Kim jest ...

Ellie Kemper

Amerykańska aktorka. 41 lat(a)


Czytaj dalej

Życiorys Ellie Kemper

Elizabeth Claire Kemper urodzona w Kansas City 2 maja 1980 roku. Jest pisarką, komikiem oraz amerykańską aktorką. Ellie pochodzi z bardzo zamożnej rodziny, gdy miała 5 lat, wraz z rodziną przeprowadziła się do St. Louis. Dopiero w liceum zainteresowała się teatrem, a jednym z jej nauczycieli był aktor Jon Hamm, z którym zagrała w szkolnej sztuce teatralnej. Ellie ukończyła Uniwersytet Princeton z tytułem licencjata z języka angielskiego oraz studiowała na Worcester College w Oxfordzie na kierunku magistra w literaturze angielskiej.

Swoją wczesną karierę komediową zaczęła od wzięcia udziału w „Quipfire!” oraz objazdowej trupie teatralnej „Princeton Triangle Club”. Ellie Kemper zagrała w wielu produkcjach, ale najbardziej znana jest z seriali: „The Office” oraz „Unbreakable Kimmy” i filmów takich jak „Druhny”, „Sex Tape”, „Home Sweet Home Alone” oraz z „21 Jump Street”. Dubbingowała również w wielu bajkach między innymi: „Smerfy: Zaginiona Wioska”oraz „Sekretne Życie Zwierzaków Domowych 2″.

Od 2012 roku zaręczona z pisarzem komediowym Michaelem Komanem, ślub odbył się 7 lipca tego samego roku. Mają dwóch synów i mimo iż mąż jest pochodzenia żydowskiego, zgodził się wychować ich dzieci zgodnie z religią rzymskokatolicką.

Aktorzy z The Office (Biuro)

Co wiemy o Ellie Kemper:

Biografia wiek wzrost znak zodiaku

Ellie Kemper

Pełne nazwisko

Elizabeth Claire Kemper

Wiek

42

Obywatelstwo

USA

Miejsce urodzenia
Ellie Kemper

Kansas City, Missouri, Stany Zjednoczone

Kansas City, Missouri, Stany Zjednoczone

Wykształcenie
Ellie Kemper

John Burroughs School / Princeton University / Worcester College

Znak Zodiaku
Ellie Kemper

♉ Byk

Powiązane biografie

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Źródło grafik

fot. https://www.flickr.com/photos/greg2600

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.