Kim jest ...

Gisele Bündchen

Brazylijska modelka pochodzenia niemieckiego. 41 lat(a)


Czytaj dalej Kup książkę

Życiorys Gisele Bündchen

Brazylijska top-modelka, zona futbolisty Toma Brady’ego.

Wczesne życie i kariera zawodowa

Znana z wysokich kości policzkowych, złotych włosów i pięknej figury, Gisele Bündchen jest jedną z najsłynniejszych modelek na świecie. Jest jedną z pięciu sióstr; przybyła na świat zaledwie kilka minut przed siostrą bliźniaczką, 20 lipca 1980 roku. Dorastając, Bündchen była wyśmiewana ze względu na wzrost i szczupłą posturę, ale te cechy w końcu pomogły jej rozpocząć karierę modelki.

Bündchen została zauważona przez agenta modelingu w restauracji typu fast-food. Po pewnym początkowym oporze nastolatka postanowiła spróbować modelingu. Zaczynała pracę w Brazylii, a w 1996 roku zadebiutowała na wybiegu w tygodniu mody w Nowym Jorku. W następnym roku przeniosła się do Nowego Jorku. Bündchen otrzymała jedną ze swoich pierwszych dużych okazji, kiedy to projektant Alexander McQueen wybrał ją na swój pokaz.

Najważniejsze wydarzenia w karierze

Pod koniec lat 90-tych Bündchen stała się pożądaną modelką, zdobiąc okładki Vogue i innych magazynów mody na całym świecie. Pracowała dla takich czołowych projektantów jak Dolce & Gabbana. Bündchen trafiła na pierwsze strony gazet w 2000 roku, kiedy to podpisała imponujący kontrakt o wartości 25 milionów dolarów z Victoria’s Secret, popularną firmą produkującą bieliznę. W tym samym roku Bündchen została nazwana przez magazyn Rolling Stone „Najpiękniejszą dziewczyną na świecie”.

Do 2004 roku, według magazynu Forbes, Bündchen stała się najlepiej opłacanym modelem na świecie. W tym czasie podjęła próbę zrobienia kariery filmowej, występując we flopie komediowym Taxi z Queen Latifah i Jimmym Fallonem. Dwa lata później Bündchen zagrała w dramacie komediowym The Devil Wears Prada z Meryl Streep i Anne Hathaway.

W 2007 roku Bündchen postanowiła zakończyć związek z Victoria’s Secret, ale nadal była poszukiwaną modelką. W rzeczywistości, po raz kolejny znalazła się na szczycie listy Forbesa, pokonując takie znane modele jak Heidi Klum.

Modelce zdarzało się wywoływać kontrowersje, jak to miało miejsce w 2011 roku w przypadku serii spotów telewizyjnych z bielizną, które emitowano w Brazylii. Rządowy departament zajmujący się sprawami kobiet wezwał do usunięcia reklam, mówiąc, że „kampania promuje fałszywy stereotyp kobiety jako obiektu seksualnego”, jak podaje magazyn Marie Claire.

W 2012 roku Bündchen ponownie wywołała fale oburzenia, pojawiając się nago w magazynie Vogue Paris, pokazując światu, że nadal jest jedną z najseksowniejszych modelek pracujących dzisiaj.

Życie osobiste

Była dziewczyną aktora Leonarda DiCaprio. Poślubiła w 2009 roku zawodowego piłkarza Toma Brady’ego. Jeszcze w tym samym roku para powitała razem swoje pierwsze dziecko, syna o imieniu Benjamin Rein Brady. W 2012 roku Bündchen urodziła drugie dziecko, córkę Vivian.

Poza modelingiem, Bündchen jest zwolennikiem wielu organizacji charytatywnych. Ma linię sandałów i wykorzystuje część przychodów ze sprzedaży na rzecz Gisele Bündchen Forest w Brazylii. W 2008 r. Bündchen uruchomiła w swoim rodzinnym stanie Rio Grande do Sul akcję ochrony wód i odzyskiwania roślin o nazwie Agua Limpa. Pełniła również funkcję ambasadora dobrej woli w ramach Programu Środowiskowego Organizacji Narodów Zjednoczonych.

fot. Lili Ferraz

Ciekawostki o Gisele Bündchen

  • Ma siostrę bliźniaczkę oraz 5 innych sióstr. ~gość
  • Interesujące ciekawostki o Gisele Bündchen znaleźć można w książce "Lekcje. Moja droga do dobrego życia" (wyd. Wydawnictwo Literackie), a także w anglojęzycznej książce "Lessons".

Książki o Gisele Bündchen

Lekcje. Moja droga do dobrego życia Polecamy

Gisele Bündchen

0
(0)

22.45


Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa.
Lessons ENG

Gisele Budchen

0
(0)

104.4 zł*

* ostatnia znana cena


W Bookdepository przesyłka jest darmowa na cały świat, niezależnie od kwoty i ilości zamówionych książek. Bookdepository to jedna z największych księgarni internetowych na świecie.

Co wiemy o Gisele Bündchen:

Biografia 2 książki 1 ciekawostka wiek wzrost znak zodiaku

Gisele Bündchen

Pełne nazwisko

Gisele Caroline Bündchen

Wiek

41

Obywatelstwo

Brazylia

Miejsce urodzenia
Gisele Bündchen

Horizontina, Rio Grande do Sul, Brazylia

Horizontina, Rio Grande do Sul, Brazylia

Znak Zodiaku
Gisele Bündchen

♋ Rak

Wzrost
Gisele Bündchen

180 cm

Wydarzenia z życia Gisele Bündchen

Gisele Bündchen przychodzi na świat w miejscowości Horizontina, Rio Grande do Sul, Brazylia.

Ślub z Tomem Bradym.

Powiązane biografie

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

My Love Story. Autobiografia

Bestseller 33.49 zł

Dwieście milionów sprzedanych płyt. Dwanaście nagród Grammy. Tylko jedna Tina Turner! Bez dwóch zdań. Tina Turner [...]

Zobacz
Słowacki. Wychodzenie z szafy

Bestseller 38.40 zł

Juliusz Słowacki nigdy się nie ożenił, nic nie wiadomo o jego dzieciach. Kobiety w jego życiu to raczej siostry ni [...]

Zobacz
Kotański. Bóg Ojciec. Konfrontacja. Opowieść o legendarnym twórcy Monaru

Bestseller 38.24 zł

Kotan Superstar. Poruszający, mocny i pierwszy tak wielowymiarowy portret Marka Kotańskiego – człowieka, który po [...]

Zobacz
Diego Maradona. Chłopiec, buntownik, bóg

Bestseller 33.48 zł

To jedna z najlepszych piłkarskich biografii, które pojawiły się na rynku. Napisał ją ceniony dziennikarz Guillem [...]

Zobacz
Wspomnienia. Sinead O’Connor

Bestseller 29.97 zł

„Nie urodziłam się, by być gwiazdą pop. Do tego trzeba być dobrą dziewczynką. Nie sprawiać zbyt wielu kłopot [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Źródło grafik

fot. Lili Ferraz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.