie, florze oraz książki dla dzieci.

Jako magister inżynier zootechnik pracowała przez 40 lat we Wrocławskim Ogrodzie Zoologicznym, zajmując się hodowlą zwierząt i kierowaniem, wraz z mężem tą instytucją. Pani Hanna to osoba bardzo aktywna i zaangażowana społecznie, 16 lat była radną we Wrocławiu, 15 lat ławnikiem sądowym. W latach 2001 – 2005 została wybrana do Sejmu IV kadencji.

Państwo Gucwińscy nadal mieszkają w domu pełnym zwierząt. Podobno odkąd zostali wyrzuceni z pracy i mieszkania we wrocławskim zoo, nigdy już tam nie przyszli jako odwiedzający swoich dawnych podopiecznych.

Książki o Hannie Gucwińskiej

Państwo Gucwińscy. Zwierzęta i ich ludzie Polecamy

Marek Górlikowski

4
(2)

32.40


Zamawiając w księgarni Gandalf.com.pl za przesyłkę zapłacisz tylko 6,99zł, a dla zamówień na kwotę powyżej 199zł przesyłka jest darmowa.

Co wiemy o Hannie Gucwińskiej:

Biografia 1 książka wiek znak zodiaku

Hanna Gucwińska

Wiek

90

Wykształcenie
Hanny Gucwińskiej

Wrocław University of Environmental and Life Sciences

Znak Zodiaku
Hanny Gucwińskiej

♉ Byk

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Hawking, Hawking

Bestseller 40.94 zł

Kim naprawdę był Stephen Hawking, człowiek, którego prochy spoczywają dziś w Opactwie Westminsterskim, pomiędzy grobowca [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Źródło grafik

fot. Fryta 73 / from Strzegom (Wikimedia Commons account: / Fryta73 / )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.