Björn Ulvaeus

Kim jest Björn Ulvaeus?

Szwedzki muzyk i kompozytor, członek legendarnej grupy ABBA.
Obywatelstwo: Szwecja
Wykształcenie: Lund University
Znasz więcej faktów z życia Björna Ulvaeusa? Dodaj komentarz.


Życiorys Björna Ulvaeusa

Björn Ulvaeus urodzony w 1945 w Goteborgu, jest byłym gitarzystą, wokalistą i współzałożycielem zespołu ABBA. Muzyką zainteresował się w młodości, miał na to wpływ jego starszy kuzyn. Pierwszą gitarę dostał od rodziców na swoje trzynaste urodziny, a następnie zaczął grać w zespole kuzyna. W szkole średniej Björn zainteresował się poezją co skłoniło go do pisania wierszy. Kariera muzyczna rozwijała się, w roku 1963 wraz z zespołem Hootenanny Singers, Björn zdobył kontrakt płytowy z wytwórnią Polar Music a wraz z tym sporą popularność ze względu na rodzaj muzyki, którym się zajmowali. Podczas nagrań do programu telewizyjnego w maju 1969 roku Björn poznał Agnethę Fältskog, z którą dwa lata później wziął ślub. Zbiegło się to z początkami powstania zespołu ABBA. Zespół rozpoczął swoją działalność w 1972 roku, jego utworu uważane były za kultowe i do tej pory zespół posiada renomę najbardziej znaczącego na rynku muzycznym w historii. Po rozpadzie grupy i rozwodzie z Agnethą wraz z innym członkiem zespołu Bennym Anderssonem rozpoczął karierę musicalową. Jednym z kultowych dzieł musicalowych jest Mamma Mia!, który miał swoją premierę w 1999 roku a scenariusz oparty jest na przebojach grupy ABBA.


Książki o Björnie Ulvaeusie

0
(0)

Autor:
Claire Welch
Wydawnictwo:
Olesiejuk Sp. z o.o.
ABBA
Szwedzka grupa muzyków - Benny, Bjorn, Agnetha i Anni-Frid - zawojowała listy przebojów swoimi niezapomnianymi piosenkami, jak m.in. Mamma Mia, Knowing Me, Knowing You, Dancing Queen czy Super Tro (...)

Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.


Cytaty Björna Ulvaeusa

Brak przesłanych cytatów. Dodaj w komentarzu

Wasze pytania dotyczące Björna Ulvaeusa

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Björnie Ulvaeusie

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Björna Ulvaeusa

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.

Przydatne linkiSkomentuj

Adres e-mail nie zostanie upubliczniony

Książki biograficzne:

FAQ


Kim jest Björn Ulvaeus?

Szwedzki muzyk i kompozytor, członek legendarnej grupy ABBA.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności