Björn Ulvaeus

Kim jest Björn Ulvaeus?

Szwedzki muzyk i kompozytor, członek legendarnej grupy ABBA.

Obywatelstwo: Szwecja
Wykształcenie: Lund University
Znasz więcej faktów z życia Björna Ulvaeusa? Dodaj komentarz.

Książki o Björnie Ulvaeusie

0
(0)

Autor:
Claire Welch
Wydawnictwo:
Olesiejuk Sp. z o.o.
ABBA
Szwedzka grupa muzyków - Benny, Bjorn, Agnetha i Anni-Frid - zawojowała listy przebojów swoimi niezapomnianymi piosenkami, jak m.in. Mamma Mia, Knowing Me, Knowing You, Dancing Queen czy Super Tro (...)

Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.
Życiorys Björna Ulvaeusa

Björn Ulvaeus urodzony w 1945 w Goteborgu, jest byłym gitarzystą, wokalistą i współzałożycielem zespołu ABBA. Muzyką zainteresował się w młodości, miał na to wpływ jego starszy kuzyn. Pierwszą gitarę dostał od rodziców na swoje trzynaste urodziny, a następnie zaczął grać w zespole kuzyna. W szkole średniej Björn zainteresował się poezją co skłoniło go do pisania wierszy. Kariera muzyczna rozwijała się, w roku 1963 wraz z zespołem Hootenanny Singers, Björn zdobył kontrakt płytowy z wytwórnią Polar Music a wraz z tym sporą popularność ze względu na rodzaj muzyki, którym się zajmowali. Podczas nagrań do programu telewizyjnego w maju 1969 roku Björn poznał Agnethę Fältskog, z którą dwa lata później wziął ślub. Zbiegło się to z początkami powstania zespołu ABBA. Zespół rozpoczął swoją działalność w 1972 roku, jego utworu uważane były za kultowe i do tej pory zespół posiada renomę najbardziej znaczącego na rynku muzycznym w historii. Po rozpadzie grupy i rozwodzie z Agnethą wraz z innym członkiem zespołu Bennym Anderssonem rozpoczął karierę musicalową. Jednym z kultowych dzieł musicalowych jest Mamma Mia!, który miał swoją premierę w 1999 roku a scenariusz oparty jest na przebojach grupy ABBA.Cytaty Björna Ulvaeusa

Brak przesłanych cytatów. Dodaj w komentarzu

Wasze pytania dotyczące Björna Ulvaeusa

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Björnie Ulvaeusie

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Björna Ulvaeusa

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.

Przydatne linkiBiografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Björna Ulvaeusa? Edytuj tę stronę.

Grafika: fot. Västerviks kommun / from Västervik

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upublicznionyFAQ


Kim jest Björn Ulvaeus?

Szwedzki muzyk i kompozytor, członek legendarnej grupy ABBA.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności