Kim jest ...

Cezary Pazura

Polski aktor. 60 lat(a)


Czytaj dalej Kup książkę

Życiorys Cezarego Pazury

Cezary Pazura jest polskim aktorem filmowym oraz teatralnym. Urodził się w 1962 roku.

Kariera aktorska

1983 to rok, w którym Cezary Pazura zaczął pracę jako aktor teatralny w Teatrze Ochoty w Warszawie. Pazura zadebiutował jako aktor filmowy, w 1986 roku, grając w filmie „Czarne Stopy”.

Pięć lat później premierę miał film „Kroll”, tam Cezary zagrał rolę kaprala Edwarda Wiadernego. Rola ta przyniosła mu popularność wśród widzów oraz krytyków.

1992 rok to czas, w którym Pazura zaczął pracę w dubbingu oraz wystąpił w filmie „Psy”. W 1994 roku Cezary Pazura zdobył nagrodę dla najlepszego odtwórcy roli męskiej. W tym roku również wystąpił w filmie „Polska i śmierć” oraz „Tylko strach”.

Złotego Lwa w 1995 roku aktor otrzymał za rolę w filmie „Tato”. Zagrał również w filmie „Nic śmiesznego”. Tego też roku wyjechał do Niemiec. Gdy wrócił do Polski, zagrał w dwóch thrillerach sensacyjnych: „Wirus”, „Sara”, „Szczęśliwego Nowego Jorku”.

W 1997 roku stał się jeszcze bardziej popularny wśród widzów, dzięki  roli w serialu „13 posterunek”.

W 1998 roku zagrał w filmie „Kiler” Rok później premierę miał film z kolejnym udziałem Cezarego pt. „Ajlawju”. W 2000 roku wystąpił w znanej komedii „Chłopaki nie płaczą”.

Cezary Pazura zagrał również w filmie „Kariera Nikosia Dyzmy”, „Ja wam pokażę”, „Trzeci oficer”, „Złoty środek”, „Dwie korony”, „Trzecia połowa”, „Pitbull. Ostatni pies”, „Psy 3. W imię zasad”, „Futro z misia”. Ponadto wystąpił w różnych serialach takich jak: „Faceci do wzięcia”, „Powiedz tak!”, „Ja wam pokażę”, „Żmijowisko”.

Kariera kabaretowa

W 2007 roku poprowadził Kabareton. Rok później zadebiutował swoimi skeczami w programie „Piotr Bałtroczyk przedstawia”. Występował jako gość specjalny w kabarecie Ani Mru Mru. Pojawiał się na różnych festiwalach, gdzie prezentował swoje popularne skecze.

Ciekawostki o Cezarym Pazurze

  • Po 4 latach batalii sądowej wygrał z serwisem Pudelek proces o naruszenie dóbr osobistych. ~gość
  • Interesujące ciekawostki o Cezarym Pazurze znaleźć można w książce "Byłbym zapomniał..." (wyd. Editio).

Książki o Cezarym Pazurze

Byłbym zapomniał… Polecamy

Cezary Pazura

0
(0)

34.00


Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa.
Cezary Pazura

Wiek

60

Rodzina
Cezarego Pazury

Rodzeństwo: Radosław Pazura

Małżonek: Weronika Marczuk

Obywatelstwo

Polska

Cytaty
Cezarego Pazury

#1

Aktorstwo jest materią, która niepielęgnowana, może ogromnie stracić na znaczeniu.

Cezary Pazura, nadesłane przez gość

#2

Zabrakło czasu na wiele rzeczy, które chciałem w życiu robić. Nigdy nie posiadłem umiejętności gry na instrumencie tak, abym mógł wylać tę muzykę, która jest we mnie.

Cezary Pazura, nadesłane przez gość

Miejsce urodzenia
Cezarego Pazury

Tomaszów Mazowiecki, Polska

Tomaszów Mazowiecki, Polska

Znak Zodiaku
Cezarego Pazury

♊ Bliźnięta

Wzrost
Cezarego Pazury

185 cm

Zobacz także

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Ołena Zełenska

Bestseller 21.75 zł

Ołena Zełenska. Kim jest Pierwsza Dama Ukrainy? Życie Ołeny Zełenskiej radykalnie zmieniało się aż dwa razy. Po raz pier [...]

Zobacz
Siostry nadziei

Bestseller 33.27 zł

Nieustraszone, bohaterskie kobiety o wielkich sercach Gdy 24 lutego wojska rosyjskie zaatakowały Ukrainę, siostry zakonn [...]

Zobacz
Rammstein – Die Band

Bestseller 45.25 zł

Nowe, uzupełnione wydanie Książka, którą trzymacie Państwo w rękach, jest więc nieautoryzowaną biografią. Pochwalę się j [...]

Zobacz
System Putina

Bestseller 23.65 zł

System Putina SOS dla świata autorstwa rosyjskiego eksperta poleca Garri Kasparov, światowej sławy szachista. Autor prze [...]

Zobacz
Zbigniew Ziobro. Prawdziwe oblicze

Bestseller 28.81 zł

Zbigniew Ziobro doszedł w polityce na szczyt, bo jest człowiekiem bez granic. Bez mrugnięcia okiem potrafi porzucać kole [...]

Zobacz
Berbeka. Życie w cieniu Broad Peaku

Bestseller 27.70 zł

Przejmująca biografia człowieka, którego życie to gotowy scenariusz filmowy. Historia Macieja Berbeki zawiera w sobie ws [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Przydatne linki

Źródło grafik

fot. Jarosław Roland Kruk /

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.