Grzegorz Schetyna

Kim jest Grzegorz Schetyna?

Polski polityk. 58 lat(a)

Pełne nazwisko: Grzegorz Juliusz Schetyna
Data urodzenia: (poniedziałek)
Znak Zodiaku: ♒ Wodnik
Miejsce urodzenia: Opole, Polska 🗺️
Wzrost: 172 cm
Obywatelstwo: Polska
Wykształcenie: Uniwersytet Wrocławski
Wiek: 58
Znasz więcej faktów z życia Grzegorza Schetyny? Dodaj komentarz.

Książki o Grzegorzu Schetynie

0
(0)

Autor:
Cezary Michalski / Grzegorz Schetyna
Wydawnictwo:
Poltext
Historia Pokolenia
Grzegorz Schetyna opowiada historię jednego pokolenia – generacji, do której sam należy. Ludzi urodzonych w latach sześćdziesiątych XX wieku, dla których dzisiaj przychodzi czas pierwszych bi (...)

Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.
Życiorys Grzegorza Schetyny

Grzegorz Schetyna to Polski polityk, który od wielu lat jest związany z partią Platforma Obywatelska. Grzegorz Schetyna jest wielokrotnym posłem, byłym wicepremierem oraz ministrem spraw wewnętrznych i administracji.

Grzegorz Schetyna urodził się w 18 lutego 1963 roku w Opolu , gdzie spędził swoje dzieciństwo oraz młodość. W 1981 rozpoczął studia na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie związał się z organizacją studencką NZS. Był on jednym z członków Ogólnopolskiego Komitetu Strajkowego NZS, który w 1989 roku dał mu drogę do objęcia stanowiska dyrektora Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu. Kariera polityczna Grzegorza Schetyny była kontynuowana poprzez objęcie urzędu wicewojewody wrocławskiego w latach 1991-1992.

Począwszy od 1997 roku, Grzegorz Schetyna pełnił rolę posła w sejmie III, IV, V, VI, VII, VIII a także XI kadencji. Polityk nie dostał się do sejmu jedynie raz, startując jako poseł Kongresu Liberalno-Demokratycznego w wyborach na sejm II kadencji. W momencie przejęcia władzy przez Platformę Obywatelską, od 16 listopada 2007 roku, objął on urząd Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, będąc jednocześnie wicepremierem rządu. Po ponad 2 latach, 7 października 2009 roku, złożył dymisję ministerialną. 8 lipca 2010 roku został jednak Marszałkiem Sejmu w miejsce obejmującego urząd prezydenta Bronisława Komorowskiego. Wraz z końcem kadencji w 2011 roku, zakończył pełnić rolą marszałka Sejmu.

The Chancellery of the Senate of the Republic of Poland , CC BY-SA 3.0 PL <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en>, via Wikimedia Commons

Od 2011 roku Grzegorz Schetyna pełni aktywną funkcję w szeregach Platformy Obywatelskiej, będąc jej przewodniczącym aż do 29 stycznia 2020 roku, gdzie przewodniczącym ugrupowania został Borys Budka. Grzegorz Schetyna jednak przez cały okres aktywnie uczestniczył we wspieraniu wszelkich kandydatur członków Platformy w wyborach zarówno na prezydenta, jak i wyborach parlamentarnych.

Grzegorz Schetyna jest żonaty, jest ojcem Natalii urodzonej w 1990 roku. Mieszka we Wrocławiu, gdzie aktywnie działa w regionalnych szeregach Platformy Obywatelskiej. Grzegorz Schetyna jest częstym gościem wszelkiego rodzaju programów publicystycznych, emitowanych zarówno w telewizji, jak i radiuCytaty Grzegorza Schetyny

Pokora jest bardzo ważna, uczę się jej cały czas.

Nadesłane przez: gość

Wystarczy kilka słów, uścisk dłoni i wiesz, czy masz do czynienia z prawdziwym mężczyzną. Facet musi mieć własne zdanie. Musi walczyć o swoje, ale posiadać też zdolność wycofania się w porę. Jak gra w piłkę, to nie podstawia nogi. Ale jak trzeba, umie grać w drużynie i podać piłkę do kolegi.

Nadesłane przez: gość


Wasze pytania dotyczące Grzegorza Schetyny

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Grzegorzu Schetynie

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Grzegorza Schetyny

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Grzegorz Schetyna przychodzi na świat w miejscowości Opole, Polska.

Przydatne linkiMiejsca Grzegorza Schetyny

Miejsce urodzenia:Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Grzegorza Schetyny? Edytuj tę stronę.

Grafika: fot. Adrian Grycuk

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upublicznionyFAQ


Kim jest Grzegorz Schetyna?

Polski polityk.

Ile wzrostu ma Grzegorz Schetyna?

Grzegorz Schetyna ma 172 cm wzrostu.

Kiedy urodził się Grzegorz Schetyna?

Grzegorz Schetyna urodził się 18/02/1963.

Gdzie urodził się Grzegorz Schetyna?

Grzegorz Schetyna urodził się w miejscowości Opole, Polska.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności