George W. Bush

Kim jest George W. Bush?

43. prezydent Stanów Zjednoczonych. 75 lat(a)

Pełne nazwisko: George Walker Bush
Data urodzenia: (sobota)
Znak Zodiaku: ♋ Rak
Miejsce urodzenia: New Haven, Connecticut, Stany Zjednoczone 🗺️
Wzrost: 182 cm
Obywatelstwo: USA
Wykształcenie: Harvard Business School / Yale University
Wiek: 75
Znasz więcej faktów z życia George'a W. Busha? Dodaj komentarz.

Książki o George'u W. Bushu

0
(0)

Autor:
Dana Perino
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Kobiece
Dobre wieści
Intrygujące wspomnienia współpracowniczki George\'a W. Busha. Dana Perino, była rzeczniczka prasowa Białego Domu, a także prezenterka stacji Fox News, w inspirującej i momentami zaskakującej książce op (...)

Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.


0
(0)

Autor:
George W. Bush
Wydawnictwo:
BC Edukacja
Kluczowe decyzje
Bestsellerowa autobiografia George\'a W. Busha. „Kluczowe decyzje” to niezwykły zapis dwóch kadencji 43. prezydenta USA. George W. Bush zaprasza czytelnika do zaskakująco szczerej podróży p (...)

Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.

Wersja ebook: 6.99 zł na Legimi


0
(0)

Autor:
Jean Edward Smith
Wydawnictwo:
Napoleon V
Bush
Jean Edward Smith, wybitny biograf prezydentów Stanów Zjednoczonych, przedstawia wyczerpującą i wciągającą (New York Times) historię życia George\'a W. Busha. Pokazuje, w jaki sposób, ignorując (...)

Zamawiając w księgarni tantis.pl za przesyłkę zapłacisz tylko 7,99zł, a przy zamówieniu powyżej 249zł przesyłka będzie darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.Książki o George'u W. Bushu po angielsku 🌎

0
(0)

Autor:
George W. Bush
Kup Teraz
darmowa dostawa!
Decision Points
Decision Points is the extraordinary memoir of America\'s 43rd president. President Bush writes honestly and directly about his flaws and mistakes, as well as his accomplishments reforming education, treating HIV/AIDS in Africa, and safeguarding the country amid chilling warnings of additional terrorist attacks.
+ darmowa przesyłka

W Bookdepository darmowa przesyłka na cały świat
Niezależnie od kwoty i ilości zamówionych książek. Bookdepository to jedna z największych księgarni internetowych na świecie. Zamów już teraz.


0
(0)

Autor:
Russ Baker
Kup Teraz
darmowa dostawa!
Family of Secrets
After eight disastrous years, George W. Bush leaves office as one of the most unpopular presidents in American history. Baker goes deep behind the scenes to deliver an arresting new look at the Bush legacy, and the network of figures in intelligence, military, finance, and oil who enabled the Bush family\'s rise to power.
+ darmowa przesyłka

W Bookdepository darmowa przesyłka na cały świat
Niezależnie od kwoty i ilości zamówionych książek. Bookdepository to jedna z największych księgarni internetowych na świecie. Zamów już teraz.


Ciekawostki - tego możesz nie wiedzieć

  • Został prezydentem. mimo, że otrzymał mniej głosów niż Al Gore, jego konkurent. Zadecydowała ordynacja wyborcza w USA, oparta na głosach elektorskich. ~gość
  • Jego młodsza siostra zmarła na białaczkę w wieku 3 lat. ~gość
  • Interesujące ciekawostki o George'u W. Bushu znaleźć można w książce "Bush" (wyd. Napoleon V), a także w anglojęzycznej książce "Family of Secrets".


Życiorys George'a W. Busha

George Walker Bush urodził się 6 lipca 1946 roku w New Haven, w stanie Connecticut. Jego rodzina jednak zadecydowała, aby przenieść się do Teksasu. Podobnie jak ojciec, kształcił się on w szkole średniej Phillips Academy w Andover (stan Massachusetts). Studia z kolei podjął na Uniwersytecie Yale, które ostatecznie ukończył w roku 1968.

Następnie postanowił podjąć służbę wojskową w związku z czym zgłosił się do Gwardii Narodowej. W rezultacie podjął służbę w Moody Air Force Base w stanie Georgia. Został jednak z niej zwolniony przedterminowo w celu dalszego kształcenia się na Harvardzie. Tuż po ukończeniu studiów postanowił wrócić do Teksasu, a w 1977 roku zaczął pracę w przemyśle naftowym.

Pierwsze kroki w sferze polityki zaczął stawiać w 1977 roku poprzez ubieganie się o miejsce w Kongresie, jednak bezskutecznie. Nawiązał on natomiast wówczas znajomość z Karlem Rove’em, który w następnych latach przyczynił się do jego sukcesów w kampaniach prezydenckich. W 1988 i 1992 roku czynnie wspierał swojego ojca w jego kampaniach, co zarazem sprawiało, że nabierał większego doświadczenia. W 1994 roku zaczął przygotowywać się do wyborów gubernatorskich w Teksasie i osiągnął tym samym zwycięstwo na tym polu.

W efekcie przeprowadził on liczne reformy wobec m.in. sądów dla nieletnich czy zmian w edukacji, a ponadto dokonał największej w historii stanu Teksas, redukcji podatków – o 2 mld dolarów. Rok 1998 przyniósł mu reelekcję. Zaraz po tym zaczął zastanawiać się nad wystartowaniem w wyborach prezydenckich. Osiągnął swój cel i tym samym został pierwszym od 1888 roku, prezydentem Stanów Zjednoczonych, który zwyciężył mimo mniejszej ilości głosów.

W 2004 roku odbyły się kolejne wybory, w których ponownie wystartował Bush. Mierzył się on wtedy z Johnem Kerrym, którego pokonał otrzymując 286 głosów elektorskich i 50,73% głosów wyborców. Podczas kadencji, do znacznego spadku poparcia dla prezydenta przyczynił się przede wszystkim huragan Katrina, po którym zarzucono administracji Busha niekompetencję liczne zaniedbania, a nawet rasizm.Cytaty George'a W. Busha

Bóg was kocha i ja was kocham. Możecie liczyć na nas obu.

Nadesłane przez: gość


Wasze pytania dotyczące George'a W. Busha

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o George'u W. Bushu

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia George'a W. Busha

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • George W. Bush przychodzi na świat w miejscowości New Haven, Connecticut, Stany Zjednoczone.
  • Wygrane mimo przegranej (sic) wybory na Prezydenta USA.


Przydatne linkiMiejsca George'a W. Busha

Miejsce urodzenia:Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia George'a W. Busha? Edytuj tę stronę.

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upublicznionyFAQ


Kim jest George W. Bush?

43. prezydent Stanów Zjednoczonych.

Ile wzrostu ma George W. Bush?

George W. Bush ma 182 cm wzrostu.

Kiedy urodził się George W. Bush?

George W. Bush urodził się 06/07/1946.

Gdzie urodził się George W. Bush?

George W. Bush urodził się w miejscowości New Haven, Connecticut, Stany Zjednoczone.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności