Élisabeth Revol

Kim jest Élisabeth Revol?

Francuska alpinistka. 42 lat(a)

Data urodzenia: (niedziela)
Znak Zodiaku: ♉ Byk
Miejsce urodzenia: Crest, Drôme, Francja 🗺️
Obywatelstwo: Francja
Wiek: 42
Znasz więcej faktów z życia Élisabeth Revol? Dodaj komentarz.

Książki o Élisabeth Revol

5
(1)

Autor:
Elisabeth Revol
Wydawnictwo:
Agora
Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat
W styczniu 2018 roku Tomasz „Czapkins” Mackiewicz i Elisabeth Revol stanęli na wymarzonym szczycie Nanga Parbat. Mieli to zrobić po swojemu i bez żadnego rozgłosu. Jednak w drodze p (...)

Zamawiając w księgarni TaniaKsiazka.pl zapłacisz tylko 7,99zł za przesyłkę, możesz też odebrać ją bezpłatnie w kilku punktach w Polsce. Płatność za książki można wygodnie rozłożyć na raty, a powyżej 199zł przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.

Wersja ebook: 23.99 zł na Publio.plCiekawostki - tego możesz nie wiedzieć

  • 9 lat przed tragicznymi wydarzeniami na Nanga Parbat w podobnych okolicznościach zginął na Annapurnie jej wcześniejszy partner wspinaczkowy, Czech Martin Minarik. ~gość
  • Interesujące ciekawostki o Élisabeth Revol znaleźć można w książce "Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat" (wyd. Agora).


Życiorys Élisabeth Revol

Élisabeth Revol – francuska alpinistka, urodzona 29 kwietnia 1979 roku. Élisabeth z zawodu jest nauczycielką wychowania fizycznego, w wieku 19 lat za namową rodziców odkryła w sobie pasję do wspinaczki. Jej specjalnością jest wspinaczka po ekstremalnej drodze bez asysty tragarzy i butli z tlenem, najczęściej w samotności. W roku 2006 wraz z kadrą narodową Francji zdobyła 9 szczytów, rok później w ciągu 16 dni zdobyła samotnie Broad Peak, Gaszerbrum i Gaszerbum II co uczyniło ją pierwszą kobietą, która dokonała tego bez butli z tlenem. Wiosną 2009 roku podczas próby zdobycia Annapurnę zginął jej partner Martin Minarik, a ona została przetransportowana do szpitala z powodu odmrożenia i wycieńczenia. Po tym zdarzeniu Élisabeth zrobiła czteroletnią przerwę od wspinaczek. Do sportu wróciła w roku 2013, aby rok później spróbować wejść na Nanga Parbat, lecz warunki pogodowe nie pozwoliły na to. Po raz kolejny ponowiła próbę w styczniu 2018 roku wraz z Tomaszem Mackowiczem. Tym razem szczyt został zdobyty lecz podczas schodzenia warunki pogodowe pogorszyły się. Jej partner zapadł na chorobę wysokościową oraz ślepotę śnieżna a sama Revol pomimo odmrożenia stóp rozpoczęła samotne zejście do obozu aby zorganizować pomoc. Akcja ratunkowa Polaka nie powiodła się, lecz Elisabeth opisała swoją historię w książce „Vivre. Ma tragedie au Nanga Parbat”, która miała premierę w październiku 2016 roku.Cytaty Élisabeth Revol

Brak przesłanych cytatów. Dodaj w komentarzu

Wasze pytania dotyczące Élisabeth Revol

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Élisabeth Revol

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Élisabeth Revol

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Élisabeth Revol przychodzi na świat w miejscowości Crest, Drôme, Francja.

Przydatne linkiMiejsca Élisabeth Revol

Miejsce urodzenia:


Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Élisabeth Revol? Edytuj tę stronę.

Grafika: By Carouse69 - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=92603810

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upublicznionyFAQ


Kim jest Élisabeth Revol?

Francuska alpinistka.

Kiedy urodził się Élisabeth Revol?

Élisabeth Revol urodził się 29/04/1979.

Gdzie urodził się Élisabeth Revol?

Élisabeth Revol urodził się w miejscowości Crest, Drôme, Francja.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności