Kim jest ...

David Attenborough

Brytyjski popularyzator przyrodniczy, biolog i podróżnik. 95 lat(a)


Czytaj dalej Kup książkę

Życiorys Davida Attenborough

David Frederick Attenborough urodził się 8 maja 1926 roku na peryferiach Londynu w wielkiej Brytanii. Wychowywał się w Leicester, jego ojciec był dyrektorem miejscowego uniwersytetu, a starszy brat Richard Attenborough to znany aktor i producent filmowy. David od najmłodszych lat wykazywał zainteresowania przyrodnicze, mając zaledwie 7 lat, mógł się poszczycić dużą kolekcją skamielin i ptasich jaj. Jako kierunek studiów wybrał zoologię na Uniwersytecie w Cambridge. W 1947 roku po ukończeniu studiów odbył dwuletnią służbę wojskową, a następnie w 1949 roku zaczął pracę jako redaktor. Po roku rozpoczął pracę w BBC, gdzie w 1952 roku został producentem telewizyjnym. Jego pierwszy program to quiz pod tytułem: „Zwierzę, warzywo, minerał”.

Programy przyrodnicze, produkowane w tym czasie polegały na obserwacji zwierząt wyrwanych z ich naturalnego środowiska i umieszczonych w niewoli. David Attenborough postanowił to zmienić i w 1954 roku rozpoczął nagrywanie serialu Zoo Quest, w którym zwierzęta pokazywane są w ich naturalnym środowisku. Na początku 1960 roku David Attenborough przerwał pracę w BBC i rozpoczął studia antropologiczne w London School of Economics. W 1965 roku ponownie rozpoczął współpracę z BBC, gdzie był kontrolerem i dyrektorem programowym. Przez kolejne lata prowadził serie programów i podróżował w egzotyczne miejsca.

W 1979 roku BBC wspólnie z amerykańską telewizją wyprodukowało serial „Life on Earth”, który stał się bardzo popularny, a Attenborough zyskał duży rozgłos na całym świecie. Programy przyrodnicze z tej serii stały się hitem i produkowane były przez trzy dziesięciolecia, poruszane w nich tematy to adaptowanie się organizmów do życia na ziemi, seria o ssakach, ptakach i wiele innych wątków przyrodniczych. Ostatni film podróżnika ukazał się 4 października 1920 roku pod tytułem: „David Attenborough. Życie na naszej planecie”, w którym autor prosi o ratunek dla naszej planety. Poprzez swój entuzjazm i miłość do tego, o czym opowiadał, stał się ikoną kultury i brytyjskim skarbem narodowym.

Ciekawostki o Davidzie Attenborough

Książki o Davidzie Attenborough

Życie na naszej planecie. Moja historia, wasza przyszłość Polecamy

David Attenborough

5
(1)

23.00


Zamawiając w księgarni tantis.pl za przesyłkę zapłacisz tylko 7,99zł, a przy zamówieniu powyżej 249zł przesyłka będzie darmowa.
Przygody młodego przyrodnika

David Attenborough

0
(0)

21.00


Zamawiając w księgarni TaniaKsiazka.pl zapłacisz tylko 7,99zł za przesyłkę, możesz też odebrać ją bezpłatnie w kilku punktach w Polsce. Płatność za książki można wygodnie rozłożyć na raty, a powyżej 199zł przesyłka jest darmowa.
Journeys to the Other Side of the World ENG

Sir David Attenborough

0
(0)

100.63 zł*

* ostatnia znana cena


W Bookdepository przesyłka jest darmowa na cały świat, niezależnie od kwoty i ilości zamówionych książek. Bookdepository to jedna z największych księgarni internetowych na świecie.

Co wiemy o Davidzie Attenborough:

Biografia 3 książki 1 ciekawostka 1 cytat wiek wzrost znak zodiaku

David Attenborough

Pełne nazwisko

Sir David Frederick Attenborough

Wiek

96

Obywatelstwo

Wielka Brytania

Cytaty
Davida Attenborough

#1

Nigdy nie spotkałem problemu, którego rozwiązanie nie byłoby łatwiejsze przy mniejszej ilości ludzi na ziemi, a trudniejsze przy większej ilości ludzi.

David Attenborough, nadesłane przez gość

Miejsce urodzenia
Davida Attenborough

Londyn, Wielka Brytania

Londyn, Wielka Brytania

Znak Zodiaku
Davida Attenborough

♌ Lew

Wzrost
Davida Attenborough

178 cm

Powiązane biografie

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Źródło grafik

fot. Department of Foreign Affairs and Trade website – www.dfat.gov.au

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.