Kim była ...

Clelia Merloni

Włoska zakonnica. ✝ 69.


Czytaj dalej Kup książkę

Życiorys Clelii Merloni

Clelia Merloni – włoska zakonnica rzymskokatolicka urodziła się 10 marca 1861 roku w Forli a zmarła 21 listopada 1930 roku w Rzymie.

Gdy Clelia miała trzy lata jej matka zmarła, a ojciec ponownie się ożenił z kobietą – Marią Giovanną Boeri, która wpłynęła na wykształcenie wiary chrześcijańskiej w pasierbicy. Dzieciństwo Clelii oparte było na nauce, gdyż w przyszłości miała przejąć rodzinny interes po swoim ojcu, lecz córka buntowała się przeciwko temu i w rezultacie konfliktu opuściła dom rodzinny i zamieszkała wraz z babcią od strony swojej mamy.

W roku 1894 założyła Zgromadzenie Sióstr Najświętszego Serca Jezusa, gdy odziedziczyła spadek po ojcu chciała spożytkować go na zabezpieczenie zgromadzenia lecz wskutek nieuczciwości zarządcy majątek przepadł. Jednym z celów zgromadzenia było niesienie pomocy Włochom którzy wyjechali do Ameryki. Zgromadzenie rozwijało się, a w roku 1903 posiadało już 30 domów zakonnych i liczyło niespełna 200 członkiń.

Clelia w roku 1916 poprosiła o zwolnienie ze ślubów zakonnych następnie ponownie poprosiła o przyjęcie do Zakonu w 1928 roku.

Zmarła dwa lata później i została pochowana na cmentarzu w Campo Verano, gdy w roku 1945 dokonano jej ekshumacji stwierdzono, że ciało było w nienaruszonym stanie.

W roku 2018 została beatyfikowana przez papieża Franciszka.

Książki o Clelii Merloni

Co wiemy o Clelii Merloni:

Biografia 1 książka znak zodiaku

Rocznicee

W roku 2022 przypada:

161. rocznica urodzin Clelii Merloni

92. rocznica śmierci Clelii Merloni

Obywatelstwo

Włochy

Miejsce urodzenia
Clelii Merloni

Forli, Prowincja Forlì-Cesena, Włochy

Forli, Prowincja Forlì-Cesena, Włochy

Data śmierci
Clelii Merloni

21/11/1930

w wieku 69 lat

Miejsce śmierci
Clelii Merloni

Rzym, Włochy

Rzym, Włochy

Znak Zodiaku
Clelii Merloni

♓ Ryby

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Hawking, Hawking

Bestseller 40.94 zł

Kim naprawdę był Stephen Hawking, człowiek, którego prochy spoczywają dziś w Opactwie Westminsterskim, pomiędzy grobowca [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Przydatne linki

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.