Kim jest ...

Björn Ulvaeus

Szwedzki muzyk i kompozytor, członek legendarnej grupy ABBA.


Czytaj dalej Kup książkę

Życiorys Björna Ulvaeusa

Björn Ulvaeus urodzony w 1945 w Goteborgu, jest byłym gitarzystą, wokalistą i współzałożycielem zespołu ABBA. Muzyką zainteresował się w młodości, miał na to wpływ jego starszy kuzyn. Pierwszą gitarę dostał od rodziców na swoje trzynaste urodziny, a następnie zaczął grać w zespole kuzyna. W szkole średniej Björn zainteresował się poezją co skłoniło go do pisania wierszy. Kariera muzyczna rozwijała się, w roku 1963 wraz z zespołem Hootenanny Singers, Björn zdobył kontrakt płytowy z wytwórnią Polar Music a wraz z tym sporą popularność ze względu na rodzaj muzyki, którym się zajmowali. Podczas nagrań do programu telewizyjnego w maju 1969 roku Björn poznał Agnethę Fältskog, z którą dwa lata później wziął ślub. Zbiegło się to z początkami powstania zespołu ABBA. Zespół rozpoczął swoją działalność w 1972 roku, jego utworu uważane były za kultowe i do tej pory zespół posiada renomę najbardziej znaczącego na rynku muzycznym w historii. Po rozpadzie grupy i rozwodzie z Agnethą wraz z innym członkiem zespołu Bennym Anderssonem rozpoczął karierę musicalową. Jednym z kultowych dzieł musicalowych jest Mamma Mia!, który miał swoją premierę w 1999 roku a scenariusz oparty jest na przebojach grupy ABBA.

Zespół ABBA

Książki o Björnie Ulvaeusie

ABBA

Claire Welch

0
(0)

20.00


Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa.

Co wiemy o Björnie Ulvaeusie:

Biografia 1 książka

Björn Ulvaeus

Obywatelstwo

Szwecja

Wykształcenie
Björna Ulvaeusa

Lund University

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Źródło grafik

fot. Västerviks kommun / from Västervik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.