Bill Murray

Kim jest Bill Murray?

Amerykański aktor i komik. 71 lat(a)

Pełne nazwisko: William James Murray
Data urodzenia: (czwartek)
Znak Zodiaku: ♍ Panna
Miejsce urodzenia: Wilmette, Illinois, Stany Zjednoczone 🗺️
Obywatelstwo: USA
Wykształcenie: Loyola Academy / Regis University
Wiek: 71
Znasz więcej faktów z życia Billa Murraya? Dodaj komentarz.
Życiorys Billa Murraya

Bill Murray to popularny, amerykański aktor, który na przestrzeni swojej kariery miał okazję zagrać w wielu znanych filmach. Bill Murray występował również jako komik a na swoim koncie również powieść.

Bill Murray urodził się 21 września 1950 rok. Swoją młodość spędził w Wilmette, miasteczku znajdującym się nieopodal Chicago. Aktor dzieciństwo spędzał wraz z ósemką rodzeństwa, z czego aż trójka braci również zdecydowała się na zawód aktora. Bill Murray swoją przyszłość wiązał z karierą lekarza, jednak po ekscesie, w którym znaleziono przy nim narkotyki, aktor został wyrzucony ze szkoły i musiał na nowo znaleźć ścieżkę, którą będzie podążać. Jeden z braci zainteresował go aktorstwem. Pierwsza praca związana z mediami miała miejsce w popularnym programie Saturday Night Live, który był prowadzony przez Billa Murraya przez kilka sezonów.

To właśnie występy w Saturday Night Live otwarły aktorowi drzwi do kariery filmowej. Zaczęła się ona od roli w Następny przystanek Greenwich Village. Jednak pierwsze poważne rolę, które zwróciły uwagę branży na niego to Tootsie i Szarże. Pierwszy film, po którym Bill Murray otrzymał status gwiazdy filmowej była komedia Pogromcy Duchów, która do dzisiaj jest jednym z najpopularniejszych filmów w Stanach Zjednoczonych. Na kanwie popularności szybko nagrano kontynuację hitu o nazwie Pogromcy Duchów 2.

Najpopularniejsze filmy, w których Bill Murray zagrał, to obok Pogromców Duchów, Dzień Świstaka, Wigilijny Show oraz Między Słowami, za którego aktor otrzymał Złotego Globa w kategorii Najlepszy aktor w komedii lub musicalu. Dodatkowo aktor za tą kreację został nominowany o Oscara. To właśnie ten moment był dla aktora punktem zwrotnym, w którym zdecydował się przybrać postacie dramatyczne. Owocem tej zmiany były takie filmy jak Hamlet, Genialny Klan czy Cradle Will Rock.

Prywatnie Bill Murray był dwukrotnie żonaty, oba związki zakończył się jednak rozwodami. Pierwsze małżeństwo dało aktorowi 2 synów, drugie natomiast 4. Bill Murray dalej aktywnie udziela się w świecie filmowym, co może być nadzieją na kolejne świetne kreacje tego aktora.Cytaty Billa Murraya

Brak przesłanych cytatów. Dodaj w komentarzu

Wasze pytania dotyczące Billa Murraya

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Billu Murrayu

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Billa Murraya

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Bill Murray przychodzi na świat w miejscowości Wilmette, Illinois, Stany Zjednoczone.

Przydatne linkiMiejsca Billa Murraya

Miejsce urodzenia:


Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Billa Murraya? Edytuj tę stronę.

Grafika: fot. Harald Krichel

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upublicznionyFAQ


Kim jest Bill Murray?

Amerykański aktor i komik.

Kiedy urodził się Bill Murray?

Bill Murray urodził się 21/09/1950.

Gdzie urodził się Bill Murray?

Bill Murray urodził się w miejscowości Wilmette, Illinois, Stany Zjednoczone.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności