Kim jest ...

George W. Bush

43. prezydent Stanów Zjednoczonych. 75 lat(a)


Czytaj dalej Kup książkę

Życiorys George'a W. Busha

George Walker Bush urodził się 6 lipca 1946 roku w New Haven, w stanie Connecticut. Jego rodzina jednak zadecydowała, aby przenieść się do Teksasu. Podobnie jak ojciec, kształcił się on w szkole średniej Phillips Academy w Andover (stan Massachusetts). Studia z kolei podjął na Uniwersytecie Yale, które ostatecznie ukończył w roku 1968.

Następnie postanowił podjąć służbę wojskową w związku z czym zgłosił się do Gwardii Narodowej. W rezultacie podjął służbę w Moody Air Force Base w stanie Georgia. Został jednak z niej zwolniony przedterminowo w celu dalszego kształcenia się na Harvardzie. Tuż po ukończeniu studiów postanowił wrócić do Teksasu, a w 1977 roku zaczął pracę w przemyśle naftowym.

Pierwsze kroki w sferze polityki zaczął stawiać w 1977 roku poprzez ubieganie się o miejsce w Kongresie, jednak bezskutecznie. Nawiązał on natomiast wówczas znajomość z Karlem Rove’em, który w następnych latach przyczynił się do jego sukcesów w kampaniach prezydenckich. W 1988 i 1992 roku czynnie wspierał swojego ojca w jego kampaniach, co zarazem sprawiało, że nabierał większego doświadczenia. W 1994 roku zaczął przygotowywać się do wyborów gubernatorskich w Teksasie i osiągnął tym samym zwycięstwo na tym polu.

W efekcie przeprowadził on liczne reformy wobec m.in. sądów dla nieletnich czy zmian w edukacji, a ponadto dokonał największej w historii stanu Teksas, redukcji podatków – o 2 mld dolarów. Rok 1998 przyniósł mu reelekcję. Zaraz po tym zaczął zastanawiać się nad wystartowaniem w wyborach prezydenckich. Osiągnął swój cel i tym samym został pierwszym od 1888 roku, prezydentem Stanów Zjednoczonych, który zwyciężył mimo mniejszej ilości głosów.

W 2004 roku odbyły się kolejne wybory, w których ponownie wystartował Bush. Mierzył się on wtedy z Johnem Kerrym, którego pokonał otrzymując 286 głosów elektorskich i 50,73% głosów wyborców. Podczas kadencji, do znacznego spadku poparcia dla prezydenta przyczynił się przede wszystkim huragan Katrina, po którym zarzucono administracji Busha niekompetencję liczne zaniedbania, a nawet rasizm.

Ciekawostki o George'u W. Bushu

  • Został prezydentem. mimo, że otrzymał mniej głosów niż Al Gore, jego konkurent. Zadecydowała ordynacja wyborcza w USA, oparta na głosach elektorskich. ~gość
  • Jego młodsza siostra zmarła na białaczkę w wieku 3 lat. ~gość
  • Interesujące ciekawostki o George'u W. Bushu znaleźć można w książce "Dobre wieści" (wyd. Wydawnictwo Kobiece), a także w anglojęzycznej książce "Decision Points".

Książki o George'u W. Bushu

Bush

Jean Edward Smith

0
(0)

48.97


Zamawiając w księgarni tantis.pl za przesyłkę zapłacisz tylko 7,99zł, a przy zamówieniu powyżej 249zł przesyłka będzie darmowa.
Dobre wieści

Dana Perino

0
(0)

11.49


Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa.
Family of Secrets ENG

Russ Baker

0
(0)

84.87 zł*

* ostatnia znana cena


W Bookdepository przesyłka jest darmowa na cały świat, niezależnie od kwoty i ilości zamówionych książek. Bookdepository to jedna z największych księgarni internetowych na świecie.
Decision Points ENG

George W. Bush

0
(0)

154.61 zł*

* ostatnia znana cena


W Bookdepository przesyłka jest darmowa na cały świat, niezależnie od kwoty i ilości zamówionych książek. Bookdepository to jedna z największych księgarni internetowych na świecie.

Co wiemy o George'u W. Bushu:

Biografia 5 książek 2 ciekawostki 1 cytat wiek wzrost znak zodiaku

George W. Bush

Pełne nazwisko

George Walker Bush

Wiek

76

Obywatelstwo

USA

Cytaty
George'a W. Busha

#1

Bóg was kocha i ja was kocham. Możecie liczyć na nas obu.

George W. Bush, nadesłane przez gość

Miejsce urodzenia
George'a W. Busha

New Haven, Connecticut, Stany Zjednoczone

New Haven, Connecticut, Stany Zjednoczone

Wykształcenie
George'a W. Busha

Harvard Business School / Yale University

Znak Zodiaku
George'a W. Busha

♋ Rak

Wzrost
George'a W. Busha

182 cm

Wydarzenia z życia George'a W. Busha

George W. Bush przychodzi na świat w miejscowości New Haven, Connecticut, Stany Zjednoczone.

Wygrane mimo przegranej (sic) wybory na Prezydenta USA.

Powiązane biografie

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Prawdziwa historia Królowej Życia

Bestseller 23.13 zł

Królową byłam zawsze. Od wielu lat wiem, jak smakuje sława. W Kotlinie Kłodzkiej znali mnie wszyscy. Nie ma się cz [...]

Zobacz
Holland. Biografia od nowa

Bestseller 39.00 zł

Pierwsza biografia Agnieszki Holland Żadna polska reżyserka nie odniosła w kinie tak wielkiego sukcesu jak ona. Jest [...]

Zobacz
Mordercy

Bestseller 9.53 zł

Za kratami z najniebezpieczniejszymi przestępcami Profesor David Wilson spędził swoje życie zawodowe na pracy z najn [...]

Zobacz
Spowiedź Nikosia zza grobu

Bestseller 28.69 zł

Jego życiorys jest gotowym scenariuszem sensacyjnego serialu. Gdyby żył do dziś, zapewne jako celebryta pozwalałby [...]

Zobacz
Solo. Moje samotne wspinaczki

Bestseller 28.20 zł

”Nawet gdy jestem sam, nie czuję się samotny. Wiem, że ktoś na mnie czeka w bazie, w domu. Dwudniową samotność [...]

Zobacz
Za drinem drin, za kreską kreska

Bestseller 26.48 zł

Wóda, koks i rap. Historia Krzysztofa Kozaka i legendarnej wytwórni RRX To tam powstał słynny kawałek „Drin za dr [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.