Kim jest ...

George W. Bush

43. prezydent Stanów Zjednoczonych. 75 lat(a)


Czytaj dalej Kup książkę

Życiorys George'a W. Busha

George Walker Bush urodził się 6 lipca 1946 roku w New Haven, w stanie Connecticut. Jego rodzina jednak zadecydowała, aby przenieść się do Teksasu. Podobnie jak ojciec, kształcił się on w szkole średniej Phillips Academy w Andover (stan Massachusetts). Studia z kolei podjął na Uniwersytecie Yale, które ostatecznie ukończył w roku 1968.

Następnie postanowił podjąć służbę wojskową w związku z czym zgłosił się do Gwardii Narodowej. W rezultacie podjął służbę w Moody Air Force Base w stanie Georgia. Został jednak z niej zwolniony przedterminowo w celu dalszego kształcenia się na Harvardzie. Tuż po ukończeniu studiów postanowił wrócić do Teksasu, a w 1977 roku zaczął pracę w przemyśle naftowym.

Pierwsze kroki w sferze polityki zaczął stawiać w 1977 roku poprzez ubieganie się o miejsce w Kongresie, jednak bezskutecznie. Nawiązał on natomiast wówczas znajomość z Karlem Rove’em, który w następnych latach przyczynił się do jego sukcesów w kampaniach prezydenckich. W 1988 i 1992 roku czynnie wspierał swojego ojca w jego kampaniach, co zarazem sprawiało, że nabierał większego doświadczenia. W 1994 roku zaczął przygotowywać się do wyborów gubernatorskich w Teksasie i osiągnął tym samym zwycięstwo na tym polu.

W efekcie przeprowadził on liczne reformy wobec m.in. sądów dla nieletnich czy zmian w edukacji, a ponadto dokonał największej w historii stanu Teksas, redukcji podatków – o 2 mld dolarów. Rok 1998 przyniósł mu reelekcję. Zaraz po tym zaczął zastanawiać się nad wystartowaniem w wyborach prezydenckich. Osiągnął swój cel i tym samym został pierwszym od 1888 roku, prezydentem Stanów Zjednoczonych, który zwyciężył mimo mniejszej ilości głosów.

W 2004 roku odbyły się kolejne wybory, w których ponownie wystartował Bush. Mierzył się on wtedy z Johnem Kerrym, którego pokonał otrzymując 286 głosów elektorskich i 50,73% głosów wyborców. Podczas kadencji, do znacznego spadku poparcia dla prezydenta przyczynił się przede wszystkim huragan Katrina, po którym zarzucono administracji Busha niekompetencję liczne zaniedbania, a nawet rasizm.

Ciekawostki o George'u W. Bushu

  • Został prezydentem. mimo, że otrzymał mniej głosów niż Al Gore, jego konkurent. Zadecydowała ordynacja wyborcza w USA, oparta na głosach elektorskich. ~gość
  • Jego młodsza siostra zmarła na białaczkę w wieku 3 lat. ~gość
  • Interesujące ciekawostki o George'u W. Bushu znaleźć można w książce "Dobre wieści" (wyd. Wydawnictwo Kobiece), a także w anglojęzycznej książce "Decision Points".

Książki o George'u W. Bushu

Bush

Jean Edward Smith

0
(0)

48.97


Zamawiając w księgarni tantis.pl za przesyłkę zapłacisz tylko 7,99zł, a przy zamówieniu powyżej 249zł przesyłka będzie darmowa.
Dobre wieści

Dana Perino

0
(0)

11.49


Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa.
Family of Secrets ENG

Russ Baker

0
(0)

84.87 zł*

* ostatnia znana cena


W Bookdepository przesyłka jest darmowa na cały świat, niezależnie od kwoty i ilości zamówionych książek. Bookdepository to jedna z największych księgarni internetowych na świecie.
Decision Points ENG

George W. Bush

0
(0)

154.61 zł*

* ostatnia znana cena


W Bookdepository przesyłka jest darmowa na cały świat, niezależnie od kwoty i ilości zamówionych książek. Bookdepository to jedna z największych księgarni internetowych na świecie.

Co wiemy o George'u W. Bushu:

Biografia 5 książek 2 ciekawostki 1 cytat wiek wzrost znak zodiaku

George W. Bush

Pełne nazwisko

George Walker Bush

Wiek

76

Obywatelstwo

USA

Cytaty
George'a W. Busha

#1

Bóg was kocha i ja was kocham. Możecie liczyć na nas obu.

George W. Bush, nadesłane przez gość

Miejsce urodzenia
George'a W. Busha

New Haven, Connecticut, Stany Zjednoczone

New Haven, Connecticut, Stany Zjednoczone

Wykształcenie
George'a W. Busha

Harvard Business School / Yale University

Znak Zodiaku
George'a W. Busha

♋ Rak

Wzrost
George'a W. Busha

182 cm

Powiązane biografie

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Bracia Kliczko. Z kozackiego rodu

Bestseller 27.82 zł

Biografia bezkonkurencyjnych ukraińskich pięściarzy, którzy dali się poznać jako zręczni biznesmeni i filantropi, angażu [...]

Zobacz
Na Kremlu wiecznie zima. Rosja za drugich rządów Putina

Bestseller 39.03 zł

Putin rządzi Rosją już ponad 21 lat. Nic nie zapowiada, by to się miało szybko zmienić Potężne wojsko, wszechobecna prop [...]

Zobacz
Nawalny. Nemezis Putina? Przyszłość Rosji?

Bestseller 33.23 zł

Pierwsza biografia najsłynniejszego rosyjskiego opozycjonisty i osobistego wroga Putina Kim jest Aleksiej Nawalny? Po pr [...]

Zobacz
Nowy car wyd. 2022

Bestseller 34.21 zł

Były szef moskiewskiego biura „New York Timesa”, Steven Lee Myers, śledził Putina na długo przed ostatnimi wydarzeniami [...]

Zobacz
Zniknięty ksiądz. Moja historia

Bestseller 26.17 zł

Marcin Adamiec jest zwykłym księdzem z żarliwym powołaniem. Wytrzyma sześć lat. Po pełnym nadziei i ekscytacji okresie s [...]

Zobacz
Zełenski. Biografia

Bestseller 22.52 zł

Wołodymyr Zełenski. Jego nazwisko od kilku tygodni jest na ustach całego świata. Ile wiemy o charyzmatycznym przywódcy k [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.