Gisele Bündchen

Kim jest Gisele Bündchen?

Brazylijska modelka pochodzenia niemieckiego. 40 lat(a)
Pełne nazwisko: Gisele Caroline Bündchen
Data urodzenia: (niedziela)
Znak Zodiaku: ♋ Rak
Miejsce urodzenia: Horizontina, Rio Grande do Sul, Brazylia 🗺️
Wzrost: 180 cm
Obywatelstwo: Brazylia
Wiek: 40
Znasz więcej faktów z życia Gisele Bündchen? Edytuj tę stronę.

Ciekawostki - tego możesz nie wiedzieć

  • Ma siostrę bliźniaczkę oraz 5 innych sióstr. ~gość
  • Interesujące ciekawostki o Gisele Bündchen znaleźć można w książce "Lekcje. Moja droga do dobrego życia" (wyd. Wydawnictwo Literackie), a także w anglojęzycznej książce "Lessons".


Życiorys Gisele Bündchen

Brazylijska top-modelka, zona futbolisty Toma Brady’ego.

Wczesne życie i kariera zawodowa

Znana z wysokich kości policzkowych, złotych włosów i pięknej figury, Gisele Bündchen jest jedną z najsłynniejszych modelek na świecie. Jest jedną z pięciu sióstr; przybyła na świat zaledwie kilka minut przed siostrą bliźniaczką, 20 lipca 1980 roku. Dorastając, Bündchen była wyśmiewana ze względu na wzrost i szczupłą posturę, ale te cechy w końcu pomogły jej rozpocząć karierę modelki.

Bündchen została zauważona przez agenta modelingu w restauracji typu fast-food. Po pewnym początkowym oporze nastolatka postanowiła spróbować modelingu. Zaczynała pracę w Brazylii, a w 1996 roku zadebiutowała na wybiegu w tygodniu mody w Nowym Jorku. W następnym roku przeniosła się do Nowego Jorku. Bündchen otrzymała jedną ze swoich pierwszych dużych okazji, kiedy to projektant Alexander McQueen wybrał ją na swój pokaz.

Najważniejsze wydarzenia w karierze

Pod koniec lat 90-tych Bündchen stała się pożądaną modelką, zdobiąc okładki Vogue i innych magazynów mody na całym świecie. Pracowała dla takich czołowych projektantów jak Dolce & Gabbana. Bündchen trafiła na pierwsze strony gazet w 2000 roku, kiedy to podpisała imponujący kontrakt o wartości 25 milionów dolarów z Victoria’s Secret, popularną firmą produkującą bieliznę. W tym samym roku Bündchen została nazwana przez magazyn Rolling Stone „Najpiękniejszą dziewczyną na świecie”.

Do 2004 roku, według magazynu Forbes, Bündchen stała się najlepiej opłacanym modelem na świecie. W tym czasie podjęła próbę zrobienia kariery filmowej, występując we flopie komediowym Taxi z Queen Latifah i Jimmym Fallonem. Dwa lata później Bündchen zagrała w dramacie komediowym The Devil Wears Prada z Meryl Streep i Anne Hathaway.

W 2007 roku Bündchen postanowiła zakończyć związek z Victoria’s Secret, ale nadal była poszukiwaną modelką. W rzeczywistości, po raz kolejny znalazła się na szczycie listy Forbesa, pokonując takie znane modele jak Heidi Klum.

Modelce zdarzało się wywoływać kontrowersje, jak to miało miejsce w 2011 roku w przypadku serii spotów telewizyjnych z bielizną, które emitowano w Brazylii. Rządowy departament zajmujący się sprawami kobiet wezwał do usunięcia reklam, mówiąc, że „kampania promuje fałszywy stereotyp kobiety jako obiektu seksualnego”, jak podaje magazyn Marie Claire.

W 2012 roku Bündchen ponownie wywołała fale oburzenia, pojawiając się nago w magazynie Vogue Paris, pokazując światu, że nadal jest jedną z najseksowniejszych modelek pracujących dzisiaj.

Życie osobiste

Była dziewczyną aktora Leonarda DiCaprio. Poślubiła w 2009 roku zawodowego piłkarza Toma Brady’ego. Jeszcze w tym samym roku para powitała razem swoje pierwsze dziecko, syna o imieniu Benjamin Rein Brady. W 2012 roku Bündchen urodziła drugie dziecko, córkę Vivian.

Poza modelingiem, Bündchen jest zwolennikiem wielu organizacji charytatywnych. Ma linię sandałów i wykorzystuje część przychodów ze sprzedaży na rzecz Gisele Bündchen Forest w Brazylii. W 2008 r. Bündchen uruchomiła w swoim rodzinnym stanie Rio Grande do Sul akcję ochrony wód i odzyskiwania roślin o nazwie Agua Limpa. Pełniła również funkcję ambasadora dobrej woli w ramach Programu Środowiskowego Organizacji Narodów Zjednoczonych.

fot. Lili Ferraz


Książki o Gisele Bündchen

0
(0)

Autor:
Gisele Bündchen
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Literackie
Lekcje. Moja droga do dobrego życia
Supermodelka i filantropka Gisele Bündchen dzieli się swoją osobistą historią, przemyśleniami i prywatnymi fotografiami, opisując ludzi, wartości i wydarzenia, które ukształtowały jej życie. Po (...)

Zamawiając w księgarni TaniaKsiazka.pl zapłacisz tylko 7,99zł za przesyłkę, możesz też odebrać ją bezpłatnie w kilku punktach w Polsce. Płatność za książki można wygodnie rozłożyć na raty, a powyżej 199zł przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.

Wersja ebook: 6.99 zł na LegimiKsiążki o Gisele Bündchen po angielsku 🌎

0
(0)

Autor:
Gisele Budchen
Kup Teraz
darmowa dostawa!
Lessons
Supermodel Gisele Bundchen shares personal stories, insights, and photos to explore lessons that have helped shape her life.
+ darmowa przesyłka

W Bookdepository darmowa przesyłka na cały świat
Niezależnie od kwoty i ilości zamówionych książek. Bookdepository to jedna z największych księgarni internetowych na świecie. Zamów już teraz.


Cytaty Gisele Bündchen

Brak przesłanych cytatów. Dodaj cytat

Wasze pytania dotyczące Gisele Bündchen

Brak przesłanych pytań. Dodaj pytanie

Wasze wspomnienia o Gisele Bündchen

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj wspomnienie

Wydarzenia z życia Gisele Bündchen

Edytuj tę biografię, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Gisele Bündchen przychodzi na świat w miejscowości Horizontina, Rio Grande do Sul, Brazylia.
  • Ślub z Tomem Bradym.Miejsca Gisele Bündchen

Miejsce urodzenia:Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Gisele Bündchen? Edytuj tę stronę.

Grafika: fot. Lili Ferraz

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upubliczniony

Biografie:

Książki biograficzne:


FAQ


Kim jest Gisele Bündchen?

Brazylijska modelka pochodzenia niemieckiego.

Ile wzrostu ma Gisele Bündchen?

Gisele Bündchen ma 180 cm wzrostu.

Kiedy urodził się Gisele Bündchen?

Gisele Bündchen urodził się 20/07/1980.

Gdzie urodził się Gisele Bündchen?

Gisele Bündchen urodził się w miejscowości Horizontina, Rio Grande do Sul, Brazylia.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności