Danuta Holecka

Kim jest Danuta Holecka?

Polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna.
Pełne nazwisko: Danuta Dunin-Holecka
Miejsce urodzenia: Lidzbark, Polska 🗺️
Obywatelstwo: Polska
Wykształcenie: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Znasz więcej faktów z życia Danuty Holeckiej? Dodaj komentarz.


Życiorys Danuty Holeckiej

Danuta Dunin-Holecka (urodzona w 1968 roku) jest polską dziennikarką i prezenterką telewizyjną.

Po ukończeniu szkoły podstawowej wyjechała z rodzinnego miasta Lidzbarka do Warszawy, gdzie kontynuowała naukę. Ukończyła liceum sióstr nazaretanek w stolicy kraju oraz studia ekonomiczne w Szkole Głównej Handlowej. Jej kariera telewizyjna rozpoczęła się w 1993. Do jej pierwszych zadań należało przygotowywanie relacji z obrad Senatu, wkrótce potem rozpoczęła prowadzenie porannych i popołudniowych wydań Wiadomości w programie TVP1.

Na początku 1997 roku Danuta Holecka zadebiutowała jako prezenterka głównego wydania Wiadomości, które przez pół roku prowadziła wspólnie z Filipem Łobodzińskim. Ponownie była prowadzącą to wydanie w okresie od sierpnia 2003 do października 2004 oraz w 2010 roku. W lutym 2005 roku została prezenterką Kuriera w TVP3, później pracowała w stacji TVP Info, gdzie była prezenterką w audycjach Info Serwis oraz Minęła dwudziesta w okresach: listopad 2007 do maj 2010, 16 września 2010 roku oraz ponownie od lipca 2011. Danuta Holecka była prezenterką TVP Info do lipca 2013 roku. W tym czasie od kwietnia do października 2010 prowadziła także ponownie główne wydanie Wiadomości. Począwszy od września 2013 roku do października 2018 pracowała także dla stacji TVP3, prowadząc programy Echa dnia Dziennik Regionów.

Od początku 2016 roku Holecka powróciła do prowadzenia głównego wydania Wiadomości. W tym roku prowadziła także program Dziś wieczorem, a w TVP Polonia program Oczy w oczy. Od stycznia 2017 prezenterka prowadzi programy Kwadras Polityczny w TVP1 oraz Rozmowę Polonii w TVP Polonia.

Poza prowadzeniem programów i serwisów w TVP Danuta Holecka została powołana także na członka Komisji Etyki TVP S.A w 2018 roku. W tym samym okresie objęła ponownie prowadzenie programu Minęła dwudziesta.

Od 1 maja 2019 Holecka obejmuje stanowisko szefa Wiadomości TVP1.

Jeśli chodzi o życie osobiste słynnej prezenterki telewizyjnej, Danuta Holecka ma dwóch synów – Stefana i Juliana oraz jest żoną Krzysztofa Dunin-Holeckiego. O jej karierze zdecydował przypadek: wygrana w konkursie na prezentera Telewizji Polskiej przesądziła o tym, jak potoczyło się jej życie zawodowe.Cytaty Danuty Holeckiej

Brak przesłanych cytatów. Dodaj w komentarzu

Wasze pytania dotyczące Danuty Holeckiej

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Danucie Holeckiej

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Danuty Holeckiej

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.

Przydatne linkiMiejsca Danuty Holeckiej

Miejsce urodzenia:


Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upubliczniony

Książki biograficzne:

FAQ


Kim jest Danuta Holecka?

Polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna.

Gdzie urodziła się Danuta Holecka?

Danuta Holecka urodziła się w miejscowości Lidzbark, Polska.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności