Gisele Bündchen

Brazylijska modelka pochodzenia niemieckiego. 39 lat(a)

Pełne nazwisko: Gisele Caroline Bündchen
Data urodzenia:
Znak Zodiaku: ♋ Rak
Miejsce urodzenia: Horizontina, Rio Grande do Sul, Brazylia
Wzrost: 180 cm
Wiek: 39
Porównujemy ceny książek w ponad 20 księgarniach:

Ciekawostki - tego możesz nie wiedzieć

  • Ma siostrę bliźniaczkę oraz 5 innych sióstr. ~gość

Życiorys Gisele Bündchen

Brazylijska top-modelka, zona futbolisty Toma Brady’ego.

Wczesne życie i kariera zawodowa

Znana z wysokich kości policzkowych, złotych włosów i pięknej figury, Gisele Bündchen jest jedną z najsłynniejszych modelek na świecie. Jest jedną z pięciu sióstr; przybyła na świat zaledwie kilka minut przed siostrą bliźniaczką, 20 lipca 1980 roku. Dorastając, Bündchen była wyśmiewana ze względu na wzrost i szczupłą posturę, ale te cechy w końcu pomogły jej rozpocząć karierę modelki.

Bündchen została zauważona przez agenta modelingu w restauracji typu fast-food. Po pewnym początkowym oporze nastolatka postanowiła spróbować modelingu. Zaczynała pracę w Brazylii, a w 1996 roku zadebiutowała na wybiegu w tygodniu mody w Nowym Jorku. W następnym roku przeniosła się do Nowego Jorku. Bündchen otrzymała jedną ze swoich pierwszych dużych okazji, kiedy to projektant Alexander McQueen wybrał ją na swój pokaz.

Najważniejsze wydarzenia w karierze

Pod koniec lat 90-tych Bündchen stała się pożądaną modelką, zdobiąc okładki Vogue i innych magazynów mody na całym świecie. Pracowała dla takich czołowych projektantów jak Dolce & Gabbana. Bündchen trafiła na pierwsze strony gazet w 2000 roku, kiedy to podpisała imponujący kontrakt o wartości 25 milionów dolarów z Victoria’s Secret, popularną firmą produkującą bieliznę. W tym samym roku Bündchen została nazwana przez magazyn Rolling Stone „Najpiękniejszą dziewczyną na świecie”.

Do 2004 roku, według magazynu Forbes, Bündchen stała się najlepiej opłacanym modelem na świecie. W tym czasie podjęła próbę zrobienia kariery filmowej, występując we flopie komediowym Taxi z Queen Latifah i Jimmym Fallonem. Dwa lata później Bündchen zagrała w dramacie komediowym The Devil Wears Prada z Meryl Streep i Anne Hathaway.

W 2007 roku Bündchen postanowiła zakończyć związek z Victoria’s Secret, ale nadal była poszukiwaną modelką. W rzeczywistości, po raz kolejny znalazła się na szczycie listy Forbesa, pokonując takie znane modele jak Heidi Klum.

Modelce zdarzało się wywoływać kontrowersje, jak to miało miejsce w 2011 roku w przypadku serii spotów telewizyjnych z bielizną, które emitowano w Brazylii. Rządowy departament zajmujący się sprawami kobiet wezwał do usunięcia reklam, mówiąc, że „kampania promuje fałszywy stereotyp kobiety jako obiektu seksualnego”, jak podaje magazyn Marie Claire.

W 2012 roku Bündchen ponownie wywołała fale oburzenia, pojawiając się nago w magazynie Vogue Paris, pokazując światu, że nadal jest jedną z najseksowniejszych modelek pracujących dzisiaj.

Życie osobiste

Była dziewczyną aktora Leonarda DiCaprio. Poślubiła w 2009 roku zawodowego piłkarza Toma Brady’ego. Jeszcze w tym samym roku para powitała razem swoje pierwsze dziecko, syna o imieniu Benjamin Rein Brady. W 2012 roku Bündchen urodziła drugie dziecko, córkę Vivian.

Poza modelingiem, Bündchen jest zwolennikiem wielu organizacji charytatywnych. Ma linię sandałów i wykorzystuje część przychodów ze sprzedaży na rzecz Gisele Bündchen Forest w Brazylii. W 2008 r. Bündchen uruchomiła w swoim rodzinnym stanie Rio Grande do Sul akcję ochrony wód i odzyskiwania roślin o nazwie Agua Limpa. Pełniła również funkcję ambasadora dobrej woli w ramach Programu Środowiskowego Organizacji Narodów Zjednoczonych.

fot. Lili Ferraz


Książki biograficzne o Gisele Bündchen

Dostępna w 38 księgarniach


Supermodelka i filantropka Gisele Bündchen dzieli się swoją osobistą historią, przemyśleniami i prywatnymi fotografiami, opisując ludzi, wartości i wydarzenia, które ukształtowały jej życie. Po (...)

[ więcej ]

Wersja elektroniczna
6.99 zł w Legimi


Zanim przejdziesz dalej
Sprawdź najciekawsze książki tego miesiąca:

Cytaty Gisele Bündchen

Brak przesłanych cytatów.


Wasze pytania dotyczące Gisele Bündchen (FAQ)

Brak przesłanych pytań.


Wasze wspomnienia o Gisele Bündchen

Brak przesłanych wspomnień.Wydarzenia z życia Gisele Bündchen

  • Gisele Bündchen przychodzi na świat w miejscowości Horizontina, Rio Grande do Sul, Brazylia.

Przydatne linki


Miejsca Gisele Bündchen

Miejsce urodzenia:

Disclaimer

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne. Nie wykluczamy jednak możliwości pojawienia się błędów.

Dodaj treść

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

Jeśli chcesz, zaznacz jakiego rodzaju jest to komentarz. Ułatwi nam to moderację.


FAQ

W budowie