Kim jest ...

Gisele Bündchen

Brazylijska modelka pochodzenia niemieckiego. 41 lat(a)


Czytaj dalej Kup książkę

Życiorys Gisele Bündchen

Brazylijska top-modelka, zona futbolisty Toma Brady’ego.

Wczesne życie i kariera zawodowa

Znana z wysokich kości policzkowych, złotych włosów i pięknej figury, Gisele Bündchen jest jedną z najsłynniejszych modelek na świecie. Jest jedną z pięciu sióstr; przybyła na świat zaledwie kilka minut przed siostrą bliźniaczką, 20 lipca 1980 roku. Dorastając, Bündchen była wyśmiewana ze względu na wzrost i szczupłą posturę, ale te cechy w końcu pomogły jej rozpocząć karierę modelki.

Bündchen została zauważona przez agenta modelingu w restauracji typu fast-food. Po pewnym początkowym oporze nastolatka postanowiła spróbować modelingu. Zaczynała pracę w Brazylii, a w 1996 roku zadebiutowała na wybiegu w tygodniu mody w Nowym Jorku. W następnym roku przeniosła się do Nowego Jorku. Bündchen otrzymała jedną ze swoich pierwszych dużych okazji, kiedy to projektant Alexander McQueen wybrał ją na swój pokaz.

Najważniejsze wydarzenia w karierze

Pod koniec lat 90-tych Bündchen stała się pożądaną modelką, zdobiąc okładki Vogue i innych magazynów mody na całym świecie. Pracowała dla takich czołowych projektantów jak Dolce & Gabbana. Bündchen trafiła na pierwsze strony gazet w 2000 roku, kiedy to podpisała imponujący kontrakt o wartości 25 milionów dolarów z Victoria’s Secret, popularną firmą produkującą bieliznę. W tym samym roku Bündchen została nazwana przez magazyn Rolling Stone „Najpiękniejszą dziewczyną na świecie”.

Do 2004 roku, według magazynu Forbes, Bündchen stała się najlepiej opłacanym modelem na świecie. W tym czasie podjęła próbę zrobienia kariery filmowej, występując we flopie komediowym Taxi z Queen Latifah i Jimmym Fallonem. Dwa lata później Bündchen zagrała w dramacie komediowym The Devil Wears Prada z Meryl Streep i Anne Hathaway.

W 2007 roku Bündchen postanowiła zakończyć związek z Victoria’s Secret, ale nadal była poszukiwaną modelką. W rzeczywistości, po raz kolejny znalazła się na szczycie listy Forbesa, pokonując takie znane modele jak Heidi Klum.

Modelce zdarzało się wywoływać kontrowersje, jak to miało miejsce w 2011 roku w przypadku serii spotów telewizyjnych z bielizną, które emitowano w Brazylii. Rządowy departament zajmujący się sprawami kobiet wezwał do usunięcia reklam, mówiąc, że „kampania promuje fałszywy stereotyp kobiety jako obiektu seksualnego”, jak podaje magazyn Marie Claire.

W 2012 roku Bündchen ponownie wywołała fale oburzenia, pojawiając się nago w magazynie Vogue Paris, pokazując światu, że nadal jest jedną z najseksowniejszych modelek pracujących dzisiaj.

Życie osobiste

Była dziewczyną aktora Leonarda DiCaprio. Poślubiła w 2009 roku zawodowego piłkarza Toma Brady’ego. Jeszcze w tym samym roku para powitała razem swoje pierwsze dziecko, syna o imieniu Benjamin Rein Brady. W 2012 roku Bündchen urodziła drugie dziecko, córkę Vivian.

Poza modelingiem, Bündchen jest zwolennikiem wielu organizacji charytatywnych. Ma linię sandałów i wykorzystuje część przychodów ze sprzedaży na rzecz Gisele Bündchen Forest w Brazylii. W 2008 r. Bündchen uruchomiła w swoim rodzinnym stanie Rio Grande do Sul akcję ochrony wód i odzyskiwania roślin o nazwie Agua Limpa. Pełniła również funkcję ambasadora dobrej woli w ramach Programu Środowiskowego Organizacji Narodów Zjednoczonych.

fot. Lili Ferraz

Ciekawostki o Gisele Bündchen

  • Ma siostrę bliźniaczkę oraz 5 innych sióstr. ~gość
  • Interesujące ciekawostki o Gisele Bündchen znaleźć można w książce "Lekcje. Moja droga do dobrego życia" (wyd. Wydawnictwo Literackie).

Książki o Gisele Bündchen

Co wiemy o Gisele Bündchen:

Biografia 1 książka 1 ciekawostka wiek wzrost znak zodiaku

Gisele Bündchen

Pełne nazwisko

Gisele Caroline Bündchen

Wiek

42

Obywatelstwo

Brazylia

Miejsce urodzenia
Gisele Bündchen

Horizontina, Rio Grande do Sul, Brazylia

Horizontina, Rio Grande do Sul, Brazylia

Znak Zodiaku
Gisele Bündchen

♋ Rak

Wzrost
Gisele Bündchen

180 cm

Powiązane biografie

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Bracia Kliczko. Z kozackiego rodu

Bestseller 27.82 zł

Biografia bezkonkurencyjnych ukraińskich pięściarzy, którzy dali się poznać jako zręczni biznesmeni i filantropi, angażu [...]

Zobacz
Na Kremlu wiecznie zima. Rosja za drugich rządów Putina

Bestseller 39.03 zł

Putin rządzi Rosją już ponad 21 lat. Nic nie zapowiada, by to się miało szybko zmienić Potężne wojsko, wszechobecna prop [...]

Zobacz
Nawalny. Nemezis Putina? Przyszłość Rosji?

Bestseller 33.23 zł

Pierwsza biografia najsłynniejszego rosyjskiego opozycjonisty i osobistego wroga Putina Kim jest Aleksiej Nawalny? Po pr [...]

Zobacz
Nowy car wyd. 2022

Bestseller 34.21 zł

Były szef moskiewskiego biura „New York Timesa”, Steven Lee Myers, śledził Putina na długo przed ostatnimi wydarzeniami [...]

Zobacz
Zniknięty ksiądz. Moja historia

Bestseller 26.17 zł

Marcin Adamiec jest zwykłym księdzem z żarliwym powołaniem. Wytrzyma sześć lat. Po pełnym nadziei i ekscytacji okresie s [...]

Zobacz
Zełenski. Biografia

Bestseller 22.52 zł

Wołodymyr Zełenski. Jego nazwisko od kilku tygodni jest na ustach całego świata. Ile wiemy o charyzmatycznym przywódcy k [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Źródło grafik

fot. Lili Ferraz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.